Jump to content
  • entries
    3
  • comments
    7
  • views
    4,460

Minecraft pierwsze wrażenia - witaj w klockowym świecie.


Afaf

483 views

 Share

Siemka! Tęskniliście? Żartuje. Pomyślałem, że czas na nowy wpis, a tak się ładnie składa, że kumpel odstąpił mi wczoraj oryginalnego konta do Minecrafta i mogę grać w singla, więc zamierzam go trochę opisać. Oczywiście, jak chyba wszystkie wpisy, piszę to bez wcześniejszego przemyślenia co ma się w środku znajdować i umieszczam tu to co palec na klawiaturę przyniesie ;). Aha, wrażenia będą z poziomu trudności bez potworków, które się w grze znajdują, aha i opisuję wersję Beta.

Tak więc grę zaczynamy, jak się domyśliłem jako rozbitek na bezludnej wyspie, a raczej na kawałkach lądu połączonych wodą (możliwe, że się mylę) i naszym zadaniem jest przeżyć na wyspie i zadomowić się na niej. Można zbudować dom, pokopać w ziemi, poszukać cennych materiałów, a wszystko dopełnia wspaniały crafting (tworzenie przedmiotów), więc ten kto lubi majstrować i kombinować poczuje się jak w niebie. Jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach do znajdowania nowych sposobów, w internecie znajdą się pomocne strony. W tej grze można zrobić praktycznie wszystko, podpalić las, zbudować dom, domek na drzewie, wille, ponurkować w "oceanie", pobić się z potworkami (nie testowane) i zrobić mnóstwo innych rzeczy. Grafika może niektórych odrzucić, jednak jest ona na swój sposób dziełem sztuki. Możecie się nie zgadzać, ale zagracie - zrozumiecie. Oprawa audio jest niczego sobie, nie przeszkadza podczas eksploracji, wpada w ucho, mi się podoba :). Gra może na początku odrzucić dość niezrozumiałym systemem, ale po jakimś czasie przyzwyczajamy się. Minecrafta polecam wszystkim kombinatorom i tym, którzy lubią RPG (no może przesadzam) połączony z Sandboxem i możliwością nieograniczonego budowania (jednak trzeba zdobyć materiały).

Przepraszam, że tak krótko, jednak piszę trochę na szybko, nie przemyślałem sprawy, no i nie piszę zważając na błędy stylistyczne, więc wiecie jakby co to pisać w komentarzach co mam poprawić, niedługo edytuję i dodam screeny z gry, a tymczasem cześć i czołem :)!

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Aż w betę zagrałem. Wciągnęło mnnie stawianie klocków, acz szybko musiałem uciekać.

Możesz sobie ustawić poziom bez potworów jeśli o to ci chodziło mówiąc: "aż musiałem uciekać"

Link to comment
Chodziło mi o to, że nie mogłem użytkować stacjonarnej maszyny cyfrowej. W darmowej wersji przeglądarkowej stworków nima.

Aha, to sorki, nie orientuje się w darmowej przez przeglądarkę :pokerface:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...