Jump to content

Blog DejDo

  • entries
    3
  • comments
    11
  • views
    7,502

Gry przeglądarkowe #2


DejDo

348 views

 Share

Witajcie ponownie w mych skromnych progach, dziś również przedstawię wam jedną z wielu istniejących na rynku gier przeglądarkowych.

top50compl.gif

Jak to kiedyś któryś z redaktorów nazwał - Smocze Tamagotchi w przeglądarce

Smoki Nightwood - tytuł zapadł mi w pamięć, między innymi dzięki temu, iż grałem w to około 2 lata, lecz wszystko ma swój kres i porzuciłem grę. Jak sama nazwa mówi głównymi bohaterami są smoki, na początku wypełniamy test odnośnie przyszłej osobowości naszego chowańca, w końcu dostajemy pod opiekę jajo, musimy je ogrzewać raz na dzień by 6 dnia z jajeczka wykluł się nowo narodzony smoczek (będzie on miał 6 lvl, bowiem poprzez ogrzanie jaja raz na dzień zwiększamy także jego poziom o 1). Później procedura jest taka sama tylko zamiast ogrzewać będziemy musieli nakarmić. Łącznie z jajem jest 5 poziomów rozwoju, ostatni z nich zaczyna się od 300 lvl, wtedy dorosły smok zmienia się w tzw. Smoczego mędrca.

Obecnie w grze jest 12 żywiołów zwykłych oraz 24 żywioły specjalne, które można zdobyć jedynie poprzez zebranie odpowiednich przedmiotów bądź wykonanie określonej czynności, przykładowo smoka Chaosu możemy stworzyć jedynie poprzez poświęcenie swoich 3 smoczych mędrców.

Każdy żywioł jest sobie równy, zmiana polega tylko na wyglądzie oraz nazwach ataków.

Możemy mieć maksymalnie 5 smoków, chyba, że wykupimy limit kosztujący kosmiczne ceny.

Aby rozwinąć umiejętności naszej bestii mamy do dyspozycji Akademię gdzie za srebro rozwijamy moc ataków, natomiast w zakładce Szkolenie możemy za odpowiednią ilość przedmiotów zwiększyć cechy smoka.

Kolejnym aspektem gry są pojedynki, aby smok zaistniał musi mieć ich za sobą masę, a co za tym idzie hodowca musi mieć sporo dobytku :dry:

Jeżeli czujemy się niespełnieni artystycznie to możemy wziąć się za zrobienie własnej ramki, to ona jest "wizytówką" smoka. Tam inni gracze mogą przeglądać prawie wszystko o naszym smoku, począwszy od rodziny, aż po stan zdrowia.

Tuż po pojedynkach ważnymi elementami gry są wyprawy, możemy wysyłać na nie nasze gady dopiero od czasu gdy się wyklują. Możemy na nich znaleźć podstawowe składniki jak również te rzadko spotykane. Maksymalny czas na jaki możemy wysłać chowańca to - 12 godzin, a najmniejszy to - 3 godziny.

Podobnie jak w wielu grach tu także występuje rynek na którym możemy wystawić przedmioty za odpowiednią ilość srebra, bądź rubinów, możemy także przyjąć oferty innych graczy. Skoro jesteśmy przy kwestii cen to warto wspomnieć, że w grze występują dwa środki płatnicze, jakimi są:

-Srebro

-Rubiny - obecna cena 1 szt. to około 40tys srebra

Jest jeszcze sporo innych rzeczy o których wam nie wspomniałem ale najlepiej, żebyście sami odkryli wszystkie aspekty gry.

Oprócz samego rozwijania swoich smoków, możemy wejść na ShoutBox gdzie po prostu możemy pogadać, pohandlować bądź zapytać o coś.

Fajnym elementem jest też forum gdzie możemy rozwinąć umiejętności prowadzenia interesów m.in. poprzez tworzenie aukcji, loterii bądź innych "zabaw".

Muszę też wspomnieć o jednym, wielkim minusie od którego odciągnąłem się od gry, mianowicie - inni gracze, nie mówię tu o wszystkich ponieważ można znaleźć sporo sympatycznych osób, lecz są też i ci "źli" mówię tu o dużej ilości SłItAśNych osób które mówiąc szczerze - wkurzają, gdy już się dobrze rozwiniemy nasza skrzynka będzie zapełniona wiadomościami typu "Daj mi 1mln srebra, proszę".

Adres internetowy: www.smoki.nightwood.net/

No i to z grubsza tyle jeżeli chodzi o tą grę, dzięki za przebrnięcie przez te moje wypociny i do zobaczenia w następnym wpisie.

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...