Jump to content
  • entry
    1
  • comments
    0
  • views
    780

Hello donut!


Determinator99

118 views

 Share

Oto mój świeżo założony blog przesycony donutami. Wrażenia? Mam lekkie problemy z poprawnym ustawieniem tegoż bloga. Jednak myślę, że niedługo okiełznam go i wszystko będzie po mojej myśli. Hmm...

Pragnąłbym pokazać wam ciekawą aplikację umożliwiającą zabawę różnymi substancjami i materiałami. Zwie się ona "The Powder Toy", jest oczywiście darmowa, posiada bardzo ładne efekty i wielgachną społeczność. W programie tym występuje 10 zakładek. W każdej z zakładek są inne materiały. Pozwolę sobie wymienić wszystkie dostępne tam obiekty.

Pierwsza zakładka kryje w sobie tak zwane "ściany", czyli różnorakie filtry np. przepuszczające ciecze a blokujące ciała stałe i gazy. Po rozwinięciu drugiej zakładki naszym oczom ukazują się różne materiały związane z elektrycznością. Są to różnorakie metale, silikony, baterie, przewody oraz inne ciekawe obiekty. Trzecia zakładka natomiast umożliwia nam wykonanie np. bomby. Mieszczą się w niej materiały wybuchowe, takie jak nitrogliceryna, proch strzelniczy, fajerwerki i ogień. Interesującą rzeczą jednak wydaje się materiał, który wybucha nie po podgrzaniu, ale w niskich temperaturach. Czwarta zakładka kryje gazy, piąta ciecze, szósta różnorakie sypkie obiekty takie jak piasek, siódma to ciała stałe, które "lewitują" w powietrzu, gdy je stworzymy, ósma zawiera w sobie materiały radioaktywne. Dziewiąta pozwala nam stworzyćróżne obiekty specjane, takie jak np. portale przenoszące obiekty między sobą, materiał klonujący i tym podobne. Ostatnia, dziesiąta zakładka, nazwana "Life" kryje w sobie bakterie. Są one bardzo ciekawe i warto poświęcić trochę czasu na obserwowaniu ich zachowania.

Program, który opisałem na prawdę jest wart ściągnięcia, ponieważ pozwala eksperymentować na różnorakich obiektach dostępnych w naszym świecie (A nawet takich, których tu nie znajdziemy!). Polecam go wszystkim zainteresowanym różnymi reakcjami.

Link: http://powdertoy.co.uk/

Filmy (Nie umieściłem screenshotów, ponieważ nie mogę znaleźć takowych z najnowszej wersji, a starsza jest bardzo uboga i nie daje tylu możliwości, co najnowsza.) :

1. Nakręcony przeze mnie:

http://www.youtube.com/watch?v=s2PUeiZliXc

2. Znaleziony na YT:

Dziękuję za uwagę.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...