Jump to content

opti's corner

  • entries
    60
  • comments
    630
  • views
    81,158

Nadzieje 2011 - ciąg dalszy


opti

349 views

 Share

Nadziei na rok 2011 ciąg dalszy. Trochę osób w poprzednim wpisie wspomniało o innych zacnych tytułach zapowiedzianych na ten rok, a ja z tego wszystkiego zapomniałem o tych grach wspomnieć. Teraz mam zamiar te zaległości nadrobić, i do listy życzeń na 2011 rok dodać parę tytułów. Jednak co do tych gier mam trochę wątpliwości. Oto i one:

120090629110914.jpg

Test Drive Unlimited 2

Jedynka dostała najwyższą możliwą notę w CD-Action, ja jednak nie jestem do tej gry aż tak optymistycznie nastawiony. Powód? Gra niezależnie od konfiguracji, od ustawień graficznych i rozdzielczości chodzi w rozdziale 40-50 FPSów. Trochę za mało jak na wyścigówkę. W "dwójce" najbardziej niepokoi model jazdy. Z drugiej strony - ogromny otwarty świat, masa świetnych wozów, cykl dobowy... Mam mieszane uczucia, ale jak będzie naprawdę - dowiemy się dopiero z recenzji ;)

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Heroes VI

"Każualizacja". Słowo-klucz w przypadku najnowszej odsłony hirołsów. Następna część ma być uproszczona, przez co ma być przystępna dla tych graczy, którzy nigdy wcześniej z serią nie mieli do czynienia. Będziemy mieć więc 4 miasta oraz tylko 3 surowce, co zdaniem twórców ma przyspieszyć rozrywkę. Nic nie zmienia się także w kwestii grafiki - na screenach nie różni się niczym od poprzedniej odsłony. Więc gdzie tu postęp?

Castle-In-Might-Magic-Heroes-VI.jpg

Duke Nukem: Forever

Może nie każdy jeszcze o tym wie, ale w tym roku jest duża szansa na to, iż w końcu zagramy w nowego "Księcia". Tylko co z tego? Ile już dane nam było czekać? I czy aby znowu nie zostaniemy zrobieni w bambuko? 15 lat oczekiwania na dany tytuł to dużo, dlatego wymagani odnośnie tego tytułu są ogromne. Mimo iż na pewno nie braknie zabijania obcych-świaniaków, to sama gra - według mnie - będzie zwykłą, niczym nie wyróżniającą się strzelanką.

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Dungeon Siege III

Dwójka była świetną grą H'n'S, która spokojnie mogła konkurować z Diablo 2. Dużo sieczki, ciekawe lokacje, możliwość złożenia 4-osobowego zespołu. W 3 części niestety zostajemy pozbawieni możliwości stworzenia własnej drużyny - będziemy działać w pojedynke. Wątpliwości może budzić także interfejs, ale mam nadzieję, iż do tego czasu zostanie on poprawiony. Nie mniej - gem w artykule jest z nowej gry Obsidianu zadowolony, tak więc chyba skuszę się na zakup tego tytułu...

shogun2-4.jpg

Total War: Shogun 2

Ten tytuł mnie w ogóle nie interesuje, a z tej racji, iż nigdy seria Total War nie przyciągneła mnie na dłużej niż 10 minut. Próbowałem grać w Medieval 2, próbowałem zagrać w dodatek do niego - niestety, bez pozytywnego efektu. Tak więc na nowego Szoguna nie wyczekuję, bo wiem, iż ta gra mnie w ogóle nie zainteresuje.

I to naprawdę wszystko :)

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Do serii Total War trzeba mieć trochę cierpliwości ,ale jeśli już się wciągniesz to jest boska ja swoją przygodę z nią zacząłem od 1 Medievala patrząc jak mój Wujek w to gra ,potem już sam w Rome i jedyną odsłoną która była dla mnie kiepska było Empire ,podsumowując Shogun 2 obowiązkowy zakup 2011.

Link to comment

Z wymienionych powyżej tytułów najbardziej interesuje mnie Dungeon Siege III, choćby dlatego, że mam poprzednie części wraz z dodatkami. Obie mi się podobały, zresztą ja w ogóle chętnie sięgam po hack'n'slashe. Ukończyłam "jedynkę" oraz dodatek do niej. Przy "dwójce" również spędziłam wiele godzin i daleko w niej zaszłam. Potem tak wyszło, że zabrakło czasu i musiałam przerwać granie, a jeszcze później zajęłam się kolejnymi tytułami. Będę jednak musiała do DSII kiedyś wrócić, ale zacznę od początku, bo miałam naprawdę dużą przerwę i mało z tej gry pamiętam, a poza tym nie mam starych save'ów. Wtedy od razu zajmę się również dodatkiem do drugiej części.

Link to comment

Jak widzę, gdy ktoś wspomina cokolwiek o DNF, to mnie szlag trafia :]. Odkąd ta gra jest w produkcji? Od 1997? Już tak długo, żem zdążył zwyczajnie zapomnieć (ale nie o grze, bo o niej to ciągle ktoś wspomina).

Link to comment

Wkurzam nie, że wszyscy oczekują po Duke Nukem Forever gry godnej tytuły FPSa roku, a na to zwyczajnie nie ma co liczyć. To będzie naparzanka typu DN3D, pojawi się kilka(naście) fajnych elementów dotąd nieznanych z obecnych FPS, ale głęboka linia fabularna, jakieś co-opy z milionami trybów - nie liczcie na to. Ja liczę na jedno jeśli chodzi o DNF: na dobrą zabawę. I z tego co widać na filmikach, moje oczekiwania powinny być zaspokojone.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...