Jump to content
 • entries
  49
 • comments
  769
 • views
  44,584

Najpiękniejsze uczucia to te, których nigdy nie urzeczywistniamy.


Good

528 views

 Share

Bla bla bla  

14 members have voted

 1. 1. Nadal podobają się wam te moje prywatne wpisy?

  • Tak.
   9
  • Nie.
   5

Jak pamiętacie, cytat ten miał być motywem przewodnim dzisiejszego wpisu. Jeżeli nie lubicie osobistych wpisów, proszę opuście bloga.

U mnie w klasie jest dziewczyna, ma na imię Marta(Piękne imię), niestety to, że chodzę z nią do klasy jest moim przekleństwem i błogosławieństwem w jednym. Powiem wprost, zauroczyłem się w niej, napisałbym, że zakochałem się w niej, ale to nie jest miłość, niestety. Cóż, w mojej wyobraźni zawsze podchodzę do niej i wyobrażam sobie, że rozmawiam z nią na luzie oraz, że ona się we mnie zakochuje. Cóż głupie to marzenie, ale pozwala mi ono mi żywić nadzieję, że kiedyś w końcu się przełamie, ale będzie to trudne, gdyż to nie ma chyba sensu, ponieważ ona chyba pała do mnie niechęcią. A powiedzieć jej wprost, że jestem w niej zauroczony to by była czysta głupota, bo albo bym ją w pewien sposób przestraszył albo by mnie wyśmiała, a później musiałbym znosić docinki. Kurcze, czemu muszę być takim cholernym czarnowidzem i do tego tak nieśmiały.

Wybaczcie, ale dokończę kiedy indziej ten tekst.

Ps Wiadomość do Kajtka, proszę nie rób parodii tego wpisu

 Share

17 Comments


Recommended Comments

Drogi kolego! Wiem, że to będzie trudne, ale jeśli chcesz urzeczywistnić swoje marzenia to musisz się niestety albo stety przełamać. Wiem, nieśmiałość strasznie utrudnia kontakty w relacjach damsko-męskich. No, ale niestety dziewczyna raczej nie podejdzie sama do Ciebie pierwsza. Dlaczego uważasz, że pała do Ciebie niechęcią? Może to po prostu jakieś Twoje wymysły. Spróbuj z nią porozmawiać. Nie bój się, że zostaniesz wyśmiany, bo niby dlaczego? To normalne, że facet próbuje poznać kobietę, która mu się podoba.

Podsumowując masz dwa wyjścia: przełamać się i spróbować poznać koleżankę lub nie robić nic i żyć w nadziei, że może kiedyś się uda.

Link to comment

Hmm. Nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja, dlatego raczej nie będę mógł Ci pomóc. Wiesz czasami jest tak, że ludzie początkowo nie zwracają na siebie uwagi, nie są sobą zainteresowani, a później coś się między nimi rodzi. Może nie podoba jej się coś w Twoim zachowaniu? Spróbuj jeszcze raz z nią porozmawiać. Nie pytaj się czy możesz porozmawiać, tylko to zrób. ;) Przecież nie odwróci się i nie ucieknie. Przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz. W najgorszym przypadku się nie uda, ale już nie będziesz się łudził (co jest chyba najgorszym stanem. Głowa do góry, więcej wiary w siebie ;)

Link to comment

Wiesz, one różnie odbierają takie wygłupy. Jednej dziewczynie się spodobają, bo będą dla niej zabawne. Dla drugiej będę tylko i wyłącznie oznaką Twojej niedojrzałości. Powodzenia życzę, nie bój się, tylko walcz o swoje szczęście. :)

Link to comment

Ech, kolego, wiem jak się czujesz, sam mam podobnie... Też mam w klasie taką dziewczynę i też raczej myślę o tym tak samo jak ty, tyle że ja przynajmniej docinków od niej nie otrzymuję. Ale jak próbuję z nią pogadać to zawsze szybko ucina rozmowę i odchodzi. Też wiem, że powinienem się w końcu przełamać, ale z doświadczenia wiem, jakie to trudne. Cóż, życzę ci powodzenia, mam nadzieję, że jakoś ci się uda.

Link to comment
matstu tak z ciekawości, co masz do romantyków?

Sam nie wiem, po prostu wydaje mi się to na swój sposób zabawne. :sleep: Choć twoja sytuacja zabawna raczej nie jest.

Link to comment

Czegóż można życzyć w takiej sytuacji jeśli nie odwagi i szczęścia? Odwagi aby się przełamać (systematycznie i stopniowo) i szczęścia, aby była to odpowiednia osoba. Musisz spróbować z nią porozmawiać i rozmawiać jak najczęściej pokazując przy tym że potrafisz być bardziej subtelny i dojrzały niż to okazujesz (wnioskuję z twoich relacji). Cholernie przyjemne są takie marzenia o drugiej osobie ale nie daj się w nich zatopić - staraj się kalkulować na zimno kiedy to tylko możliwe i nie unosić się uczuciami którymi darzysz tą osobę bo faktycznie możesz ją przerazić. Chciałbym zadać Ci jeszcze jedno pytanie: mianowicie do jakiej szkoły chodzisz (ze stylu tego posta wnioskuję że pewnie gimnazjum)? Chciałbym to wiedzieć aby móc Ci pomóc jak najlepiej, oczywiście jeśli życzysz sobie pomocy.

Link to comment

Wracając jeszcze do twojej nieśmiałości - nie martw się, również jestem bardzo nieśmiały i przeszkadza mi to każdego dnia. Utrudnia poznawanie nowych ludzi, w dodatku jestem bardzo nie ufny lecz jeśli chodzi o uczucia wyższe nie możesz dozwolić aby nieśmiałość brała nad tobą górę. Jeśli obawiasz się działania spontanicznego, spróbuj planować i przewidywać swoje kolejna posunięcia oraz potencjalne zachowania drugiej osoby. Jeśli nie możesz porozmawiać z nią normalnie, próbuj aranżować różne sytuacje - zachowanie może dziecinne ale w miłości nikt nie zachowuje się na 100% poważnie i dojrzale.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...