Jump to content
  • entries
    13
  • comments
    60
  • views
    11,246

Stare, dobre gry cz.5


XarodziejCDA

222 views

 Share

Jedna z najlepszych (dla mnie wciąż najlepsza) gier RPG. Gothic I

Gothi1.gif

Bezimienny bohater zostaje zesłany do kolonii ogrodzonej magiczna barierą... blablabla. Żeby was nie zanudzić nie będę pisał jak zaczyna się gra, ponieważ sądzę, że prawie KAŻDY to wie. Grafika jest już przestarzała, modele mogą ranić oczy nowych graczy, jedyną i najważniejszą dla mnie jej cechą jest nadanie mrocznego klimatu. Wiem jednak, że nie każdego przekona ten fakt. Muzyka współgra z oprawą graficzną pokazując graczowi beznadziejność sytuacji większości ludzi umieszczonych pod barierą. Ogromnym plusem jest język polski, którym posługują się postacie. Nie mamy do wyboru bohaterów, ani ich tworzenia. Przejmujemy kontrolę nad Bezimiennym. W czasie gry możemy obrać jeden z profilów np. Mag czy Wojownik. Sami rozwijamy swoją postać, dzięki czemu można zrobić np. pół maga pół wojownika, jednak taki bohater może być za słaby na koniec gry. W grze nie chodzi o to, żeby nasza postać była "odpicowana". Chodzi o to, żeby przeżyć fabułę i bez namysłu sięgnąć po następną część serii... Szczerze i z całego serca polecam ;)

 Share

3 Comments


Recommended Comments

"Ogromnym plusem jest język polski, którym posługują się postacie" - ogromnym plusem jest przede wszystkim fakt, że pierwszy jak i drugi Gothic mają naprawdę bardzo dobrze zrobione pełne polskie wersje językowe, lepsza pod tym względem jest chyba tylko bajkowa Prince of Persia (z 2008 roku) no i oczywiście Wiedźmin, który to wyprzedza standardowy poziom polskiego dubbingu (czyli niski) o całe lata świetlne.

A co do samej gry - brzydka, kanciasta, zabugowana gra, od której aż bije tym, że robiła ją ekipa amatorów jeśli chodzi o tworzenie gier... ale cóż z tego jak klimat miażdży, otwarty świat jest świetnie zaprojektowany (czego nawet nie potrafią doświadczone ekipy z dużą kasą jak np. Bethesda), a grywalność mimo bugów stoi na bardzo wysokim poziomie. Dodajmy do tego naprawdę dobrze zrobioną fabułę i dostaniemy to czym jest Gothic: czystą dawką ogromnej grywalności z potężnym klimatem i masą bugów :D

Link to comment

Achh, bardzo miło wspominam tą grę. Szczególnie miażdży klimat no a poza tym mimo całej swojej toporności i masy bugów Gothic jest grą bardzo grywalną. Stare dobre czasy się przypominają :cool:.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...