Jump to content
  • entries
    28
  • comments
    60
  • views
    7,972

Left for Dead. Autostrada


gmork

266 views

W namiocie przed położeniem się zrobiłem to co zwykle robię przed snem. Naoliwiłem nóż, broń a także oczyściłem wszystko co się zabrudziło. Jeśli coś różni mnie od tych osiłków na zewnątrz to na pewno była to czystość. Podstawowa rzecz w świecie gdzie coś co na ciebie poluję dzień i noc może cie wyczuć z odległości 3 kilometrów. Swoją drogą zawsze się zastanawiałem z jakiej odległości maksymalnie mogą cie wykryć. Oczywiście nikt nie miał czasu ani odwagi by prowadzić jakiekolwiek badania na ich temat, a szkoda. Oliwę o której mówiłem wytwarzam z rośliny zwanej mydlnicą. Co ciekawe można nią też umyć ręce.

Po oporządzeniu ekwipunku zabrałem się wreszcie do jagód które zebraliśmy. Połowę podzieliliśmy miedzy nas a resztę daliśmy do wysuszenia.

Potem zrobiliśmy herbatę ze znalezionej niedaleko mięty i nareszcie mogliśmy się pogrążyć we śnie.

Rano spakowaliśmy wszystko do plecaków i poszliśmy na odprawę do Maćka, na której się dowiedzieliśmy, że w stronę jaskini będziemy szli w trzech grupkach. Oczywiście sami nie mieliśmy zamiaru iść razem z tym tłumem i już wczoraj wieczorem uzgodniliśmy, że pójdziemy starą asfaltową drogą. Po pierwsze będzie się lepiej szło a po drugie oboje liczyliśmy na jakieś cenne znaleziska.

- Może znajdziemy trochę benzyny. - Spróbowałem zagaić do Vlauerra

- Ja raczej liczę na jakieś ostrza które mi obiecałeś.- Odparł, ale ja wiedziałem, że tylko mnie sprawdza.

- Najpewniej znajdziemy jakieś zapalniczki. To i ze sprzedaży będziemy mieli te twoje mieczyki. Więc się już o to nie dąsaj.

- Tylko się upewniam.

Kilka godzin później i 15 zapalniczek więcej. Natrafiliśmy na pierwszą grupkę nieumarłych. Dwóch siedziało w samochodach, ale ci raczej nic przeciw nam nie zdziałają. Reszta czyli trzynastu martwiaków powoli snuło się po asfalcie od czasu do czasu odbijając się od samochodów.

Po chwili zgodziliśmy się, że ja będę osłaniał go z pobliskiego pagórka przy pomocy kuszy, podczas gdy on będzie sobie tańczył pośród wraków.

3 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...