Jump to content
  • entries
    98
  • comments
    166
  • views
    46,727

Dalsze info o stanie zdrowia Kubicy... - Wiadomo jest jedno: Roczna przerwa od F1...


Darth7Vader

330 views

 Share

Po wczorajszym wydarzeniu emocje już opadły. Jak wiadomo - operacja prawej dłoni się udała. Stan życia Kubicy nie jest zagrożony. Ogólny stan zdrowia Kubicy się znacznie poprawił.

CYTAT

"Menedżer polskiego kierowcy ? Daniel Morelli poinformował po godzinie 11 dziennikarzy przebywających przed szpitalem: ?Robert jest przytomny. Rozmawiałem z nim. W porównaniu z sytuacją sprzed 24 godzin nastąpiła bardzo pozytywna, wręcz zdumiewająca poprawa stanu jego zdrowia. Robert powiedział, że odczuwa skutki wypadku, ale sytuacja jest zdecydowanie lepsza niż wczoraj?.

Info o stanie zdrowia Kubicy

CYTAT

Jak informują media, w chwile po rozpoczęciu konferencji prasowej przed wejściem do Santa Corona w Pietra Ligure, Daniel Morelli miał oznajmić:

"Robert jest wybudzony. Skarży się na ból ręki i nogi, ale to dobrze, bo to oznacza, że wróciło czucie w kończynach."

Optymiz lekarzy co do zdrowia Kubicy

Komunikat o stanie zdrowia Roberta Kubicy:

bez tytułu6.JPG

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Widać, że pod koniec, Igor Rossello, powiedział, że powrót do zdrowia jest znacznie szybszy u sportowców, kierowców wyścigowych, aniżeli normalnych ludzi. Oczywiście Rossello jest nastawiony bardzo optymistycznie do faktu, że stan zdrowia Kubicy będzie się poprawiał coraz bardziej. Podkreślił też to, co najważniejsze: "Co najmniej rok przerwy, by Jego dłoń była w pełni sprawna". Tak więc oznacza to rok "wakacji" dla Roberta od F1. Chociaż...

...strasznie spodobały mi się słowa Mikołaja Sokoła, który sam mówi, że jednak wszelkie spekulacje co do długości rehabilitacji Roberta, są mocno przedwczesne. Zgadzam się z tym w 100% teraz:

CYTAT

"Prawda jest taka, że Robert walczył o życie. Kiedy został przetransportowany do szpitala, po długiej i niezbyt sprawnej akcji ratunkowej, lekarze przede wszystkim zajęli się utrzymaniem go przy życiu, a nie leczeniem obrażeń, których doznał w wypadku. Na szczęście, organizm Roberta okazał się bardzo silny. W efekcie nieprzerwanej, trwającej dziewięć godzin operacji, udało się nie tylko zażegnąć zagrożenie życia, ale także skoncentrować na najpoważniejszych obrażeniach. Pragnę podkreślić, że Robertem zajęła się grupa naprawdę wybitnych specjalistów.

Zdaniem lekarzy, najbliższe godziny będą miały fundamentalne znaczenie jeśli chodzi o rokowania na przyszłość. Na razie, jakiekolwiek spekulacje dotyczące czasu trwania rekonwalescencji są przedwczesne"

MIKOŁAJ SOKÓŁ: Korespondencja z Włoch

MIKOŁAJ SOKÓŁ: Wybudzony ze śpiączki

UPDATE 1: Satysfakcjonujący wynik operacji _ Sporo kolejnych informacji o tym, co udało się zrobić dotychczas w trakcie wczorajszych operacji, a także co będzie czekać Roberta w najbliższych dniach.

CYTAT

Zgodnie z przypuszczeniami, wczorajsza operacja nie była jedyną, którą w najbliższym czasie przejdzie Robert. ? Trzeba będzie przeprowadzić kolejne zabiegi. Wygląda jednak na to, że udało nam się zrekonstruować wszystkie połączenie nerwowe. Robert stracił około pięciu litrów krwi. Od godziny dziesiątej oddycha jednak samodzielnie. Jest przytomny. Musieliśmy go wybudzić, aby zanalizować stan połączeń nerwowych, potem go znieczuliliśmy. Ból, który mu towarzyszy może być kontrolowany. Musimy teraz zakończyć fazę stabilizacji ? tłumaczył Włoch.

