Jump to content

Blog DejDo

  • entries
    3
  • comments
    11
  • views
    7,502

Gry przeglądarkowe #1


DejDo

597 views

 Share

Witajcie ludzie, tak na początek chciałem napisać, iż reaktywuje blog. Nie zamierzam pisać monotonnych obietnic, że będę często pisał nowe wpisy, będę pisał je wtedy, kiedy będę miał na tyle wolnego czasu. Nie będę także obiecywać, że każdy mój wpis będzie ciekawy, bo tego akurat obiecać się nie da.

A teraz coś z innej beczki, mianowicie chcę rozpocząć niedużą serię wpisów o grach przeglądarkowych, swoją drogą piszcie w komentarzach co o tym myślicie.

380px-Tribalwarslogo.png

Jedna z najbardziej znanych gier przeglądarkowych

Chcielibyście być niczym Bóg tworzący od podstaw swoje małe państewko wraz z armią ? Teraz macie na to szansę i to zupełnie za darmo. Mimo, iż nie jestem fanem gier przeglądarkowych to w Plemiona grałem swego czasu i to dość sporo.

Gra rozgrywa się we wczesnym średniowieczu, toteż nasza armia będzie się składała z pasujących do tamtego okresu jednostek, znajdziemy tu m.in. Pikinierów, Mieczników, Łuczników. Naszą armię możemy wysyłać do innych wiosek, na początku będą to wioski opuszczone gdzie nie ma armii innych graczy, nasi będą tam łupić surowce potrzebne do tworzenia budynków oraz naszego wojska. Gdy już uznamy, że nasza armia jest wystarczająco liczebna, możemy wysłać ją do wioski innego gracza, oczywiście łupy będą o wiele większe, niżeli w przypadku opuszczonych wiosek.

Istnieje 18 rodzajów budynków, od ratusza poprzez koszary aż po zagrodę. Jak wcześniej wspomniałem do budowy owych budynków potrzebne są surowce, których jest zaledwie 3 rodzaje, mianowicie:

-Drewno

-Glina

-Żelazo

W wiosce do produkcji owych surowców służą poszczególne budynki (Tartak, Cegielnia, Huta żelaza), zależnie od poziomu budynku będą one wytwarzać odpowiednią ilość surowca, więc warto je rozbudowywać szczególnie w początkowej fazie gry.

Jeżeli będziemy mieli np. zbyt dużo żelaza, a za mało drewno to idziemy na rynek (oczywiście wpierw trzeba go wybudować) i tam wystawiamy własną propozycję wymiany surowców albo przyjmujemy jedną z ofert już zamieszczonych przez graczy.

Obecnie istnieje 49 zwykłych światów i okresowo tzw. Szybkie Plemiona.

Mam nadzieję, że w tym krótkim wpisie choć trochę dowiedzieliście się o Plemionach. Piszcie w komentarzach czy tworzyć kolejne wpisy poświęcone grom przeglądarkowym.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

W plemiona nie grałem, ale skusiłem się kiedyś na podobną Damorię. Żałuję. Zwykła strata czasu, w której pryszczate dzieciaki spędzające większość dnia w domu (siłą rzeczy mają czas na klikanie) hegemonami.

Link to comment

Jak dla minę możesz tworzyć. Ale ja nie gram w żadną oprócz sfgame (jak mówią moi kumple syfgejm), bo wymaga mało czasu i mogę od czasu do czasu włączyć. Kiedyś grałem długo w ogame i trochę w ikariam.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...