Jump to content
  • entries
    98
  • comments
    166
  • views
    46,732

Formuła 1 Sezon 2011 czas zacząć... Część 4/12 - Lotus-Renault GP R31... [część 2]


Darth7Vader

591 views

 Share

Oto druga część dotycząca dzisiejszej prezentacji bolidu Lotusa-Renault GP, czyli R31. Czas na małe porównanie obu bolidów.

Lotus-Renault GP R31, widok z lewej strony bolidu:

007_medium.jpg

009_medium.jpg

Lotus-Renault GP R31, widok z góry:

039_medium.jpg

041_medium.jpg

Renault R30, widok z lewej strony i z góry:

renault_r30.jpg

renault-r30.jpg

Lotus-Renault GP R31, widok z przodu:

052_medium.jpg

054_medium.jpg

058_medium.jpg

Renault R30, widok z przodu:

Renault_R30_02.jpg

renault_r30.jpg

Renault-R30-front.jpg

Renault R31, widok z tyłu:

060_medium.jpg

061_medium.jpg

062_medium.jpg

Renault R30, widok z tyłu:

renault_r30_05.jpg

Renault-R30_2413808.jpg

Renault-R30-2_2413903.jpg

Różnice:

- wydłużony i podwyższony "nos" w porównaniu do R30, "zaostrzony" na końcu (tak łagodnie "zaostrzony ale jednak)

- przednie skrzydło jest przesunięte nieco do tyłu

- nie ma już "płetwy rekina" na pokrywie silnika - natomiast jest taka ładna "linia" kształtu tylnej części bolidu

- bolid jest "masywniejszy" - pewnie KERS już ma "odpowiednio" sporo miejsca, by nie sprawiał żadnych problemów (zobaczymy jak będzie działał w obu bolidach Lotusa-Renault)

- przednie skrzydło zmienione pod względem aerodynamicznym, choć chyba jest bardziej "kwadratowe" (po bokach, od tych elementów aerodynamiki) niż w R30, a także jest nieco opuszczone - znajduje się dość nisko nad ziemią

- "Nos" też jest zwężony od tego w R30 (patrzcie na zdjęcie pokazujące front R30 a te przy R31)

- zawieszenie tylne jest typu "pull-rod", a przednie typu "push-rod" (choć nie jest pewne, bo fota tego nie ukazuje)

- tylne skrzydło jest raczej tak samo szerokie jak w R30, choć jednak ma po środku taki jeden element aerodynamiczny, które je nieznacznie wyróżnia: teraz wiem co to jest - to takie mini-skrzydełko jest (ale wymyślili...)

- tak więc można stwierdzić, że dwie tajemnice, których nie pokazali panowie z Lotusa-Renault, to tylne i przednie skrzydło, a także kwestia KERS-u

- wloty powietrza po bokach są inne (pewnie szersze i węższe ale też nie ma pewności, ta fotka..)

- przednia część bolidu w R31 jest bardziej "wyprostowana" - nie ma żadnego "dziobu" czy czegoś takiego "dziwacznego", jak w R30 (no sami popatrzcie na fotki...)

CYTAT

"Cytat z www.f1wm.pl

R31 pierwszy raz został uruchomiony w fabryce w Enstone w zeszłym tygodniu, a Witalij Pietrow będzie pierwszym kierowcą, który poprowadzi go we wtorek, zanim Robert Kubica zasiądzie za jego sterami przez kolejne dwa dni. Renault zdecydowało się na zastosowanie zawieszenia typu pull-rod w tylnej części samochodu, oraz dość radykalnym rozwiązaniem ?śliniaka? pod przednią częścią auta w porównaniu do rywali."

No i jeszcze jedna rzecz: całościowo wygląda pięknie, super - te złoto-czarne barwy (miód dla oczu) prezentują się wspaniale i w porównaniu - zeszłoroczne R30 wygląda po prostu... brzydko (Tak, wiem. Najpierw się zachwycaliśmy rok temu, że Renault się "odmieniło" a teraz co? Pewnie znowu każdy będzie robił achy i ochy, jak będzie zerkał zawsze na tego Lotusa-Renault), tak - brzydko i już - przynajmniej dla mnie. To jest przykład bolidu i teamu, który mocno się zmienił w ciągu poprzedniego sezonu, a teraz (no jeszcze do pierwszego GP sporo czasu ale... i tak to cieszy oko) wygląda jakby ktoś to dotknął "magiczną" różdżką i wszystko się zmieniło w przepiękną "karetę". Oby ta czarno-złota" kareta pozwoliła Robertowi na naprawdę świetne wyniki i walkę o zwycięstwa.

C.D.N...

FOTKI POCHODZĄ CAŁKOWICIE Z TEJ STRONY >>>: http://motorsport.nextgen-auto.com/gallery...ult-31jan-1.php (CAŁA GALERIA <<<) - A Panowie z www/f1wm.pl mieli 1h obsuwę... ha ha ha laugh.giflaugh.gif (dopiero o 13:28) wrzucili news a i tak jest on jakiś taki "słaby" - zamiast jak najwięcej pokazać o bolidzie Kubicy, to Oni tak średnio... no zawiodłem się nieco szczerze powiedziawszy, bo tak bym się nie doczekał, a tak to już jest... http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=20181 <<< przynajmniej cytat stąd jest wart uwagi. Tyle.

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...