Jump to content
  • entries
    100
  • comments
    480
  • views
    54,879

W obronie uczciwosci...


GunsNroses

313 views

 Share

Zapewne kazdy z was nie jeden raz miał sytuacje, iż nauczyciel przez pomylke/roztargnienie na np. tescie dopisal wam kilka punktow, które zmienily wasza ocene. Ja miałem taka dzis i to bardzo szczesliwa, bo z chemii dostac 6 to super rzecz nie? I okazalo się, ze pani pomylila się o, uwaga 10 punktow czyli mniej wiecej 1/6 calej punktacji testu. Niezle nie? Dzieki temu wlasnie była 6, a nie 4. Bylem bardzo radosny, ze poszczęściło mi się tak i będę mogl się już wyluzowac jeśli chodzi o chemie w tym roku, a i tak dostane 5.

Ale oczywiście wszystko co dobre zle się konczy i kolezanka zazdrosna, ze tylko ja tak sfuksilem jedna z druga, w obronie mojej uczciwosci postanowily zglosic nauczycielce nieporozumienie, a ze jest to w porzadku babka smiala się i nie miala do mnie zadnych problemow.

No dobra, ale te dwie. Nie mogac zniesc, ze im nie wyszlo, a ktos inny przez szczescie i artefakt 4-listna koniczyna? Sorry za duzo homm3. Przez szczesliwy traf ma tak dobrze i postanawiaja byc jego pechowym trafem.

I teraz zastanawiam się czy mam prawo byc na nie zly. Bo w koncu na pewno nie byloby mi przyjemnie, gdybym miał z czegos np. 10 pkt dostal 4 a ktos inny majac tyle samo, 6. Zas z drugiej strony przeciez to nie zmienilo by mojej oceny, i siedziałbym cicho wkurzając się, ze u mnie ta pomylka nie zaszla.

Co wy sadzicie o takiej postawie?

Mieliscie podobne sytuacje?

Czy tylko u mnie w klasie sa takie msciwe hieny?

PS

Zdaje sobie sprawe, wpis z lekka zalosny, ale nie chodzi o to, ze dostalem taka ocene, bo 4 to pozytyw.

- O Jezus Maria! On bluzni! Herezje 4, 4! Bo przeciez mamusia da szlaban!

Jestys jestys, nie mow o tym, bo cie zbija, ze sie nie uczysz!!!!!! Taka okropna ocena!!! Jak mozesz!? WON Z DOMU!

Rowy bedziesz kopal z 4! Albo kostke brukowa ukladal!

150 do wakacji.

 Share

5 Comments


Recommended Comments

U mnie zazwyczaj gdy nauczyciel się pomyli w liczbie punktów na moją korzyść to nie zmieni oceny na niższą gdyż subiektywnie jest to jego wina. Dlatego nigdy nie będę miał takiej sytuacji z mało koleżeńskimi znajomymi i to chyba najlepsze rozwiązanie w takich sprawach :).

Link to comment

Kiedyś z WOSu ze sprawdzianu (!) nauczycielka pomyliła się akurat o tyle punktów, że zamiast 5 miałbym 4+. Zgłosiłem jej to, oczywiście po drodze było "Ale debil, ja pier*olę" itd., ale pani powiedziała, że "za uczciwość zostawię tak jak jest". Wolę mieć czyste sumienie :).

Czyli powinieneś być zły sam na siebie, że jej tego nie zgłosiłeś, a koleżanki mimo że w złej intencji zrobiły dobrze (ale to pojeba*e :D).

Nigdy bym na kolegę nie nakablował, ale inaczej bym na niego od tego momentu patrzył Oo.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...