Jump to content
  • entries
    64
  • comments
    1,022
  • views
    68,479

Urodzone w '90-'91


Lord Hrabula

522 views

 Share

Witam ponownie. Po rozwiązaniu przez Turambara zagadki Kasztaniaków nadszedł czas na nieco mniej poważny temat. Chciałem w dzisiejszym wpisie zrobić zapowiedź tego wpisu, ale z uwagi, że cieszą się one w naszej blogosferze większą popularnością, niż nadchodzące po nich wpisy właściwe postanowiłem zaskoczyć czytelnika.

No, ale do rzeczy. Ostatnio napadła mnie nostalgia i maniakalnie zacząłem wracać do przebojów lat mej wspaniałej młodości. Większość z Was niektóre kawałki będzie kojarzyć. Wszystkie zapewne będą znane zaledwie niewielkiemu odsetkowi z racji charakteru tego forum, dlatego uważam, że warto odkryć to dziedzictwo mego dzieciństwa :)

Prezentowane poniżej utwory miały premierę (albo przynajmniej mi się tak wydaje) w lata 1990-1991. Zabrakło w tym zestawieniu kilku utworów będących nawet sztandarem tych lat, ale nie widzę sensu w przypominaniu takiego "Smells Like Teen Spirit", bo do dziś jest to bez problemu kojarzone.

Na początku mej skromnej listy reprezentant boysbendów, które niepodzielnie rządziły scenami światowymi i polskimi w latach 90:) NKOTB tym utworem odnaleźli drogę do mojego serduszka i jakby tandetowato tego nie oceiać, to nie było to najgorsze zło na świecie i przy Jutsinie Biberze, to są Pro muzykami :)

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Zdziwiłem sie gdy dowiedziałem, że ten kawałek nie jest bliżej znany szerszej młodszej publice. Od zawsze wydawał mi się, za sztandar czarnej muzyki :D No ale z racji, ze mi rap jest tak bliski jak Żydom miłości do nazistowskich Niemiec, to mogę się nie znać. Mimo to jako brzdąc, nie miałem urazu do tego typu muzy i nawet czasem słuchiwałem tego typu wynalazków.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

No Sinéad O'Connor to już powinni kojarzyć wszyscy :) A przynajmniej ten refren, naprawdę bardzo ładna balladka. Lubię tę dziefcynę, aż ciężko uwierzyć, że już ma piąty krzyż na plecach. Widać chłopięcy fryz odmładza :) Poza tym mam jakąś słabość do irlandzkich wokalistów :D

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Eeee... No tu może nie będę się rozpisywał. Muzyczny Michał Anioł to w tym songu nie drzemie. Ale warto odnotować, że tego typu sztuka też cieszyła sie dużą popularnością w ówczesnych latach. Sam tego słuchałem, nie żałuję ani wstydzę się. Fajnie było :)

Youtube Video -> Oryginalne wideo

No cóż, dziś, większośc ludzi kojarzy ten kawałek z reklamą jakiegoś soku czy czegoś w ten deseń. Moja pierwsz reakcja na ową reklamę, była taka, że skądś znam ten kawałek :) W sumie prócz tego singla, nie kojarzę, żeby C+C Music Factory stworzyło coś jeszcze godnego uwagi. Ot taki lekki popik na dobry początek dnia. Więcej niż 3 razy pod rząd nie umiem tego przesłuchać, a kiedyś robiłem sobie tym masło z mózgu na okrągło. Widać zresztą...

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Przyznam, że ten kawałek Jacksona, poznałem długo później niż rok jego powstania. Mam przez to cały czas takie skrzywienie, że wejście gitar (i w sumie główny riff piosenki9) jest zerżnięty z Budki Suflera - Twoje Radio. No w każdym razie są podobne :)

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Dżordżuś ma w sobie cos takiego, że po dziś dzień lubie słuchać tych jego tandetnych przebojów, a w zimie uwielbiam teledysk Last Christmas :) Oh, I did enjoy it!

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Jeśli już o teledyskach wspominać, to kto nie zna poniższego Depeszów, to wstyd i hańba. To video równo rylo mi beret w latach dziecięcych i nie przestaje po dzis dzień. Sama piosenka też jest świetna.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Obok Everybody Hurts, najbadziej popularna piosenka R.E.M. I nie będę ukrywał, że też jedna z moich ulubionych. Opisywać nie ma czego bo pewnie większość ten kawałek zna, czasem w radiu jeszcze puszczom. Podobno.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Tego słucham namiętnie i nie przerwanie od czasu kiedy pierwszy raz mi w ucho wpadło. Love RHCP :* Jak ktoś nie zna, to niech umrze samotny!

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Sam sie zdziwiłem, że i ta pieśń ma przeszło dwie dychy. Wszyscy znaja ten szajs obecnie z reklamy pewnego zimnego Lecha. Gość mial jakiś zniewieściały głosik, ale posłuchać się tego dało. Obecnie niestety pisenka jest oklepana jak Opel Kadett z tego samego rocznika.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

To tyle na dziś. Proszę o promowanie tego wpisu, bo inaczej zabijacie moje dzieciństwo :P Poza tym wrzucajcie w komentarzach pieśni Waszych młodości. Jak najdzie mnie wena, to uzupełnię tę bibliotekę o kolejne tytuły z następnych lat.

Pozdro600

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Cóż. MC Hammera raczej pamiętam bo jestem z 1990 roku. Więc nie łatwo o nim zapomnieć. Pamiętam czasy jak w tych wszystkich top listach muzycznych był wysoko a jego najlepszy utwór to zdecydowanie Can't touch this. :)

Link to comment

Hannah Montana? A co to o.0?

Btw, tym wpisem przypomniałeś mi, jaki ze mnie stary człowiek. Sam ostatnio zrobiłem sobie mały, sentymentalny wojaż po starych utworach i tam te utwory, które tutaj zaprezentowałeś, były!

Link to comment

Wes - Alane (czyli "Ala nie wali mu pały")

Carrapichio - Tic Tic Tac

...i tak można w nieskończoność bo za każdym odnośnikiem są obok podobne a w nich kolejne hity takich grup jak Aqua, Scooter, . Masz rację Lord, to były fajne lata :)

PS. A no bym zapomniał. Jeszcze są 2 wspaniałe soundtracki z Mortal Kombat które po dziś dzień są po prostu świetne.

Link to comment

Matko kochana... Ja, podobnie jak Stillborn, stwierdziłem po przeczytaniu tego wpisu jaki jest ze mnie stary człowiek... Pamiętam wszystkie te utwory i całe setki innych. Nawet mam je gdzie na stryszku nagrane na kasety audio... Z drugiej strony pocieszające jest to, że nie jestem jedynym starcem na tym forum :D

Link to comment

Trzeba założyć kącik emeryta na forum, bo tylu gieriatryków tu mamy, że istnieje obawa, iż ze starości zaczną schodzić przed kompem. Tak jeden drugiego będzie mógł zapytać czy jeszcze dycha :P

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...