Jump to content
  • entries
    29
  • comments
    81
  • views
    16,514

Przyszłość sportu (na niepoważnie) #1 - piłka nożna...


FootManFan

354 views

 Share

Sport jest piękny. Oczywiście ten w najczystszej postaci, czyli taki, na który zbytnio nie wpływa technika. Jednak jej ciągły rozwój sprawia, że można zastanawiać się, jak będą wyglądać zmagania zawodników w różnych dyscyplinach za kilkanaście lat. Weźmy na warsztat piłkę nożną.

Jest rok 2050...

Wyobraźmy sobie jakiś mecz, np. Ligi Mistrzów. Zawodnicy niecierpliwie czekają, kiedy pierwszy raz wybiegną na murawę, w tunelu słychać ostatnie mobilizujące okrzyki, dzieci już ustawiają się przy piłkarzach, których zaraz wyprowadzą ku publiczności. W końcu nastaje ten moment, "kopacze" wybiegają na płytę boiska, a tam biologicznie zmodyfikowana trawa, najprawdopodobniej Made in China. To jeszcze nic. Ogromny stadion, wypełniony po brzegi przez kibiców obu drużyn, dumnie trzymających flagi z herbami obu ekip... a nie to tylko hologramy. Tak samo jak szaliki i inne gadżety, po przecież po co przejmować się jakimiś zbędnymi dodatkami skoro wyręczą nas nowe wynalazki. Na dodatek każdy kibic dzierży w dłoni specjalny pilot do ogromnych ekranów, na których wyświetlane są powtórki. Nie muszę dodawać, iż dzięki tym pilotom każdy widz może zatrzymywać i cofać obraz ,a także wypożyczać filmy bez wychodzenia z domu w każdej chwili.

Pierwszy gwizdek rozpoczyna mecz...

Zawodnicy już ustawiają się do odsłuchania hymnu Ligi Mistrzów. Każdy z nich ma przy sobie odtwarzacz MP3 i słuchawki w uszach. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania utworu na playliście. Czy każdy z kopaczy zdąży wcisnąć PLAY na własnym odtwarzaczu? Uff... udało się. Kapitanowie obu ekip spotykają się na środku boiska, witają się z arbitrami. Już za moment rozpocznie się losowanie stron. Sędzia główny wyciąga z kieszeni Ipoda, włącza aplikację, w której to potrząsając urządzeniem losowane są strony monety. OK, po losowaniu... ale zaraz, zaraz jeden z bramkarzy ma kłopot ze świecącym wprost w jego oczy słońcem. Żaden problem, arbiter z drugiej kieszeni wyciąga pilota i jednym przyciskiem "COFNIJ", sprawia, że słońce dopiero wschodzi. Wszystko gotowe? Możemy zaczynać...

Ależ to było zagranie!

Zawodnicy odziani w zaawansowane technologicznie stroje i specjalne buty z wbudowanymi, małymi silniczkami (hermesówki) rozpoczynają widowisko. Tutaj wszystko jest normalnie, należy skupić się jednak na specjalnej piłce, która to wbudowane ma chipy, piszczące, gdy footbolówka przekroczy linię bramkową. Znajdujące się przy tej małe czujniki, wysyłają fale radiowe do słuchawek arbitrów. Pada bramka i na stadionie... rozbrzmiewa wkurzający i charakterystyczny, gdy położymy dzwoniący telefon przy radiu, dźwięk. Kto zapomniał wyłączyć komórki !? Dobra, sytuacja opanowana, mecz toczy się dalej. Piłka wysyła również sygnał,gdy przekroczy linię boczną oraz końcową boiska, ale to chyba jest oczywiste. Walka toczy się 90 min, ale zawodnicy nie są zmęczeni, gdyż mają na głowach, tak zwane czapki-pitki.

Urządzenie to zostało opracowane przez amerykańskich naukowców i jak wyliczył Tygodnik Kibica potwierdziły wszelkie eksperymenty napój zawarty w słomkach odchodzących z czapki uzupełnia wszystkie, stracone w czasie gry, płyny.

Sędzia dolicza 3 minuty...

Mecz dobiegł końca. Piłkarze zwycięskiej drużyny bawią się wraz z kibicami. Dla nich są to najpiękniejsze chwile w życiu. Przegrani natomiast, ze spuszczonymi głowami, kierują się w stronę szatni. Nie pomagają im nawet gromkie brawa dobiegające z trybun oraz puszki lecące w ich stronę głośne i dobrze znane nam śpiewy: "Nic się nie stało..." Jednak jest jedna rzecz, która może poprawić im humory - to sztab trenerski, który zamiast ręczników, podrzuca swoim podopiecznym nowe, przenośne konsolki Sony...

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...