Jump to content
  • entries
    359
  • comments
    2,977
  • views
    109,799

Polska - Mołdawia - czyli po meczu


mistew

202 views

 Share

Teoretycznie powinienem się cieszyć. "Patrzcie ludzie, reprezentacja Polski wygrała mecz!" Ale powiedzmy sobie szczerze - tu nie ma się z czego cieszyć.

Na jakimś kompletnym zadupiu - Vila Real (ja w swojej naiwności myślałem początkowo że grają w tym Villarreal, znanym z niezłego klubu) Polska reprezentacja "C" zmierzy się z Mołdawską reprezentacją "B" (?). Pewnie jak zwykle wiele osób podeszło do meczu z pobłażaniem - "Co tam jacyś Mołdawcy, nie znam od nich ani jednego gracza, nasi zawodnicy rozniosą ich w pył". Jestem ciekaw, czy Mołdawscy kibice myśleli tak samo. W sumie to raczej ich kluby wygrywały z naszymi w europejskich pucharach...

W sumie z tymi nieznanymi z Mołdawii to nie do końca prawda. Ja nalliczyłem trzech których rozpoznałem - Alexandru Suvorov, piłkarz, który gra lepiej w reprezentacji niż w Cracovii, a mnie się mylił z Arpadem Majorosem (ktoś go jeszcze pamięta???). Prócz tego mieliśmy spotkanie po latach z Anatolijem Dorosem, pamiętam tego uśmiechniętego młodzieniaszka w koszulce Legii, który potem przeniósł się do... Polonii (rzadkie zjawisko), a potem próbował jeszcze sił w Koronie, ale ogólnie się jakoś nie zapisał w pamięci. Trzecim jest Alexandru Epureanu, choć nie wiem skąd go kojarzę...

Przed meczem było jeszcze lekkie zamieszanie z Polonią, ale nie piszmy tu o nim.

Jak to zwykle bywa, dla zdrowo walniętych fanatyków nie ma miejsca do którego nie mogliby się dostać. Więc czym jest dla nich Portugalia? Mimo to frekwencja była typowo sparingowa - 150 osób (według "Rzeczpospolitej") lub 250 (według "Przeglądu Sportowego", który jednak lubi zawyżać wyniki). Grupka z Mołdawii oczywiście też była, ale raczej skupiła się na oglądaniu meczu. Nasi kibice zresztą też rzadko się odzywali, chyba jednak warto by było wcześniej trochę skonsultować repertuar... Oczywiście nie zabrakło też, na mój gust już lekko passe, "PZPN, PZPN, j.., j... PZPN...

Żeby poznać się na tym meczu wystarczyły już pierwsze minuty. A na C+Sport 2, grał Inter z Romą. Ach, czemu człowiek odnajduje masochistyczną przyjemność w oglądaniu tej kopaniny? Co lepsze - to zawodnicy Mołdawii mieli lepsze okazje strzeleckie! W bramce jednak bardzo dobrze spisywał się Sandomierski. I wtem... 15. minuta, prosty sygnalizowany strzał Plizgi, a bramkarz Mołdawii puszcza przedniego babola! Co za wstyd. Zresztą od razu widać to wk... na twarzy bramkarza. No cóż, więcej fuksa niż techniki.

Ogólnie sporo dymu robił Doros, ale gdyby jeszcze miał choć trochę celności... Były też sytuacje nadające się na kasetę "Piłkarskie jaja". Zamieszanie w polu karnym, a Kucharczyk po prostu łapie się za głowę i nie robi nic żeby zapobiec utracie bramki. A niektóre podania... Toż to już na podwórku gra się lepiej.

Zresztą byłem tego samego dnia na małym sparingu Błyskawicy Warszawa z Tajfunem Jartypory. Kameralna atmosfera, w szczytowym momencie 7. widzów na trybunach. Jedna drużyna z B-klasy, druga z A-klasy. A nie było wcale gorzej. I naprawdę gra zawodnika Tajfunu z "7" na plecach była bardziej porywająca od Kucharczyków i Nowaków razem wziętych. Naprawdę, poziom meczu reprezentacyjnego nie był wcale taki znakomity.

Muszę się wam przyznać - po pierwszej połowie wyłączyłem ten mecz. Mam lepsze rzeczy do roboty.

Z gazet dowiedziałem się potem, że Mołdawia przeważała, ale nie potrafiła tego udowodnić. Czyli nic nie przegapiłem.

***

Jakieś wnioski? Niezbyt. Bo i ten mecz był o nic. Grajkowie prawdopodobnie jeden, jedyny raz spotkali się w takim składzie, a kilku pewnie już nigdy nie wystąpi z orzełkiem. Jeśli ktoś lubi statystyki może się jeszcze ucieszyć, że kolejny mecz wygrany i chyba lecą punkty do rankingu FIFA (?). Ale to takie tam głupoty... Nieciekawy mecz, w sumie można było go z czystym sumieniem nie oglądać.

? "Mistew" spółka - z tym - z ograniczeniem umysłowym 2011

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...