Jump to content
  • entries
    23
  • comments
    65
  • views
    16,765

Czy ktoś w ogóle czyta te blogi ? v2


bialykruk

303 views

 Share

Dzięki nie spodziewałem się aż takiego odzewu z waszej strony ^^

Teraz przemyślę moja strategie i dostosuje do moich celów . :cool:

Tylko wydaje się to przerażające, że ludzie najczęściej interesują się tylko 18+

ja wolałbym jakieś przemyślenia albo ciekawe recenzje/ polecenia jakiegoś produktu,

a od 18+ są inne strony blogi powinny zostać czyste. :dry:

Oczywięcie to jest moja opinia :ninja:

 Share

14 Comments


Recommended Comments

Ja ostatnio zacząłem nagrywać gameplaye z gier. Zauważyłem, że większość użytkowników wejdzie i wyjdzie lecz zapomina się jeszcze, że blog mogą czytać goście. Więc zawsze znajdzie się ktoś kogo zainteresujesz, może nie będzie to user CDA ale ktoś z poza stronki kliknie w Twój blog i spodoba mu się to co piszesz. Jak to mi kiedyś ktoś powiedział "Pisz co chcesz". ;).

PS: Warto też zabłysnąć na forum ciekawymi postami/tematami. W tedy ludzie będą wiedzieli, że mają do czynienia z kimś godnym uwagi (oczywiście jeśli stwierdzą, że Twój post/temat jest im bliski :) )

Link to comment

Widzę małą umiejętność wyczuwania sarkazmu :) (a propos "a od 18+ są inne strony blogi powinny zostać czyste.").

Jeśli chcesz żeby to recenzje i opisy produktów były popularne, zacznij od wspierania takich wpisów. Komentuj je, dyskutuj, twórz własne - ale muszą być dobre i najlepiej niestandardowe.

Moja Szuflada funkcjonuje tylko dlatego, że nie mam wstawiać gdzie indziej bo jeszcze nie umiem rysować na tyle, żeby wrzucać na rozmaite DeviantArty, mimo niewielu komentarzy, choć ostatnio zyskałem malutką grupę stałych oglądaczy. A ostatnio słuchaczy, bo trochę rozszerzyłem(czy raczej rozszerzyliśmy) działalność.

Najgorsze jest to, że największą popularnością cieszą się (Prócz blogów promowanych oczywiście) blogi w stylu Tłiterka Dariusxqa. Dostają masę komentarzy i mimo że są one na poziomie wpisu, to pokazują że w ludziach budzi to jakieś emocje, co trochę smuci, zwłaszcza że niezłe wpisy zostają niezauważone. Nawet ja kiedy wrzucę tendencyjny wpis/komiks o czytaniu anime dostaje masę komentarzy ("ANIME SIĘ OGLĄDA CHYBA, NIE?!!?!"), a arty nad którymi siedzę więcej mają albo zerowe zainteresowanie, albo dostaje 4 komentarzy a 2 od osoby która nie zrozumiała.

Jezusmariaburzum, ale się rozpisałem. Ogólnie, wspieraj blogi które ci się podobają, zmobilizujesz ich twórców. No i polecaj takie innym. Chyba sam zacznę częściej komentować fajne wpisy.

Link to comment
Tylko że blogi powinno się pisać, nie czytać. Piszesz głównie dla siebie, co nie?

Czytelnicy też się liczą przecież. Jak będę chciał pisać tylko dla siebie to sobie pobazgrolę w moim notatniku. To jest internet, więc hipokryzją byłoby nie oczekiwać żadnych komentarzy i ogólnie pojętego, konstruktywnego dialogu.

PS: Warto też zabłysnąć na forum ciekawymi postami/tematami. W tedy ludzie będą wiedzieli, że mają do czynienia z kimś godnym uwagi (oczywiście jeśli stwierdzą, że Twój post/temat jest im bliski smile_prosty.gif )

Taaaa, jasne. Prawda jest taka, że ludzie czytają głównie blogi promowane (ciągle tych samych osób) albo person, które są bardziej znane na forum. W moim odczuciu dobry i ciekawy temat, wpis itd, nie jest wcale gwarancją na ilość wejść, a co dopiero komentarzy. Jeśli chcesz mieć większą ilość wejść to stosuj tricki takie jak Tobie podano.

