Jump to content
  • entries
    3
  • comment
    1
  • views
    4,183

Zapowiedź Arcania: Gothic 4


SmiesznyGosc

313 views

 Share

Praca napisana dnia: 28.05.2010r. 18:19.

JoWooD Entertainment, wydawca Gothic, powierzył pracę nad najnowszą odsłoną serii firmie zupełnie z nią niezwiązanej - Spellbound. Studio to jest twórcą m.in. Robin Hood: Legenda Sherwood, Chicago 1930, czy Helldorado. Zrezygnowano z usług Piranha Bytes które stworzyło grę, bezpośredniego rywala nowego Gothica - Risen. Zmiana może dziwić, jednak po pełnym błędów i źle zoptymalizowanym Gothicu 3 czuć było w powietrzu że to czas na zmiany. Jeszcze gorzej wyszedł dodatek do trzeciej odsłony serii - Zmierzch Bogów, dlatego Spellbound musi się bardzo postarać aby przywrócić, dawną chwałę, tak zasłużonej serii jaką jest Gothic.

Długo myślano nad nazwą najnowszej odsłony serii,początkowo miało być to: Gothic 4: Genesis, bądź Gothic 4: Arcania. Następnie nazwę zmieniono na Arcania: A Gothic Tale, jednak po wielu pomrukiwaniach od strony fanów, w tym roku(tj. 2010) dzieło studia Spellbound doczekało się nazwy - Arcania: Gothic 4.

Gra prezentuję się pięknie na screenach z gry, napędzana jest przez silnik Vision Engine firmy Trinigy. Zmiany pogody, dynamiczne cienie, realistyczna roślinność to tylko mała część możliwości tego wspaniałego silnika który napędza m.in. The Settlers 7: Droga do Królestwa. Nowa część serii programowana jest w 95% w C++, C#, PHP, Java i Lua. Arcania nie będzie wykorzystywała najnowszych bibliotek Microsoftu tj. DirectX11 co tłumaczone jest tym "że chwili wydania gry mało jeszcze osób będzie miało dostęp do kart graficznych obsługujących tą technologię". Wymagania minimalne gry podane przez wydawcę to:

* System operacyjny: Microsoft Windows XP / Vista

* Procesor: Intel Pentium 4 3.2 GHZ, lub AMD Athlon 3500+

* Karta graficzna: ATI 1800XT z Shader Model 3 i 256 MB

lub Nvidia 6800 z Shader Model 3 i 256 MB

* RAM: 1 GB pod Windows XP, 1,5 GB pod Windows Vista

* HDD: 10 GB + 600 MB pamięci wirtualnej

* DVD: DVD ROM z przyspieszeniem 6x

* Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 8.1

Twórcom udźwiękowienia do Arcanii będzie studio Dynamedion których produkcja została użyta m.in. w Anno, Gothic 3, Spell Force, BattleForge, Drakensang, Sacred 2. Wiemy na pewno że doczekamy się polskiej wersji językowej z dubbingiem, a wydawcą w Polsce będzie Cd Projekt. Gra ukazać ma się na PC, Xbox360, oraz Playstation3.

Istotnym elementem gry jest nowy bohater, również bezimienny, za to nasz stary Bezimienny który stał się Rhobarem III, tyranem Myrthany i zamierza zająć Wyspy Południowe, dom naszego nowego bohatera, jak i miejsce akcji gry. Wyspy są cztery: Argaan - na niej znajduje się stolica państwa - Settarif, Korshaan, Torgaan i Feshyr gdzie rozpoczynamy grę w Tawernie "Pod rozdartą dziewicą". Kolejnymi miastami o których wspomniał producent są: Thorniara oraz Stewark . W grze mają znajdować się również różne mniejsze miasta portowe i wioski. Na bagnach mieści się obóz bractwa, zwanego Czarną Wodą, w podobię do pierwszego Gothic'a. Obszar gry ma być większy niż w Gothicu 2: Noc Kruka, jednak mniejszy niż w Gothicu 3.

Główną zaletą gry ma być wiele bohaterów niezależnych(NPC), będą to starzy, jak i nowi znajomi. Znanymi NPC z poprzednich części są m.in. Diego, Gorn, Thorus, a z nowych: Murda - właścicielka tawerny, Belgor - mąż Murdy, Ped - pomocnik w tawernie. Poznajemy ich w ciągu opowiadań których jest 10 oraz wprowadzenie. Wiemy również że Thorus wystąpi jako przywódca orków którzy podzielili się na tych którzy go słuchają i na osobną kastę. Diego natomiast przeprowadzi nas przez tutorial oraz wpadnie w tarapaty zaczynając jedno z pierwszych zadań. Nasz bohater będzie odzywał się tylko podczas dialogów i filmików. Naszym zadaniem będzie wyzwolić świat spod tyranii Rhobara III.

