Jump to content
  • entries
    13
  • comments
    69
  • views
    10,215

te stare rpgi


Robin92

709 views

 Share

W moje ręce wpadła genialna gra stworzona przez, nieistniejące już, studio Troika Games. Ludzie, którzy tam pracowali, maczali wcześniej palce w jednym z erpegów wszechczasów Falloutcie 2. O jakiej grze mowa? O Arcanum: Of Steamwork & Magick Obscura.

Grę dorwałem na GOGu.com za darmo (program lojalnościowy CDProjektu) i jestem nią zafascynowany. Świat gry, czyli tytułowe Arcanum, osadzony jest w steampunkowych realiach, dodatkowo występuje tu magia. Ukazana tu rewolucja przemysłowa zmieniła świat i te dwie wielkie rzeczy /magia i technologia/ wyniszczają się wzajemnie. Gra oferuje naprawdę świetną fabułę, nieziemski klimat i sprawia, że nie można się od niej oderwać (niestety... :)).

Tak swoją drogą to zastanawiam się jak to się stało, że dzisiejsze gry prowadzą gracza za rączkę (pójdź za czerwoną strzałką na kompasie) czy dokładnie wyjaśniają co teraz wykonać. Kiedyś to gracz musiał sam wykombinować sposób przejścia danego zadania. Zastanawia mnie też brak zagadek logicznych, które byłe integralną częścią gier RPG (przywołam choćby Twierdze Strażnika, Labirynt Pani Mroku czy Wieża Durlaga). Bioware podjął próbę przywrócenia tych elementów do gier (zagadka niedźwiedzia w Pustce, zagadki przy Prochach Andrasty i układanie mostu) i był to dla mnie olbrzymi sukces. Niestety coś musiało być nie tak skoro Dragon Age 2 pójdzie w stronę Mass Effecta, a nie poprzednika, ehh...

Wracam do matmy, a potem Arcanuuuuum!

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Arcanum? Jeden z moich ulubionych cRPGów. Przeszedłem go wzdłuż i wszerz każdą ścieżką (magic, normal i technology). Brzydka, nawet jak na czas, kiedy powstała, ale to najmniejszy mankament. Duża, pełna rzeczy do robienia i dość oryginalna (mimo wszystko steam punk i magia to niezbyt popularny misz masz). A przede wszystkim niesamowicie mnie wciągnęła. Jednak miała jedną, ogromną wadę. Jakoś limit 50 poziomów doświadczenia dla naszej postaci jestem w stanie przełknąć, tak fakt, że po osiągnięciu tego limitu nasi "pomocnicy" także przestają się rozwijać (bez względu na poziom) mnie mocno rozsierdził. Nie fair...

Link to comment
Bioware podjął próbę przywrócenia tych elementów do gier (zagadka niedźwiedzia w Pustce, zagadki przy Prochach Andrasty i układanie mostu) i był to dla mnie olbrzymi sukces. Niestety coś musiało być nie tak skoro Dragon Age 2 pójdzie w stronę Mass Effecta, a nie poprzednika, ehh...

Osobiście przyznam ze zagadka z dragon age bardzo wkurzyła aż musiałem szukać poradnika jak rozwiązać :klnie: ............... dziwadło zwane głupim mostem świętoszki . :dry:

Link to comment
No naprawdę gra przednia. Szkoda ,że dzisiaj takich nie robią. Jak dostałeś tą grę za free ? Możesz powiedzieć ?

Jasne, kupując gry CDProjektu masz możliwość ich rejestracji (google->cdprojekt program lojalnościowy). Za każdą grę przyznają Ci punkty zależnie od czasu jaki upłynął od premiery. Punkty można wymieniać na gry na GOG.com. Tak właśnie zgarnąłem Heroes 3: Complete Edition, Fallout 2 no i Arcanum :)

Jak dla mnie to świetna lojalka, bo uwielbiam te stare gry, a szukanie ich po sklepach jest dzisiaj trochę trudne (na sagę Baldur's Gate czekałem ponad 4 miesiące!).

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...