Jump to content
  • entries
    192
  • comments
    3,217
  • views
    226,793

Dlaczego nienawidzę Games for Windows Live?


Lord Nargogh

1,764 views

 Share

Mam ostatnio bardzo ciężki okres. Nauka zajmuje mi czas od powrotu z zajęć, do około 1-2 w nocy. Dzisiaj sobie postanowiłem, że zobaczę sobie jak wygląda świeżo kupiona gra - Dawn of War II. Wydzieliłem na tą czynność nie więcej niż 10 minut - muszę w końcu zrobić sobie jakąś przerwę, bo oszaleję. Odpowiednio wcześnie wstawiłem DVD do czytnika i w międzyczasie jak gra się instalowała, dalej się uczyłem. Po jej odpaleniu okazał się mym oczom taki oto obraz:

beztytuunai.jpg

Myślę, że komentarz jest zbędny. Dziękuję platformie Steam za umilenie mi trudów nauki przed sesją. Wracam do pracy.

EDIT: Zmieniłem nazwę, bo zmieniłem zdanie. Steam jest spoko, przynajmniej działa bez zarzutu. A na GfWL do tej pory nie udało mi się zalogować...

 Share

37 Comments


Recommended CommentsŁał, mam 10 minut czasu na granie a mimo to nie mogę zagrać. Łał2, kupiłem ostatnie wydanie gry (Extra Klasyka) które powinno być upatchowane na maxa. Mam rozumieć że w dwa miesiące od premiery tego wydania wykryto jakieś 3GB bugów?

I własnie o to się rozchodzi - że NIE MOGĘ pograć, a chcę.

Link to comment

Shaker dobrze powiedział, włącz tryb offline (da się wtedy grać we wszystko bez problemu) albo wyłącz aktualizacje tak, jak mówiłem pod poprzednim wpisem, chyba jeszcze pamiętasz. A to, że gra w pudełku nie jest upatchowana to już nie jest wina Steama, tylko wydawcy. Te 3GB to mogą być nie tylko poprawki, ale jeszcze jakaś dodatkowa zawartość ;]

Link to comment

Life is brutal. Ja do steama nic nie mam,nie muszę szukać aktualizacji,mam wbudowany dodatkowy czat dzięki któremu można pogadać grając, są wspaniała promocje itp.

No dobra ma szybkiego neta więc nawet te 3giga nie trwałoby dłużej niż 1h (Mafia 2 ściągnęła się w ~2h.)

Link to comment

Czasem automatyczne patchowanie mogłoby być nawet na rękę, ale tak trudno byłoby dać zwyczajne zapytanie przed patchowaniem czy gracz sobie tego życzy? Żebym nie musiał szukać w opcjach jakichś trybów offline albo permanentnego wyłączenia aktualizacji?

Link to comment

@Drangir - jak skończysz gimnazjum, liceum, zdasz maturę i pójdziesz na poważne studia - to zrozumiesz jak ważne dla zdrowia psychicznego jest chociażby 10 minut relaksu po wielu godzinach pracy umysłowej.

Lord Hrabula - mam neta 4GB/s dlatego tym bardziej przeraża mnie, że aktualizacja ściąga się 2,5 godziny. Mozna z tego wywnioskowac że patch zajmuje drugie tyle co gra. Pewnie prościej było zamieścić na serwerze upatchowaną grę, niż sam patch.

Link to comment

No widzisz właśnie wymyśliłeś opcję, która powinna się pojawić jakieś x lat wcześniej. Na zachodzie to nie problem mają szybkie łącza, a my żyjemy w "Meksyku Europy".

@UP To jednak moje zdanie nie jest trafne i poza tym nie ma łącza 4GB/s jest tylko 4Gb/s. ;)

PS. Co do tego sposobu, to z moich spostrzeżeń wynika, że z F:NV nie pójdzie, sorry.

Link to comment

@Lord Nargogh

Kiedy ja mam 10 minut to nie odpalam DoW2 (Last stand? Może byś się zmieścił jakbyś szybko padł, 1 misja single - też ponad 10 minut.) tylko Robot Unicorn Attack.

PS: Szybkie macie internety.

Link to comment

Hmmm ja mam internet 1 Mb/s :trollface: Jak myślicie ile mi się ściąga 3Gb zawartość :cheesy: Podpowiedź:

około 20-24 godzin...dobra przesadziłem, jednak z 15 godzin spokojnie

Link to comment

Po pierwsze Steam kompresuje dane, więc ściąga szybciej niż zwykły FTP, po drugie możesz przerwać w dowolnym momencie i nie tracisz całego postępu ściągania, po trzecie możesz zostawić update na noc, wreszcie po czwarte masz szybsze łącze od mojego, a skoro nawet ja przeżyłem ~kilkadziesiąt GB update'ów do TF2, to każdy może.

Odnośnie wcześniejszych narzekań - Można zrobić skrót na pulpicie, i można dodać grę ze Steama do Xfire'a, na ogół wystarczy podać ścieżkę C:\Program Files\Steam\Steam.exe albo GameOverlayUI.exe.

Link to comment

1. To nie jest wyłącznie patch, tylko ściąga ci się "przy okazji" Chaos Rising. Sam tak miałem, a po kupnie dodatku - samodzielnego, swoją drogą - okazało się, że niczego nie muszę doładowywać i instalować, bo już wszystko miałem wcześniej dociągnięte mimo woli.

2. Jest możliwość włączenia w opcjach gry na Steamie, żeby nie pobierało automatycznie najnowszych aktualizacji.

3. Jak już wszystko dociągniesz to będziesz musiał się pobawić w zakładanie zupełnie nieintuicyjnego konta Games for Windows Live jeśli liczysz na zabawę po sieci. W singlu da się jeszcze bez tego chyba obejść.

Edit: Oczywiście, nie Vista, tylko Live. Co nie zmienia faktu, że jest to system nieintuicyjny i po prostu słaby w porównaniu do Steama i systemu choćby z Left 4 Dead.

Link to comment

Holy.Death - domyśliłem się że ściągnęło mi Chaos Rising po tym, jak jego instalacja z płyty (kupiłem grę z dodatkiem) trwała kilka sekund i zajmowała 1MB. I z games for windows live napotkałem ogromne problemy - dość powiedzieć że jeszcze nie uruchomiłem gry, bo system zwyczajnie nie pozwala mi się zalogować. Zaraz zmienię nazwę wpisu na 'dlaczego nienawidze games for windows live'...

I nie da się obyć bez tego. Próbowałem wszystkiego - nie mozna nawet do malarza armii wejść bez zalogowania się na GfWL.

Link to comment

myślałem, że to, że steam i games for windows live są do bani, to niezaprzeczalna prawda, ale widać, że nawet największego badziewia fanboje się znajdą

salidaryzuję się z Tobą cierpieniami sesyjnymi

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...