Jump to content
  • entries
    22
  • comments
    28
  • views
    11,847

GC #14: Half Life 3?


Zdenio

329 views

 Share

Olaboga! Wszystkie znaki na Ziemi i niebie wskazują, że oczekiwany przez wielu dodatek do Half Life'a 2 - Episode 3... Nie ukaże się. Nigdy. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Te same znaki bowiem sugerują pojawienie się pełnoprawnej kontynuacji przygód Gordona Freemana.

QPmkN.jpg

Skąd te rewelacje? Otóż, parę dni temu Game Informer opublikował na stronie internetowej artykuł "What's Ahead? Game Informer's 2011 Predictions", czyli standardowe "wróżenie z fusów" na rok 2011 - oprócz przewidywań, co do których można mieć wątpliwości (np. Diablo 3 na konsole) jest też malutki akapit dotyczący Half Life 3. Oto on:

Half-Life 3 revealed

And it looks great. Surprise.

To wszystko. Niby nic, można by to uznać za wybryk, żart, gdyby nie dwie istotne kwestie. Po pierwsze - renoma pisma. Game Informer to nie jakiś "growy brukowiec", tylko najbardziej prestiżowe pismo, które producenci dużych tytułów często wybierają, by tam publikowano pierwsze informacje o ich grach (np. Tomb Raider, Batman: Arkham Asylum). Nie dawaliby jasno do zrozumienia, że HL3 istnieje i że już widzieli grę, gdyby nie było tak w istocie, czyż nie?

Istotniejsze jest jednak druga kwestia, a mianowicie - sztama, jaką pismo trzyma z Valve. To GI poinformował jako pierwszy o DoTA2, to GI jako pierwszy napisał o drugiej części Portala. Także w zeszłym roku, to właśnie na łamach tego pisma można było przeczytać, że Epizod 3 nie ukaże się w roku 2010, a kolejny Half Life może wcale nie być epizodem, tylko właśnie Half Lifem 3...

portalwrap2.jpg

Nie trzeba dodawać nic więcej, prawda? Gordon Freeman powróci w trzeciej części Half Life jeszcze w tym roku.

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Jeśli to prawda, cóż... marzy mi się jedno: niech Freeman wreszcie przemówi. I mam nadzieję, że Alyx wciąż będzie mu przynajmniej częściowo towarzyszyć.

Hmm... szykuje się Source 2 Engine?

Link to comment

Zastanawiam się na jakim silniku hula Portal 2. Na filmikach wygląda bardzo ładnie, ale nie ma żadnych modeli ludzi, więc trudno ocenić, czy to Source 2.0.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...