? Z punktu widzenia ortopedycznego specjaliści będą prowadzić kolejne badania. Nie ma zagrożenia dla życia. Są jeszcze pewne problemy z płucami i potrzebujemy jeszcze od 24 do 48 godzin, aby w pełni ocenić jego stan zdrowia ? dodał Barabino.

Na pewną dozę optymizmu pozwalają bardzo wyważone wypowiedzi dr Igora Rossello, specjalisty zajmującego się chirurgią rąk, który operował naszego kierowcę. ? Dłoń wydaje się dobrze reagować na bodźce i ponownie jest unaczyniona. To była bardzo trudna operacja, ale jej wynik jest wyjątkowo satysfakcjonujący ? oceniał.

? Tak jak mówiłem wczoraj, jest jeszcze zbyt wcześnie, aby ocenić czy operacja w pełni sie powiodła. Będziemy potrzebować od pięciu do siedmiu dni, aby przekonać się, czy krążenie w ręce odbywa się prawidłowo. Jeszcze więcej czasu zajmie ocena sprawności kończyny ? podkreślił Rossello.

Elementy bariery, które wbiły się podczas wypadku w Skodę Fabię, spowodowały u Kubicy rozliczne urazy. ? Wielodłamowe złamanie prawej nogi, bariera wybiła mu bark i połamała prawą rękę. Robert ma też złamaną szyjkę uda ? wyliczał szef ortopedii, Francesco Lanza.

Widać, że wczoraj rzeczywiście sytuacja tuż po wypadku Kubicy, była bardzo nie ciekawa. Ratownicy wyciągali polaka przez godzinę z rozbitego samochodu. Ilość krwi, jaką stracił Robert jest niesamowita. Rzeczywiście tylko taki organizm, jaki mają kierowcy F1, potrafi wytrzymać to wszystko, co się wczoraj działo z Nim. Naprawdę. Pełen szacunek i jak najmocniejszego trzymania się dalej oraz powrotu do zdrowia. Teraz tylko tego będziemy życzyć Robertowi. smile_prosty.gif

UPDATE 2: Komunikat teamu Lotus-Renault z Twittera:

CYTAT

avatar_normal.jpg@OfficialLRGP

Lotus Renault GP

"Robert was briefly woken up this morning. He was able to move his fingers, which is encouraging for the rest of his recovery process."

Oznacza to, że wróciło czucie w prawej dłoni Roberta. Może poruszać palcami, lecz i tak musi nadal odpoczywać, by wracać do pełnego zdrowia. ;]

Pomimo tego, że i tak Kubica nie będzie albo będzie trochę obecny w tym sezonie w F1, kolejni kierowcy F1 życzą Mu powrotu do zdrowia, a teraz pewnie zaczną się kolejne odwiedziny - ciekaw jestem czy i Nick Heidefeld też osobiście odwiedzi Kubicę, ponieważ długo razem z polakiem jeździł w zespole BMW Sauber. Dzisiaj też słyszałem w TV, że Michael Schumacher też życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia dla Kubicy i mówi, że ten wczorajszy wypadek, to było coś strasznego i był tym faktem bardzo zasmucony - pisze 7-krotny MŚ na Swoim blogu.

Maldonado_szacun.JPG

UPDATE 3: Stan zdrowia Kubicy poprawia się z każdą godziną. Będzie dobrze.

CYTAT

"Na temat prognoz dotyczących możliwego powrotu do zdrowia naszego rodaka, włoski lekarz powiedział z kolei: ?Do normalnego życia będzie mógł powrócić bardzo szybko. Myślę, że to kwestia kilku miesięcy. Jeśli chodzi o Formułę 1, potrwa to znacznie dłużej. Przed Robertem kolejne operacje, więc trudno wyrokować. Planujemy jeszcze trzy zabiegi: drobnego złamania w stopie, ramienia i łokcia?.

