Jump to content
  • entries
    51
  • comments
    259
  • views
    64,252

Iniemamocni


Domi90

238 views

 Share

Nie wiem jak to się stało, że do tej pory nie widziałam filmu o przygodach sympatycznych superbohaterów, którzy oprócz ratowania świata, skupiają się także na życiu prywatnym i swoich własnych kłopotach. W wyniku rządowego zakazu każdy, kto posiada jakieś nadnaturalne zdolności musi zrezygnować z ich używania i zachowywać się jak przeciętny obywatel. Pan Iniemamocny wraz z żoną Elastyną i trójką dzieciaków próbują przystosować się do nowych warunków. Jak można się domyślić nie jest to zbyt proste, a główny bohater nagle wpada w poważne tarapaty.

Film jest przesympatyczny, świetnie się bawiłam podczas oglądania i zupełnie zapomniałam o wszystkich stresach i zbliżającej się sesji. Moim ulubionym momentem jest scena, gdy Mrożon, rozpaczliwie usiłując znaleźć swój kostium superbohatera, prowadzi dialog z żoną. Zaśmiewałam się niemal do łez. Dużym plusem jest dobrze zrobiony polski dubbing. Piotr Fronczewski, jako Pan Iniemamocny i Jolanta Fraszyńska, udzielająca głosu Elastynie wypadli naprawdę świetnie.

"Iniemamocni" są też interesujący ze względu na niecodzienne przedstawienie figury superbohatera. Nie znajdziemy w popularnych komiksach czy innych filmach takiego dystansu do tych postaci. Superbohaterowie w pewnych momentach mają ograniczoną moc i nie mogą z niej skorzystać. Nie zawsze otoczeni są gronem wdzięcznych za uratowanie mieszkańców miasta i gratulujących przedstawicieli władz. W tej animacji twórcy skupili się na bardziej ludzkim i zwykłym przedstawieniu wyjątkowych bohaterów.

Oczywiście, jak na prawdziwą filmową baśń przystało, znalazło się też miejsce na morał i podjęcie poważniejszych tematów. Wszystko podane w sposób lekki i świeży, ale niebanalny, dzięki czemu każdy widz znajdzie w tej animacji coś dla siebie.

Film jest rewelacyjną rozrywką dla całej rodziny i kto jeszcze nie widział, musi szybko nadrobić zaległości. Nie jestem na bieżąco z animacjami, ale postaram się to zmienić. Następny film w kolejce to ?Klopsiki i inne zjawiska pogodowe?.

iniemamocni_maly.jpg

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...