Jump to content
  • entries
    133
  • comments
    612
  • views
    86,358

Nadzieje na 2011 r


Wosq

741 views

 Share

Przeglądając zapowiedzi gier na rok 2011 stwierdziłem, że potencjalnie interesuje mnie raptem tylko kilka tytułów. Spora część z nich to sequele, więc to zestawienie chciałbym zacząć od świeżych marek na rynku.

Bulletstorm

bulletstorm_game.jpg

Polacy z PCF przy okazji Painkillera i późniejszej konwersji Gears of War pokazali, że mają do strzelanek smykałkę. Na szczęśćie nowe ich dzieło bliższe będzie Painkillerowi niż Gearsom. Ja tam lubię takie mało realistyczne i frenetyczne gry, w których najważniejsza jest przede wszystkim dobra zabawa. Swoje szare komórki wolę wysilać przy innych tytułach, dlatego traktuję nadchodzący tytuł PCF w kategoriach przyjemnego relaksatora i nie wymagam jakiejś większej głębi fabuły czy skomplikowanej rozgrywki.

Rage

rage.png

Przede wszystkim jestem ciekaw tego tytułu ze względu na technologię, czyli silnik id Tech 5. Nowa marka od id Software może, aczkolwiek nie musi wpłynąć pozytywnie na rynek zdominowany przez sequele. Liczę, że gra pozytywnie mnie zaskoczy i będzie swoistym czarnym koniem.

A teraz czas na sequele:

Shift 2 Unleashed

Shift2_2.jpg

Pierwszy Shift był krokiem w dobrą stronę. Zamiast kolejnej miałkiej arcade'ówki dostaliśmy porządną ścigałkę. Moim skromnym zdaniem Shift to najlepsza część serii spośród tych ostatnich. Hot Puruit, który miał być niby powrotem do korzeni jest inny, ale odczuwalnie daje mniej frajdy i dla mnie jest średnio grywalny. Nie to co Shift, który stał się jedną z moich ulubionych gier wyścigowych. Jestem ciekaw jak oderwanie od marki NFS wpłynie na sprzedaż, ale pójście kierunkiem wyznaczonym przez Shifta to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Jedynie Dirt3 może zagrozić tej grze w walce o tytuł ścigałki roku.

Shogun 2: Total War

shogun2totalwar.jpg

Total War to obok HoMM moja ulubiona seria. Przede wszystkim to całkiem udane połączenie turówki i strategii czasu rzeczywistego. W przeciwieństwie do obecnych trendów gry z tej serii zapewniają sporo liczbę godzin rozrywki i wieść o tym, że powstaje drugi Shogun bardzo mnie ucieszyła. Podobnie informacja o wymaganiach zalecanych. Cieszę się z tego, że będę mógł w to pograć na maksymalnych detalach. To właśnie ta seria jest jednym z powodów dla, których zamiast konsoli wybrałem inwestycję w mocnego kompa. Dodatkowa odległa Japonia bardzo mnie fascynuje. Wiem, że gra nie będzie rewolucją, ale nie przeszkadza mi to czekać niecierpliwie na premierę.

Might and Magic: Heroes VI

P15ibnvo4m1cs5ia01mlbr9k1ft4b.jpg

Herosy to Herosy. Przy trzeciej części spędziłem masę czasu. Wersja Complete, czyli wzbogacona o mod In the Wake of Gods to dla mnie swoiste arcydzieło. Piątka i dodatki do niej też są niezłe, ale to właśnie trójka jest moją ulubioną częścią. Na pewno VI będzie kolejną produkcją na długie godziny. Szczerze mówiąc wolę grać w takie rozbudowane produkcje niż przejść w tym czasie x mniejszych hitów, w których kampania trwa 5-6 godzin.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Witcher2_2.jpg

Pierwsza część wciągnęła mnie na tyle mocno, że nie zwracałem uwagi na to, że nie gram przy maksymalnych detalach. Ważniejsza była grywalność i opowiadana historia. Obcowałem na szczęście z poprawioną Edycją Rozszerzoną. Wiedźmin pokazał, że Polacy są w stanie tworzyć również RPG na światowym poziomie i cenię ją sobie bardziej od wielu zachodnich produkcji. Przede wszystkim za klimat i dialogi wierne książkowemu pierwowzorowi. Ponadto to co goście z CDP Red wycisnęli ze stareńkiej Aurory nadal może się podobać. Wiedźmin 2 zapowiada się nieźle, choć niepokoi mnie trochę to jak twórcy rozwiążą kwestię walki. Mam nadzieję, że nie zrobią z tego slashera najeżonego QTE. O resztę elementów się nie martwię, bo wiem, że będzie to działać jak trzeba.

Gdybym miał w tym roku zakupić tylko 3 gry to byłyby to:

Might and Magic: Heroes VI

Shogun 2: Total War

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Dzięki nim miałbym grania na cały 2011 rok. W sumie więcej gier mi do szczęścia nie potrzeba. Po cichu liczę, że gry, które miło mnie zaskoczą jak swego czasu: Batman: Arkham Asylum, Dead Space i Mirror's Edge.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

"Gdybym miał w tym roku zakupić tylko 3 gry to byłyby to:

Might and Magic: Heroes VI

Shogun 2: Total War

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów"

Ja też. Nie ma innych gier, które by się dla mnie zapowiadały tak dobrze, choć liczę na niespodzianki.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...