Jump to content
  • entries
    161
  • comments
    916
  • views
    177,796

Go go, Ubi!


Sergi

598 views

 Share

hawx2tpb.jpg

Proszę o wybaczenie monotematyczności, postaram się pisać na bardziej zróżnicowane tematy.
Dzisiaj mijają dokładnie dwa miesiące od premiery H.A.W.X. 2. Rzecz to o tyle ciekawa, że nie pojawił się do tej pory w pełni działający crack do tej gry.
Pamiętacie pewnie sytuację z Assasin's Creed 2 i nowym zabezpieczeniem Ubisoftu, które - pomimo że strasznie wkurzało graczy - okazało się (przynajmniej wg. Ubi) bardzo skuteczne i uniemożliwiło piratom grę przez około półtora miesiąca. Wtedy prawie każdy dzień przynosił sensację - a to crackerzy twierdzili, że złamali zabezpieczenia, a to recenzenci obcinali punkty za DRM, to znowu miliony posiadaczy "legalnych inaczej" kopii Assasin's Creed 2 odpalili komendę
ping -t -l 1024 ubisoft.com

z wiadomym skutkiem.
Podobne zabezpieczenia zostały zastosowane w Splinter Cell:Conviction, Silent Hunter 5 oraz Settlers VII, jednak te gry padły już dość szybko. Ubisoft wyciągnął jak widać wnioski i HAWX 2, przynajmniej w wersji PC, dzielnie stawia opór.
W tym miejscu powinny pójść gratulacje uporu dla Ubisoftu, ale nie pójdą, bo - jak zapowiedziano - Ubisoft spuszcza z tonu w kwestii zabezpieczeń. Jak bardzo?
Otóż gry wydane w 2010 nie będą wymagały już stałego połączenia z Internetem, a jedynie przy uruchomieniu. Jeśli chcą w ten sposób zachęcić graczy do kupna tych gier, to dosyć słabo wybrali czas.
Niektórzy mówią, że Ubi chce odciążyć w ten sposób serwery i przygotować je na nowe tytuły. Miałoby to sens - Po co łożyć na serwery gier, które już nie zarobią? (a ja spytam: po co w ogóle zabezpieczać gry, które już nie zarobią?)
Ale wszystko wskazuje na to, że nowe tytuły również będą miały takie "osłabione" zabezpieczenia (jednorazowa kontrola będzie dużo łatwiejsza do złamania niż sprawdzanie wszystkich checkpointów w grze). Skoro więc H.A.W.X. 2 i Assasin's Creed 2 tak dobrze sobie radziły z tymi zabezpieczeniami, to po co je zmieniać? Czy koszty serwerów są aż tak wysokie, że bardziej opłaca sie utracić zyski z nowych (i starych?) gier, niż utrzymywać serwery? Czy może jednak DRM nie był taki super i jego obecność zaszkodziła marketingowo grom? Czy może wreszcie piractwo nie jest takim wielkim problemem dla Ubi (skoro największe zyski i tak przynoszą im gry na DS'a, gdzie zabezpieczeń nie ma żadnych) i po wielkim show jak to oni walczą, zwyczajnie dali sobie spokój?
Komentujcie, jestem jak zawsze ciekaw waszych opinii :smile:

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Ja powiem tak.

Mi nigdy zabezpieczenie AC2 w kość nie dało (legalna wersja ofc), i myślę, że mogli by to zostawić.

Jednakowoż jeśli zrobią coś takiego że będzie jednorazówka.. No, myślę że będą potrafili zrobić takie jednorazowe zabezpieczenie, że szybko go nie złamią piraci. Zobaczymy z resztą ^.^

Btw, czemu mi opóźnili premierę brotherhooda i crysisa 2!? NIEEEE :|

Link to comment
, to po co je zmieniać?

By wzrosła sprzedarz. Te zabezpieczenia są złe. Nienawidzę, jak musze się łączyć z internetem by pograć w grę single. TO jest chamstwo. Dlatego, żeby podnieść sprzedaż zmienią zabezpieczenia na lepsze. Rozumiem gra nastawiona na Multiplayer ale Settlers VII i AC? Tóż to szczyt chamstwa. Oby więcej nie robili takiego syfiastego zabezpieczenia.

Link to comment

zabezpieczenia są bardzo skuteczne próbuje odpalić ac 2 drugą godzinę bez sukcesu bo wrąbało mi hasło do konta uplay a link reseteujacy płynie  Francji statkiem chyba strona ubisoftu error 503 :D

Edited by Makaron
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...