Widać, że trzeba czekać do czwartku, by mieć pewność do tego, na jaki czas Kubica będzie przechodził rehabilitację organizmu. Ja myślę, że to pewnie będzie od kilku miesięcy do maksymalnie roku, no może ciut dłużej. Zobaczymy co pojutrze powiedzą lekarze.

MIKOŁAJ SOKÓŁ: Stan Roberta coraz lepszy

CYTAT

"Niezwykle budujące jest to, że od wczoraj Robert porusza palcami prawej dłoni, która poważnie ucierpiała w wypadku.

Na czwartek zaplanowano zabieg prawego ramienia, mającą na celu wymianę wygiętej płytki, która została założona po wypadku w 2003 roku. W późniejszym terminie Roberta czeka jeszcze operacja prawego łokcia. Wcześniej musi się jednak w pełni ustabilizować praca płuc. "

UPDATE 4: Robert jest w dobrym stanie

CYTAT

"Co z powrotem do Formuły 1? ? Do normalnego życia Robert będzie mógł wrócić bardzo szybko. Jeśli chodzi o Formułę 1, potrzebuje więcej czasu. Przed nim kolejne operacje, więc trudno jednoznacznie prognozować. Po kilku miesiącach wszystko powinno wrócić do normy.

Kolejny komunikat zostanie przedstawiony jutro o godzinie 11:00."

Tak więc nie musimy się martwić o to, że będziemy niedoinformowani o stanie Roberta czy coś koło tego. Pewnie najważniejszą wiadomością na dniach, będzie ta informująca na jak długo Kubica będzie musiał odpoczywać od F1, a druga to od teamu Lotus-Renault o Jego zastępstwie - jest sporo kierowców na to jedno miejsce - o dziwo słyszałem, że może to być Hulkenberg, Heidfeld czy teraz np. Liuzzi. Nie wiem kogo wybierze team Kubicy na Jego zastępstwo, lecz ja bym wybrał Hulkenberga.

kubica.png

(SPECJALNY USERBAR OD Kruczka11 - WKLEJAĆ DO SYGNATUREK!!! smile_prosty.gif) - Jak najszybszego powrotu do zdrowia, Robert! ok.gifok.gifok.gif

ROBERT, BĘDZIE DOBRZE! WRACAJ DO ZDROWIA! smile_prosty.gifsmile_prosty.gifsmile_prosty.gif

Robert-Kubica-R31.jpeg

634320902485006980.jpg

lotus_renault_testy_walencja_01.jpg

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Hej, Robert! Wracaj do zdrowia jak najszybciej.

Teraz nie liczy się to, że Robert prawnie na pewno nie wystartuje w tym sezonie tylko to aby odzyskał pełną sprawność i w sezonie 2012 wrócił w wielkim stylu i zmiótł wszystkich z powierzchni ziemi :cool:.

Link to comment

Jeśli Pietrow nie zawiedzie w LRGP, to możemy spodziewać sie wielkiego Come backu Robsona :) Dlaczego przyszłość zależy od rosjanina? Ano dlatego, że to on teraz będzie pełnił rolę numeru 1 w zespole i pod niego będzie robiony samochód. A Robert wyliże się z tego szybciej, niż sie spodziewamy :)

Pamiętacie może na ile lat Kubica miał podpisany kontrakt z Renault? I czy w związku ze zmianą właściciela podpisał jakąś renegocjację?

Link to comment

A teraz usłyszałem w TY, że "coś" (pewnie diabeł jakiś :cat2:) przywiało samego Flavio Briatore, który osobiście odwiedził Roberta, ho ho ho... no to na pewno Kubica powróci w następnym roku do F1 w wielkim stylu. ;)

Briatore osobiście u Kubicy ;]

@Kruczek11 - Robert ma kontrakt do końca 2012 z Renault, lecz teraz to nie wiadomo na ile on się zmieni - pewnie Lotus-Renault teraz zakaże Robertowi jakichkolwiek rajdów i etc - pozwolą mu tylko na jazdę na rowerku i tyle. Nic więcej. :)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...