Najgorsze jest to, że największą popularnością cieszą się (Prócz blogów promowanych oczywiście) blogi w stylu Tłiterka Dariusxqa. Dostają masę komentarzy i mimo że są one na poziomie wpisu, to pokazują że w ludziach budzi to jakieś emocje, co trochę smuci, zwłaszcza że niezłe wpisy zostają niezauważone.

I to jest właśnie ten ból, o którym wspominałem...

Link to comment
Tylko że blogi powinno się pisać, nie czytać. Piszesz głównie dla siebie, co nie?

Ja dla siebie recenzji pisać nie muszę-albo crap, albo da się grać/czytać/słuchać.

Najgorsze jest to, że największą popularnością cieszą się (Prócz blogów promowanych oczywiście) blogi w stylu Tłiterka Dariusxqa. Dostają masę komentarzy i mimo że są one na poziomie wpisu, to pokazują że w ludziach budzi to jakieś emocje, co trochę smuci, zwłaszcza że niezłe wpisy zostają niezauważone.

Chciałbyś dostawać tyle komentarzy od śmietanki? Da się załatwić. Poza tym-nie martw się, mam Szufladę w ulubionych.

Ogólnie, wspieraj blogi które ci się podobają, zmobilizujesz ich twórców. No i polecaj takie innym. Chyba sam zacznę częściej komentować fajne wpisy.

A do tego wspieraj blogi, które mają tragiczny poziom, zmobilizujesz ich twórców (może).

Link to comment

@Org, nie chodzi o mnie bo mój blog jest... specyficzny. Niektórzy też wstawiają obrazki, ale nie jest to 95% zawartości bloga (Prócz mojego nowego ArcyMistrza, którego wielbię i już robię z deseczek ołtarzyk) i rozumiem że mało kto to komentuje.

Ale czemu kopie Tłiterka mają po 2 strony komentarzy? Tak, są to emotikonki, trolfejsy i tęczowe baranki, ale jednak. Gdyby nie te komentarze autorom po prostu by się znudziło. Ale nieeee, zostawię trolfejsa...

Link to comment

Rany, widzę, że dyskusja o poziomie blogów powraca. Ja popieram stanowisko tzw. samopomocy, trzeba odwiedzać blogi, które Ci się podobają, komentować kolejne wpisy i czekać na odzew. Nie ma co się przejmować większością. Nie wolno zapominać, że to tylko forum czasopisma o grach, a nie środowiska akademickiego. Co za tym idzie? Masa dzieciaków i ludzi szukających czystej rozrywki, a nie rozwijających czy ciekawych felietonów.

Link to comment
Drangir Chyba zgodzisz się ze mną, że na tych ambitniejszych blogach jest mniej wejść i komentarzy, bo najzwyczajniej w świecie ludzie nie wiedzą co napisać. A o 3 kropkach, czy pierdzeniu w stołek każdy debil umie komentować!
Link to comment

Jasne, że miło jest jak ktoś czyta to, co tutaj piszemy; komentuje i rozwija się dyskusja. Uważam jednak, że nawet jeśli komentarzy nie ma to nie wolno się zniechęcać. Popieram taktykę odwiedzania blogów i dyskutowania, to najlepsza reklama dla swojego własnego :)

Link to comment

Tak ale jak widzę, że ktoś zagląda i komentuje to wtedy czuję się bardziej zachęcony. Ale jak widzę prawie zerowe zainteresowanie to zastanawiam się czy w ogolę warto go prowadzić, bo zależny mi na tym by pokazać ludziom coś co uważam za fajne. Wprawdzie można było by użyć Facebooka ale jakoś nie mogę się do niego przekonać. Jednak widać, że jest tak jak piszecie i to jest forum w większości dla młodzieży a ona nie za bardzo lubi poważniejsze rzeczy.

Link to comment

bialykruk - To samo mógłbym napisać, ale powiedz najpierw szczerze, ile dobrych wpisów sam skomentowałeś?

a od 18+ są inne strony blogi powinny zostać czyste.

Moim również. Także wolne od tłiterków. Jednak kijem Wisły nie cofniesz...

A o 3 kropkach, czy pierdzeniu w stołek każdy debil umie komentować!

A ma sześć kropek :happy: .

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...