Jump to content
  • entries
    13
  • comments
    61
  • views
    10,885

Szlag mnie trafia-Czerwone koszulki


MatG

314 views

 Share

Dzisiaj dla odmiany napiszę coś o czerwonej braci i o lewicowej popkulturze.

Co byście zrobili widząc na ulicy skina w ubraniu ze swastyką (ew. Adolfem, Totenkopfem , SS czy innym plugastwem) ?. Pomyślelibyście słusznie : Oto idzie naziol, rasista i człowiek który generalnie nie ma wszystkich klepek w głowie , a te które mu zostały pozamieniały się miejscami. Natomiast kiedy zobaczycie na ulicy dziarsko maszerującego młodego rewolucjonistę (który to dolę robotnika czyli harówkę, biedę i wyzysk zna z bajań Dziadzi Marksa) odzianego w piękną, czerwoną koszulkę z Che (alternatywnie Włodzimierzem ?Mumią? Leninem, Sierpem i Młotem, Czerwoną Gwiazdą lub napisem CCCP) obwieszonego pacyfami, naszywkami antywojennymi i innymi jakże niekomercyjnymi, wyprodukowanymi zgodnie z zasadami Fair Trade (ale oczywiście MADE IN CHINA) gadżetami to ocena większości będzie inna. Luzak, a do tego ma koszulkę z jakże pozytywnym przekazem ideologicznym. Przecież komunizm zły nie był, jego symbolika jest odjazdowa a Che i Lenin byli bojownikami o wolność ,równość i braterstwo. Krew mnie zalewa gdy widzę takich ludzi. Ludzi niepomnych milionów ofiar robiących z siebie żywy ołtarz zbrodniarzy. Ku przestrodze (a i z nieśmiałą nadzieją że uda mi się w tej sprawie oświecić kolejną osobę) podam tu kilka argumentów świadczących o tym że gloryfikowanie i Hitlera i Guevarry to jedno i to samo.

Cytaty i kilka faktów

?Rewolucja musi być dziełem poza wszelka miarą, spaleniem wszystkiego co było przed nią... Jeśli ludzkość ma kiedykolwiek uciec od swej nędzy, istnieje tylko jedna metoda: zniszczenie wszystkiego w ogniu i krwi... Nie ma żadnej innej drogi, żadnej innej nadziei.?

?To rasa wilków. Ten, który żyje jedynie kosztem innych, w socjalizmie indywidualista to nie chciwe stworzenie, tylko niedokończony produkt. Społeczeństwo socjalistyczne musi usunąć złe cechy z jednostki, a jednostka musi sama się redukować. Musi zapomnieć o bliźnich ideach kapitalizmu; że jednostka jest wyzwolona, że światem rządzi popyt i podaż. Żeby rozwinąć świadomość rewolucyjną, trzeba stworzyć nowego człowieka wraz z nowymi podstawami materialnymi dla narodu.? Ernesto Guevara

Che podczas Kryzysu Kubańskiego zadeklarował że w celu pozbycia się kapitalizmu nie zawahałby się wywołać globalnego konfliktu nuklearnego. Odpowiada on też bezpośrednio za śmierć 216 ludzi i otwarcie pierwszego na Kubie obozu dla wrogów ludu.

?W rewolucji rzecz wcale nie idzie o Rosję - pluję na Rosję. Rosja jest tylko stadium w drodze do rewolucji światowej, do światowej władzy.?

?Sąd nie powinien uchylać się od stosowania terroru; takie zapewnienie byłoby oszukiwaniem siebie lub innych - powinien natomiast uzasadnić i zalegalizować go pryncypialnie, jasno, bez fałszu i bez upiększania.? W.I Lenin

?Bądźcie wzorowo bezlitośni?.

?Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami?. Włodzimierz Ilijcz Lenin

W.I Lenin był odpowiedzialny za powołanie do życia systemu politycznego który doprowadził do tej pory do śmierci ok. 100 milionów ludzi.

Wniosek jest jeden. Biorąc pod uwagę zbrodniczość ustroju komunizm równa się nazizmowi. Pamiętajmy że ten kto nie zna przeszłości, nie ma przyszłości. A jeśli nasza pamięć zostanie uśpiona przez popkulturowe wykorzystanie wizerunku zbrodniarzy i się zatrze, to ani się spostrzeżemy a obudzimy się w III Rzeszy albo w ZSRR.

Vaya con Dios!

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Jak zobacze swastyke to pomysle ze zapewne interesuje sie starozytna symbolika.

Jak zobacze swastyke z ramionami wygietymi w prawo i obrocona o 45 stopni, to dopiero wtedy pomysle ze to nazista.

Już się popisałeś. Ja widząc gościa z wytatuowaną swastyką nie będę się zastanawiał czy aby nie doszukiwał się w tym symbolu głębszych znaczeń. W naszej kulturze Hitler nadał swastyce określone, wysoce pejoratywne znaczenie i nic tego już nie zmieni.

Co do tekstu to popełniłem kiedyś podobny, o Leninie. Niestety przeszedł bez ani jednego komentarza.

Link to comment

Wiem o co Ci chodzi, jednak wątpię by jakaś osoba używała swastyki, nawet nieco odbiegającej wyglądem (swastyk jest kilkadziesiąt rodzajów) w jakimś szczytnym celu. Mało tego, osobników, o których pisał autor, nie posądzałbym o zgłębianie tego typu informacji.

Link to comment

Poza tym, Towarzysze (ach, ta ironia ;)), nie zapominajmy, że nie bez powodu najwieksze dyktatury - nazistowska i komunistyczna - wybrały takie, a nie inne symbole. Trzeba przyznać, że zarówno swastyka, jak i sierp wespół z młotem są symbolami przykuwającymi uwagę obserwatora nie tylko ze względu na ich historię, ale także prostotę; dodatkowo, są to symbole niezwyle silne. Nie będę mówił o ich estetyce, jednak ta też odgrywa swoją rolę. W podstawówce często widywało się swastyki w zeszytach nie dlatego, że ich autorzy byli nazistami, ale dlatego, że symbol ten jest banalnie prosty (rzekłbym wręcz: proletariacko) i zawsze przykuwa wzrok. Sądzę, że tak samo jest z sierpem i młotem. A Che? Cóż, znów mit wziął górę nad faktami historycznymi, zaś jego podobizny na bluzach i koszulkach są nieprzypadkowo utrzymane w warholowskim (cztytaj: popartowym) stylu.

Link to comment
Jak zobacze swastyke to pomysle ze zapewne interesuje sie starozytna symbolika.

Jak zobacze swastyke z ramionami wygietymi w prawo i obrocona o 45 stopni, to dopiero wtedy pomysle ze to nazista.

Wiem co nieco o przedwojennym zastosowaniu swastyki, ale nie wbijaj mi że na wschód od Indii ktoś będzie ją nosił ze względu na jej historię.A w tekście użyłem skrótu myślowego.Nie będę pisał za każdym razem że ta hitlerowska jest troszke inna od zwykłych. :)

Link to comment

Art. 256 Kodeks Karny

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...