Jump to content
  • entries
    2
  • comments
    5
  • views
    2,436

Lenistwo


greenLife

206 views

 Share

Mój odwieczny problem, chociaż nie tylko mój, mnóstwo ludzi którzy otaczają mnie posiada ten sam problem, jednak wydaje mi się że ta wada przeszkadza im w dużo mniejszym stopniu niż mnie. Lenistwo dokucza mi już od niepamiętnych dla mnie czasów, chociaż czuje się z nim okropnie, dalej jestem leniem. Nie potrafię zrealizować celu gdy nie jestem przywarty do muru, nie cierpię gdy mam zbyt dużo obowiązków na zbyt mały okres czasu, jednak sam doprowadzam do takiego stanu. Nie umiem tego wytłumaczyć, tak to już jest że gdy sam nawet chce zrobić coś w określonym czasie nie potrafię być sumiennym. Wole marnować czas na "nic nie robienie". A nie, nie wole, tylko to coś w środku powoduje że wydaje mi się że bardziej chce nic nie robić. Mogę mieć wyrzuty sumienia w stosunku do samego siebie. Mogę się użalać nad sobą i obiecywać że już więcej tak nie będzie, a i tak dalej robię to samo.

Ciekawą dla mnie sprawą jest też tak zwane "nic nie robienie". Często po spojrzeniu na zegarek, zadaję sobie pytanie "co ja robiłem przez te 4 godziny" i tu właśnie zaczyna się problem z odpowiedzią. Bo to różnie, albo się leży, ogląda telewizje w której rzadko pojawia się coś ciekawego, buszuje się w sieci. A mając namyśli surfowanie, nie chodziło mi o przyswajanie ciekawych dla siebie informacji, tylko o bezsensowne odświeżanie facebooka, przeglądanie w nieskończoność nowych postów na forum i tak na prawdę nie wiem co jeszcze robię przez większość czasu spędzoną w internecie. Na 2 godziny spędzone przy komputerze, może 40 min poświęcam na rzeczywiste przyswajanie potrzebnych informacji, a co robie przez tą godzine 20 minut to sam już nie wiem...

Czy tylko ja tak mam, czy wy także nie umiecie pokonać lenia i ogarnia was?

Może ktoś zna sposób na tą przypadłość, albo chociaż potrafi wyjaśnić mi czemu ona występuje?

Pozdrawiam serdecznie

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Po pierwsze, zacznij zauważać kiedy nie robisz nic. Po drugie, wyznacz sobie pół godziny do godziny kiedy rozwijasz swoje zdolności - grasz na gitarze, rysiasz, polujesz na wiewiórki, twoja wola. I ściśle przestrzegaj chociaż minimum. Więcej rad nie mam, bo też z tym walczę ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...