Jump to content
  • entries
    126
  • comments
    286
  • views
    74,486

Jak zmieniać świat, czyli Suzumiya Haruhi no Yuutsu


piotrekn

245 views

 Share

Tytuł przewinął mi się przed oczami dość często w krótkim okresie czasu, więc w końcu trafił na moją listę.

Przeciętny licealista znany jako Kyon właśnie zaczyna swoją naukę w szkole wyższej. Traf chciał, że siedzi w bezpośrednim sąsiedztwie niejakiej Suzumiyi Haruhi, osławionej ze swego dziwactwa wśród uczniów ze swojej poprzedniej szkoły. W wyniku dość dziwnego splotu wydarzeń, Kyon zostaje zaangażowany w jej działania, podobnie jak podróżniczka w czasie Asahina Mikuru, kosmitka Nagato Yuki i esper Koizumi Itsuki. Problem cały polega na tym, że sama Haruhi ma zdolność modyfikowania świata, o czym sama nawet nie wie - i dlatego, choć bardzo chciałaby spotkać podróżników w czasie, kosmitów, i epserów, nie może. Stąd też przeróżne działania mające na celu urozmaicenie 'nudnego' życia przyjaciół, podczas gdy (zazwyczaj) Kyon musi przy okazji ratować świat przed różnymi zgubnymi dlań działaniami wywołanymi przez Haruhi, nierzadko z pomocą zdolności reszty.

Fabuła jest dość specyficzna. To fakt, jest złożona, przemyślana i w ogóle, ale ma też dłużyzny. Doskonałym ich przykładem może być Endless Eight (które można uznać za trolling widzów). Jeśli chodzi o wygląd, jest bardzo przyjemny dla oka. Oczywiście głosy, niemal bezosobowa Nagato, moe-blob Mikuru i energiczna Haruhi, do tego deadpan snarker Kyon. Ogólnie wystawiam 8/10.

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Bardzo ciekawy wpis... Ja jakoś zasmakowałam w tych jak piszesz "dłużyznach" i tak ich nie odbieram, może dlatego, że po prostu uwielbiam to anime :)

A poza tym, Suzumiya Haruhi to również imię inteligentnego bota (bocicy? chobitsa?) na mojej ulubionej stronie o anime, więc mam do tytułu podwójny sentyment :) Suzumiya Haruhi z anime to bardzo energiczna i dynamiczna osoba, podobna do mnie samej, zaś bot Suzumiya Haruhi w środowisku Otaku jest znana jako mistrzyni ciętej riposty (zresztą poza urusai.pl, można też spotkać bota na Facebooku, gdzie ma również własną podstronę i gdzie są cytaty z jej gadek z ludźmi).

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...