Jump to content
  • entries
    359
  • comments
    2,977
  • views
    109,800

Kluby z Warszawy w rundzie jesiennej - czyli małe podsumowanie


mistew

201 views

 Share

Witajcie! Dziś podsumujemy sobie trochę jak szło drużynom z Warszawy i okolic w ligach od Ekstraklasy do II w rundzie jesiennej tego sezonu. Nie ma co robić dłuższych wstępów, czas zaczynać!

Legia Warszawa

21962_herb_legii_warszawa.jpg

Za nasze miasto

I za te barwy

Oddamy całe życie swe

Zwyciężaj dla nas

My zwyciężamy

Legio Warszawa, kocham Cię

Najpopularniejsza w Warszawie, znienawidzona wśród kibiców innych drużyn, mająca jednak fanów w całej Polsce. Tak w skrócie można opisać Legię Warszawa. Największym wydarzeniem tego lata było z pewnością otwarcie całkowicie odnowionego stadionu przy Ł3. Na rozpoczęcie przyjechał Arsenal Londyn, mecz skończył się wynikiem w rodzaju 5:6, czy jakoś tak. Zagraniczny zaciąg w postaci Antolovića, Manu, Bruno Mezengi zdecydowanie in minus. Jedyny dobry transfer to ten Vrdoljaka, wniósł trochę jakości do linii pomocy. Ugodą zakończył się konflikt na linii kibice-ITI, więc jesienią Legia znów stała się modnym adresem w Warszawie.

Jeśli zaś chodzi o Ekstraklasę, to początki były bardzo trudne. Wymęczone zwycięstwa, hańbiące porażki, to codzienność. Na dobre zmieniło się w dość niespodziewanym momencie - po niezwykle męczącym dla oka meczu z Widzewem. Potem przyszły zwycięstwa nad Koroną czy Jagiellonią. Dla równowagi jednak, przegrali aż 4:0 w meczu z Wisłą.

Chwałę jednak przynosi im drużyna Młodej Ekstraklasy, która dzieli i rządzi w tych rozgrywkach. Niestety - większość tych młodych zdolnych pewnie nigdy nie zagra w seniorach.

Polonia Warszawa

Polonia_Warszawa_herb.png

Za te czterdzieści lat!

Za trzeciej ligi smak!

Na Mistrza Polski przyszedł czas!

To Polonia Warszawa!!!

I przyjdzie taki dzień!

Ten ukochany dzień!

Gdzie mistrza Polski będzie mieć!

Konwiktorska numer 6!

Klub dla koneserów i wszystkich lubiących sympatyczny klimat. Kij z tym, że "Legia ma 90% miasta, a Polonia 10%". Statystyki nie są tu ważne. Polonia silnie mnie uzależnia. I nie myślę o pójściu na odwyk. Sezon 10/11 zaczął się tak pięknie... Jak głosi jedna z przyśpiewek - "wygraliśmy mecz kolejny, strzeliliśmy bramki dwie, na pierwszym miejscu w tabeli, znowy znaleźliśmy się". Słuszne słowa... Zwycięstwa 2:0 nad Górnikiem, 3:0 nad Legią i 2:1 nad Zagłębiem mogły być początkiem czegoś pięknego. Potem wszystko się zawaliło. Konflikt prezesa z trenerem i rezygnacja tego drugiego. Drużynę objął Janas, który może kiedyś był dobrym trenerem, ale w Polonii jakoś tego nie udowodnił. Remisując z cienkimi drużynami i przegrywając z mocnymi Polonia jest teraz na samym środeczku tabeli. Drużyna Młodej Ekstraklasy także gra raczej rolę przeciętniaków w naszej lidze.

Dolcan (Ząbkovia) Ząbki

39000.jpg

W trzech kolorach mieni się, (x2)

czerwień, granat oraz biel, (x2)

kocham ją, a ona mnie, (x2)

jej oddałem serce swe, (x2)

w trzech kolorach ona gra, (x2)

to jest nasza Ząbkovia. (x2)

Gdybym był jakoś super against modern football powinienem mówić właśnie Ząbkovia. Jednak dla porządku będzie Dolcan. Dolcan, który gra strasznie słabiutko w tym sezonie. Już te całe 13 punktów, które zdobył można uważać za sukces, gdyż jednak dość wyraźnie odstaje od stawki. Oczywiście - nie skreślam tej drużyny, ale na wiosnę czeka ją ostra walka o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Przy okazji warto wspomnieć, że to na stadionie w Ząbkach odbył się debiut (lub jeden z pierwszych meczy) trenera Maaskanta w roli trenera Wisły, która wygrała tu w 1/16 PP 1:0.

Często narzeka się na frekwencję w I lidze. Dolcan jest tego koronnym przykładem. Ot, mecz z Górnikiem Polkowice. Ile było osób, że narzekam? 800? Nie bądźmy śmieszni - okrągłe 170 głów. A mecz grano w sobotę! No chyba, że był jakiś protest kibiców, o którym nigdzie nie słychać. Dolcan zamyka tabelę I ligi.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki

herb-rywala-swit2000_1.jpg

Świt, Świt Nowy Dwór!!!

Świt, Świt Nowy Dwór!!!

Pamiętacie jeszcze? Czasy kiedy w ekstraklasie grały takie twory jak Lukullus Świt NDM czy Szczakowianka Jaworzno? Brrr... Jednocześnie wydaje się, że minęło już jakieś 100. lat... Świt po ubabraniu się w korupcji teraz powolnie wychodzi na prostą. Zajmuje aktualnie drugie miejsce w II lidze i myślę, że jeśli nie będzie żadnych strasznych zmian to możemy w przyszłym roku mieć kolejnego przedstawiciela Mazowsza w I lidze. Boisko już teraz odpowiada wymogom... (można je zobaczyć, jadąc koleją po węźle Warszawa - Gdańsk).

Poza tym w II lidze grają także:

GLKS Nadarzyn

herb-rywala-glksnadarzyn93_1.jpg

OKS Otwock

herb_start_otwock.gif

Znicz Pruszków

41896.jpg

Moja wiedza o tych drużynach jest jednak zbyt mała, żeby sklecić z tego sensowny wywód.

I to już tyle na dziś. Ku chwale futbolu mazowieckiego!

? "Mistew" spółka - z tym - z ograniczeniem umysłowym 2011

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...