Miasta mają tętnić życiem, a animacje twarzy które dotychczas nie zachwycały, będą poprawione. Z obietnic twórców wynika również że grafika ma się znacznie zmienić na lepsze, co zobaczymy na trailerach już niedługo, według niektórych opinii gra ma wyznaczać standard w współczesnych grach RPG. Ludzie mają reagować na pogodę i w czasie deszczu chować się w domostwach. Będą występowały rasy ludzi. Nie będzie trzeba przystąpić do żadnej frakcji, będziemy zawierać sojusze a przeciwnicy naszych sojuszników będą nam mniej przyjaźni.

Oprócz opowiadań głównym "punktem informacji" są wywiady z Reinhard'em "Megalomaniac'iem" Pollice'm z JoWooD który udzielił wielu informacji m.in. doczekamy się dema, prawdopodobnie dostaniemy edytor dzięki któremu będzie można tworzyć modyfikacje do gry, w pordukcji znajdą się więzienia, różne przestępstwa będą oddziaływały na relację z NPC, Xardas będzie odgrywał ważną rolę w grze, nie będzie można samemu tworzyć postać,i oraz zmieniać fryzur, nie będzie można pływać i nurkować. Oprócz tego dowiadujemy się że Arcania jest najardziej podobna do Gothic 1 i 2.

System walki ma być zupełnie inny niż w poprzednich częściach, co częściowo pokazują gameplaye, jest on jeszcze niedopracowany jednak zapowiada się obiecująco. Koniec z bezsensownym klikaniem LPM, w najnowszej części serii trzeba będzie obrać strategie, gdyż na dodatek wrogowie będą atakować grupą a nie jak w poprzedniej części każdy z osobna, co bardzo ułatwiało grę. Strzelanie z łuku jest bardzo podobno do tego z poprzedniej części, jednak poprawiono animacje sięgania po strzałe co sprawia że gra jest bardziej realistyczna. Bardzo ładnie wygląają efekty wywołane przez magię, według mnie to obecnie najbardziej dopracowana część gry. Będzie ona podzielona na trzy szkoły: Innosa, Adanosa i Beliara, lecz jeśli chodzi o stopień zaawansowania na pewno nie pojawią się kręgi, a nowe czary będziemy poznawać dzięki nowemu systemowi rozdawania punktów nauki, ale o tym napiszę dokładniej póżńiej.

Ważną częścią uzbrojenia będą tarczę, będzie można nimi wykonywać specjalny atak. Hełmy będą oddzielną częścią garderoby, a zbroi ma być więcej niż w Gothicu 3. Oprócz tego NPC będą zwracali uwagę na to w co będziemy ubrani. Przedmioty wykonane przez siebie mają być lepsze od tych które zdobędziemy w zadaniach. Czasami również natrafimy na specjalne przedmioty takie jakimi w poprzednich częściach były np. Gniew Innosa, czy Szpon Beliara. Twórcy pracują nad systemem niszczenia się przedmiotów, np. miecz długo leżący w wodzie obejdzie rdza, a zbroja po wielokrotnym użytku będzie częściowo zgnieciona.

W grze wystąpią achievmenty(osiągnięcia), niektóre będą proste, niektóre trudne, a niektóre wręcz szalone. Przy otwieraniu zamków pojawi się specjalna mini gra. Wiemy również że pojawi się wątek miłosny, i będziemy mogli się upić. Producenci wyciągnęli rękę do tzw. casuali - nad NPC które dają questy, i obiektami zadań będą wykrzykniki, jednak bardziej hardkorowi gracze będą mogli grać praktycznie bez interfejsu. Zupełnie nowym elementem w serii będzie rozwijanie umiejętności, tradycyjne "kupowanie" zastąpiono czymś w podobie do drzewek rozwoju w grach MMO, co najważniejsze dosyć dobrze sprawdza się to w praktyce! "Drzewko" podzielono na 8 części: siła, technika, dyscyplina, łowiectwo, złodziejstwo, magia Innosa, magia Adanosa, oraz magia Beliara. Podczas "rozdawania" punktów zyskujemy nowe umiejętności, np. czar strzała ognia.

Data premiery to według sklepu Amazon.com 21 wrzesień 2010 roku, w tymże sklepie dostępny jest również pre-order w cenach 49.99$ za wersję PC i 59.99$ za wersję na Xboxa360 oraz PS3, a więc nie pozostaje nam nic innego jak czekanie na tą doskonale zapowiadającą się grę i cieszenie się nowymi screenami i gameplayami.

 Share

1 Comment


Recommended Comments

najnowszą odsłoną serii

trzeciej odsłony serii

najnowszej odsłony serii

Powtórzenia, kolego.

Gra prezentuję się pięknie na screenach z gry

Wystarczyło skończyć "na screenach".

Twórcom udźwiękowienia do Arcanii będzie studio

TwórcĄ, nie twórcom

Błędów jest więcej, ale nie chce mi się ich wymieniać. Widać jednak, że się napracowałeś. Popracuj nad językiem i interpunkcją. No i oczywiście pisz dalej.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...