Jump to content
 • entries
  49
 • comments
  769
 • views
  44,585

Dzisiaj sobie pogdybamy(Pakt z szatanem)


Good

684 views

 Share

Bla bla bla  

27 members have voted

 1. 1. Podpisalibyście pakt z szatanem?

  • Tak.
   10
  • Nie.
   17

Dzisiaj powraca coś, czego dawno nie było na blogu, czyli gdybanie. A i jeszcze na wstępie chciałbym przeprosić Diacon-a za to, że nie będzie na razie kontynuacji pewnego wpisu.

A więc lecimy.

Czy zgodzilibyście się na podpisanie z szatanem paktu, dzięki któremu bylibyście naprawdę szczęśliwi, a na dodatek spełniłyby się wasze wszystkie najskrytsze marzenia? Warunek jest jeden, szatan odebrałby wam duszę po 10 latach, które minęły od podpisania paktu.

Ja udzielę odpowiedzi już teraz, bo kiedyś byłem oskarżany o to, że zadałem pytanie, a na dodatek nie udzieliłem odpowiedzi w tym samym wpisie co się wielu osobom nie podobało.

A więc nie podpisałbym takiego paktu, ponieważ na razie może nie jestem za szczęśliwy, ale kiedyś być może się to zmieni. I prawie na pewno żyłbym dłużej niż 10 lat, dzięki czemu miałbym szanse na spełnienie marzeń swych i to na dodatek moje życie nie było by takie puste. Ponieważ jakbym podpisał pakt to może bym spełnił wszystkie swoje marzenia, ale po spełnieniu ich wszystkich nie miałbym o czym marzyć.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Lepsze byle jakie życie niż śmierć, a jeśli wierzyć religią to oddanie duszy szatanowi należy do dość kiepskich sposobów na zakończenie żywota, a następne dłuuuuugie męczarnie w jego małej krainie szczęścia skutecznie odwodzą mnie od pomysłu podpisania czegokolwiek.

Link to comment

łe klątwę łatwo pokonać wystarczy dać życzenie by ten pakt trwał wieczności lub po prostu po poprosić jako życzenie żeby ten akt umowy został zniwelowany inną "duszyczką" . :diabelek:

Link to comment

Raczej nie - spełniłbym swoje marzenia, ale może JA SAM jestem częścią czyichś marzeń? Więcej szczęścia daje mi spełnianie marzeń nie swoich, tylko kogoś, ale zawsze ktoś powie "Mnie też się coś od życia należy". Jak ktoś tak twierdzi, to znaczy, że nie potrafi docenić tego co ma - takie moje zdanie :trollface: .

Link to comment

To trudne do rozstrzygnięcia. Z jednej strony mógłbym podpisać pakt i mieć pewność, że spełnię swoje największe marzenia. Z drugiej strony, nie podpisując tego paktu, podejmuję swego rodzaju ryzyko. Bo jaką mam pewność, że uda mi się bez tego spełnić marzenia lub żyć dłużej niż przez kolejne 10 lat?

A i jeszcze na wstępie chciałbym przeprosić Diacon-a za to, że nie będzie na razie kontynuacji pewnego wpisu.

Spoko. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości opublikujesz ten wpis. ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...