Jump to content

Chomikowo

  • entries
    27
  • comments
    152
  • views
    21,868

Kom**xy


gerbilos

257 views

 Share

Słowem wstępu:Tak, mam konto na Komixxy.pl. Używam go głównie do komentowania, a od niedawna jest co komentować. Albowiem pojawiły się (wcześniej też były przebłyski, ale nie w takim stopniu) komiksy porównywanie zdjęć "z Polski" z tymi z "reszty świata". No wieć wygląda to mniej więcej tak: "reszta świata" to normale państwa, a "Polska" to strefa czerwona (kto grał w C&C, ten wie). Może podam przykład: zdjęcia łodzi podwodnych z USA, Rosji itp. i zdjęcie zatopionego autobusu z Polski (oczywiście zrobione podczas powodzi). Więc pytam się ja, dlaczego nie wrzucimy zdjęć z Australii, w której takie "słłit focie" też się na pewno znajdą? Inny komiks (ten skłonił mnie do napisania tych paru[-dziesięciu] linijek tekstu): Ktoś zostawił drzwi otwarte, i gdzieś tam (Ameryka, czy jakieś tam inne "cywilizowane kraje) ktoś rzuca jakiś wierszyk, natomiast w Polsce oczywiście tekst: "zamknij ku*wa drzwi"... Dla mnie oczywiste jest, że w innych państwach mają jakieś tam zwroty. W Polsce człowiek normalny moim zdaniem zapytałby się raczej "Czy w domu masz zasłonę" czy coś w tym stylu. No tak, ale chyba ewolucja w niektórych przypadkach zwalnia, a Homo sapiens sapiens muszą żyć z Homo Neandertalis.

No więc się wkurzyłem i napisałem, że daję minus, bo obrażasz swój własny naród. I ktoś "mondry" (ksywkę litościwie przemilczę, być może to konto normalnego użytkownika, a do jego konta dorwało się jakieś (i tu pytanie, kto może coś napisać coś takiego?), no ale nie ważne, owy użytkownik napisał, że nie wiem co to dystans do siebie i wyśmiewanie stereotypów. Piszę więc tu, ża akurat ja mam dystans do siebie (miałem i mam pewne problemy, przez które byłem wyśmiewany). Ale także zapytajmy się siebie samych: Co to właściwie ma znaczyć "mieć dystans do siebie". Czy nasi przodkowie nie mieli dystansu do samych siebie mając dosyć słuchania o "Polnische Wirtschaft" wzniecając powstania? A może nasi dziadkowie i pradziadkowie nie mieli dystansu do samych siebie walcząc z okupantem wpajającym dzieciom hasła typu "Verfluchte Polen"? Teraz ktoś może zakrzyknąć: "Ale to nie to samo, bo ja też jestem Polakiem, więc mogę". I tu dam kolejny przykład, czy jeśli dziecko w jakiś sposób chore (mam na myśli tu np. porażenie mózgowe) spotka drugie chore dziecko i zacznie się z niego śmiać, to czy to drugie dziecko tego nie poczuje? Więc zastanówmy się nad tym.

Chcę jescze tu napisać, że nie jestem jakimś nacjonalitą, czy kimś w tym rodzaju. Ponadto wiem, że nie wszyscy Niemcy byli źli. Ale proszę państwa, nie oszukujmy się, większość była (przecież Hitler doszedł do władzy w wyborach).

Jeśli piszę już o komixxach, chcę poruszyć jeszczę jedną sprawę, a mianowicie stereotypy. Mimo wszystko burzymy się słysząc niemieckie i brytyjskie "Polacy to złodzieje", ale sami mówimy "Niemki są brzydkie", "Amerykanie to grubasy (nie chcę tym nikogo urazić)", a "Rosjanie to pijaki". No więc jeśli czyta to ktoś z tego typu "komixxowiczów", o których mówię, to się pewnie zdziwi. Bowiem nie wszystkie Niemki są brzydkie (wystarczy obejrzeć sobie skoki narciarskie i zbliżenia na kibiców), nie wszyscy Rosjanie to pijacy, a tylko część Amerykanów ma nadwagę. Apeluję więc: Panowie i Panie, nie zachowujmy się jak przedszkolaki, które gdy jedno dziecko narozrabia myśli "Ja też mogę". To, że niektóre narody mają o Nas takie, a nie inne zdanie, nie może być powodem, by rzucać oszczerstwa w ich kierunku.

I jeszcze jedno: na komixxach mam nick "szk", jeśli chcesz mi udowodnić, że nie mam racji, a jako argumentów masz zamiar używać zwrotów co najmniej niekulturalnych, to pisz tam PW. Będę wiedział jak oddzielać chamstwo od obywateli.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Tez mnie wkurzaja te komixxy, w ktorych polska to taki ,,dziki'' narod. Jak powiedzmy polacy podrozuja po swiecie, ogladaja statue wolnosci, itp. zachwycaja sie, mowia, ze nikt u nas tego nie wybuduje, przyjezdzaja do polski i juz sie wkurzaja, ze zamiast wielkiego Jezusa trzeba bylo dac pieniadze biednym. Ogoonie duzo takich jest, niektore sa w porzadku, ale inne... yhm yhm.

Link to comment

Większość Niemców nie była zła. Hitler na początku zrobił naprawdę wiele dobrego dla kraju. Dlatego go wybierano. To jest tak jakby powiedzieć, że wszyscy wyznawcy Allaha są źli, bo 5 się wysadziło.

W tych komiksach często jest dużo prawdy, niestety.

Link to comment

mnie osobiście wkurzają osoby które myślą że wszystkie memy i buźki (np. trollface) pochodzą z komixxów - ale w mniejszym stopniu niż w/w stereotypy grup społecznych i subkultur

Link to comment
Mniejszą czcionkąsię nie dalo, nie?

Jeśli chodzi o moje wpisy, to zapewniam cię, że się dało. Ale po co? Tą właśnie czcionką piszę się na forum. Nie zmiejszałem jej, a jeśli nie widzisz, to możesz to przecież skopiować do Worda i tam zwiększyć sobie czcionkę o tyle ile chcesz. Specjalnie do tego komentarza zwiększyłem czcionkę, doceń to.

Link to comment
Mimo wszystko burzymy się słysząc niemieckie i brytyjskie "Polacy to złodzieje", ale sami mówimy "Niemki są brzydkie", "Amerykanie to grubasy (nie chcę tym nikogo urazić)", a "Rosjanie to pijaki"

A ja mam zupełnie odmienne zdanie Polacy to pijaki, Niemki to grubasy, Amerykanie to złodzieje, a Rosjanie są brzydcy (to nie koniec!) jak noc, która wcale nie jest taka brzydka no ale powiedzenie to powiedzenie. A więc trza przełamać schematy i obrażać innych nie stereotypowo ^^

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...