Jump to content

Blog DejDo

  • entries
    3
  • comments
    11
  • views
    7,502

Darmowe (Legalne) gry na Steam


DejDo

997 views

 Share

Witajcie, tym razem zajmiemy się darmowymi grami na platformie cyfrowej dystrybucji - Steam.

Pewnie dla wielu z was nie będzie żadną tajemnicą, iż niektóre gry na Steam'ie są darmowe, co więcej będziecie pewnie znali ich nazwy. Ten wpis kieruję dla osób, którzy po prostu chcą poznać darmowe tytuły na Steam'ie, nawet jako ciekawostkę. Od razu zaznaczam, że gry są w pełni legalne, wystarczy wpisać ich tytuł w przeglądarkę w sklepie (Sklep - kategoria w aplikacji Steam) i pobrać.

1

Alien%20Swarm.jpg

Alien Swarm - taktyczna gra akcji o rzucie izometrycznym, pierwotnie miała być modem do UT 2004. Celem gry jest po prostu przeżycie wśród hord atakujących obcych, których także trzeba będzie unicestwić. Do wyboru mamy pełno broni, od autogun'ów po miotacze ognia. W grze mamy cztery klasy postaci, na początku misji wybieramy jednego z 8 bohaterów, resztę oddziału tworzą trzej inni bohaterowie. Gra zdecydowanie warta świeczki, do tego jeszcze dochodzi rozbudowany tryb multiplayer. Cud, miód, orzeszki.

2

pacz.jpg

America's Army 3 - Gra akcji oparta na silniku graficznym Unreal Engine 3, jak z nazwy można wywnioskować gra na motywach wojennych, finansowana przez Armię Stanów Zjednoczonych. Gra charakteryzuje się realizmem, dzięki czemu na początku gry jesteśmy "zieloni", lądujemy na obozach treningowych, uczymy się strzelać z broni, ćwiczyć koordynacje ruchów czy też przejść kurs pierwszej pomocy. Po ukończeniu treningów możemy zająć się wybraną specjalizacją bądź ruszyć na rzeczywiste pole walki. Nie zabrakło także dobrego trybu Multi, zdecydowanie warto chociaż spróbować.

3

MoonbaseAlphaLogo.jpg

Moonbase Alpha - symulator życia na księżycowej stacji badawczej. W grze wcielamy się w role jednego z astronautów przebywających w owej stacji badawczej. Pewnego pięknego dnia na księżycu widzimy deszcz meteorów, który jak to zwykle bywa uszkadza system utrzymywania życia stacji. Naszym celem jest usunięcie zniszczeń i wymienienie niesprawnego oprzyrządowania zanim zginiemy, poprzez brak tlenu. Dodatkowo możemy przejąć kontrolę nad kosmicznym łazikiem, bądź zbudować własnego robota naprawczego.

W naszej misji towarzyszy nam kilku kompanów. A co ciekawe gra posiada Multiplayer, dzięki któremu inni gracze mogą wspólnymi siłami naprawiać zło wyrządzone przez meteoryty. Gra nakazuje współpracę między kompanami z drużyny.

4

trackmania-nations-forever.jpg

TrackMania Nations Forever - ulepszona wersja TrackMania Nations, gra wyścigowa opierająca się zarówno na wciągającym trybie dla jednego gracza jak i trybu multiplayer. Co do tego pierwszego mamy 65 tras do wyboru z czego każda z nich jest inaczej zaprojektowana, pełno tu zdradliwych skoczni czy wielkich korkociągów. Nie znajdziemy tu żadnego modelu uszkodzeń, zamiast tego nasz samochód może wypaść poza tor oraz poodbijać się od band otaczających trasę. Co do trybu Multi, nie ma tu za dużo czego mówić, jest i ma się dobrze.

No i tak kończę mój dzisiejszy wpis, oczywiście nie wymieniłem tu wszystkich darmowych gier na Steam'ie, ale myślę, że co nieco się dowiedzieliście.

Wpadłem na pomysł, aby wypisać w następnym wpisie mody do Half Life 2, a więc możecie pisać w komentarzach co o tym myślicie i do zobaczenia.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Gra zdecydowanie warta świeczki, do tego jeszcze dochodzi rozbudowany tryb multiplayer.

Zdawało mi sie, że ta gra stawia na rozgrywke multiplayerową, a offline practice to taki samouczek, żeby nas od newbie nie wyzywali, a i tak nas wyzywają :trollface:

Link to comment
a zapomniałeś o Half Life 2 Deathmatch i Lost Coast

Zdawało mi się, że są one darmowe tylko dla określonych kart graficznych?

Zdawało mi sie, że ta gra stawia na rozgrywke multiplayerową, a offline practice to taki samouczek, żeby nas od newbie nie wyzywali, a i tak nas wyzywają

Masz rację, mój błąd. Chodziło mi, że w ogóle gra ma jakiś tryb dla jednego gracza.

Link to comment

Alien Swarm jest świetną grą. Sporo broni, ciekawe postacie, niczego sobie grafika... Aż się prosi żeby tą grę rozbudować! Tak się pochwalę, że mam 20 poziom, 3 prestiż i 74% achievmentów czyli 49 na 66 :D

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...