Jump to content
 • entries
  59
 • comments
  882
 • views
  93,344

Gry = pasja?


Abyss

1,050 views

 Share

  

43 members have voted

 1. 1. Czy gry mogą być pasją?

  • Tak
   40
  • Nie
   2
  • Nie mam zdania
   1

Trochę już czasu minęło od mojego ostatniego nieco trollowanego wpisu, nie, nic się przez ten miesiąc albo dwa nie zmieniło. To samo gów** tylko dzień inny chciałoby się rzec. Nie miałem zbytnio czasu ani motywacji żeby coś naskrobać bądź co bądź nieubłaganie zbliżał się koniec pierwszego półrocza, a ja musiałem ustawić się w odpowiedniej sytuacji do zaliczania przedmiotów w drugim semestrze. Jednak dziś znowu uchylam drzwi tego zakurzonego pokoju zwanego moim blogiem i staram się coś naskrobać. Gotowi? No to możemy jechać z przeoranym niczym pole tematem.

Czy gry mogą być pasją?

gamerevolution.jpg

Szkolny korytarz, dwóch znajomych z jednej klasy przed lekcją matematyki

-Stary, gdzie ty zamierzasz wydać całą tą kasę którą nazbierałeś przez święta i inne uroczystości?

-Zamierzam oddać motor do naprawy i w końcu kupić jakiś porządny strój, buty i znowu zacząć jeździć

-No to kosztowne hobby sobie znalazłeś...

-To nie hobby, to pasja

Jak się pewnie domyślacie jednym z nich byłem ja i bynajmniej nie tym który jeździ na motorze (a raczej motocrosie) i nagle po tej rozmowie naszła mnie myśl. Czy ja mam jakąś pasje na którą z czystym sumieniem poświęcam czas i pieniądze, jakiś nadrzędny cel który daje mi radochę i pozwala realizować?

Po dłuższym namyśle padło na... zgadliście, granie!

Graczem może nie jestem od urodzenia, ale wcześniej zdarzały mi się przygody z amigą czy inną starożytną konsolą do gier, w dawnych dla mnie czasach byłem zwykłym dzieciaczkiem który biegał po piaskownicach z innymi. ''Gejmerem" właściwie stałem się dopiero przy okazji otrzymania w prezencie PS1 i zestawu kilku/nastu gier. Pierwsze medal of honor, tony hawk, jakiś hokej i kilka innych bajerów. Od tamtej pory miałem już drugie zajęcie któremu poświęcałem dużą ilość czasu, potem pierwszy komputer i nieudolne quake 1 i 2 i tak to się ciągnie do momentu w którym pisze tą notkę zastanawiając się czy te długie godziny które spędziłem na graniu w najrozmaitsze produkcje na poczciwym playstation, PC i okazyjnie kilku innych nie były zmarnowanym czasem w którym mógłbym rozwinąć inne umiejętności i talenty, czy nie zmarnowałem okazji do rozwoju i np zostania gwiazdą rocka?! (W sumie skończyłbym pewnie w jonas brothers czy innym syfie) Czy granie nie stało się czasem żerowania na produkcjach innych i lenistwa przed konsolą/komputerem.

Dla mnie póki co to pytanie pozostaje bez odpowiedzi

Szkolny korytarz.

-A ty co masz zamiar zrobić z kasą?

-Nie wiem, kupie pewnie jakieś gry

-Że też nie szkoda ci kasy, łatwiej ściągnąć z torrentów

-każdy wydaje pieniądze na inną ''pasje"

Gracze! Zadaje więc wam pytanie. Czy uważacie że granie może być pasją czy to tylko strata czasu?

See Ya

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Czy uważacie że granie może być pasją czy to tylko strata czasu?

A kto powiedział, że pasja nie może być stratą czasu? Czy to, że dla zabawy będę się zajmował mechaniką kwantową zamiast grał w gry zmieni coś?

Link to comment

"Stratą czasu" można określić wszystko, to po prostu negatywny zamiennik "hobby" i "pasji" :P Dla mnie gry są pasją, są lepsze niż większość chłamu, który oferuje telewizja, potrafią być ambitne, są wciągające. A ja kocham dobre historie, tym bardziej te interaktywne.

Link to comment

Oczywiście, że tak! Ale pod warunkiem, że jesteś prawdziwym Graczem (tak, tak, przez wielkie G) i nie torrencisz jak Ci kolega doradził, a kupujesz oryginalne gry, w ślicznych pudełeczkach. Dodatkowo interesujesz się historią gier, szukasz nowinek, czytasz branżową prasę itd. itp. Pasją można nazwać wszystko to, co Cię rozwija i jeżeli nie spędzasz czasu przed monitorem wyłącznie żeby postrzelać, to odpowiedź na Twoje pytanie jest jak najbardziej twierdząca.

Link to comment
Gry mogą być pasją. Stany zjednoczone są pełne ludzi z którzy z tego żyją, w Polsce też się ich kilkunastu znajdzie.

Jeszcze dodaj maniaków z Korea którzy cały czas grają z starcrafta lub warcrafta 3 + mają za to kasę :sad: .

Link to comment

Oczywiście że gry mogą być pasją. BTW: W Łodzi (moim mieście :)) zostanie prawdopodobnie założona katedra gier komputerowych. Będzie się tam omawiało głównie przesłania filozoficzne różnych gier itd. :) No to jest chyba potwierdzenie że gry mogą być pasją :)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...