Jump to content
  • entries
    13
  • comments
    60
  • views
    11,247

Stare, dobre gry cz.6


XarodziejCDA

179 views

 Share

Dzisiaj potężna dawka starych, dobrych gier. Ale nic to, muszę jakoś odreagować po długiej bezczynności :)

World of Warcraft

wow-logo2800.jpg

Nie jestem zupełnie pewien czy można nazywać tą grę starą, niby data premiery dość odległa, ale dodatki, patche, wszelakiego rodzaju ulepszenia i urozmaicenia są wciąż dodawane. Blizzard nie śpi. Oficjalnie do dziś uznawana za największy klasyk i największa perłę gier MMORPG. Muszę przyznać, że gram dopiero od świąt (tak, tak mikołaj najwidoczniej uznał, że byłem w miarę grzeczny >.<). Mam kilka postaci w tym jedna na 24 poziomie (For The Horde!) i choć wiem, że najlepsze dopiero mnie czeka w ciemno mogę powiedzieć, że to najlepsza gra tego typu w jaką grałem (a grałem w wieeele takich gier). Grafika jest w miarę podobna do tej z Warcrafta 3 jeśli chodzi o specyfikę, natomiast jeśli chodzi o szczegółowość i modele to sytuacja jest tu znacznie lepsza. Tak jak już kiedyś przeczytałem w CD- Action mogę przypomnieć, że w tą grę można zagrać na nawet dość słabych komputerach. Ogromna ilość ras:

Przymierze:

- człowiek

- gnom

- krasnolud

- nocny elf

- draenei

- worgen

Horda:

- ork

- troll

- krwawy elf

- goblin

- nieumarły

- tauren

Duża ilość klas do wyboru:

- wojownik

- paladyn

- szaman

- mag

- priest

- łowca

- rouge

- od 55 poziomu rycerz śmierci

- warlock

- druid

Wydaje mi się, że nikogo nie pominąłem ;)

OK no więc jeśli chodzi o mnie to o WoWie zacząłem myśleć mniej więcej 2 lata przed kupnem. Próbowałem się oszukiwać, że Runes of Magic, Lotro, D&D, Guild Wars są lepsze. Robiłem tak dlatego, że obawiałem się nałogu, czy straty pieniędzy. Doszedłem jednak do wniosku, że więcej wydaje w item shopach w powyższych grach, niż na abonament w WoWie (ok. 60 zł za 60 dni gry). Kiedy odpaliłem grę zrozumiałem, że żadna wydana złotówka nie poszła na marne. I wszystkim polecam to samo. A i kiedy nie gram w WoWa nie myślę o nim ciągle i bez większego bólu zaczynam się uczyć. Dosyć o moich "doznaniach" :P Muzyka- perfekcyjna, tak jak w W3 bez zarzutu, tyle, że tu jest melodii nieporównywalnie więcej. Ogromny, otwarty świat (pięść kontynentów). Gra przyjazna dla nowicjuszy, wszystkiego powoli uczy, mnie często pomagali ludzie w grze. Dungeony, misje grupowe- miodzio.

Polecam KAŻDEMU. W tej grze znajdzie coś (a nawet więcej) ktoś z nadmiarem czasu i ktoś, kto go wcale dużo nie ma. Zapraszam na serwer Burning legion, gdzie ponad 90% graczy to Polacy :)

1146869618448453.jpg

original_3635-b3e683107d67f31d189d635fe4
 Share

3 Comments


Recommended Comments

Zacytuję swoją przyjaciółkę... "o ja.". btw. alianci to byli podczas drugiej wojny światowej, "alliance" to z angielskiego "przymierze"

Nie wiem w takim razie co Twoja przyjaciółka miała na myśli, jednak spodziewam się, że "O, ja" jest negatywne. A ten "rażący" błąd poprawiłem

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...