Jump to content
  • entries
    44
  • comments
    259
  • views
    29,823

Pewna praca i jej efekty


L1zard

201 views

Parę wpisów wcześniej pisałem o nietypowej pracy jej wadach i zaletach. Mniej więcej tydzień temu udało mi się zdziałać aby ta osoba która była przeciwna firmie kosmetycznej w której pracuję kupiła jej produkty (ale i ta nie podpisała papiera niezbędnego do pobierania kredytu;/) Więc musiałem pożyczyć grubą forsę by zrealizować zamówienie ale wyrobiłem normę i nie zapłaciłem opłaty manipulacyjnej 5zł(przy moim początkowym zamówieniu był bym 3zł na minusie) Na czysto jestem ponad 50zł,nie narobiłem się zbytnio więc kasa jest konkret. Miałem w planie kupić mikrofon do kompa i może jakieś głośniczki albo słuchaweczki...ale nie byłem zdecydowany i aktualnie w portfelu mam jakieś 2zł...i nie mam ani głośników ani mikrofonu. W każdym razie to są moje pierwsze zarobione pieniądze więc czuję ogromną satysfakcję. Teraz tylko wyrobić normę na grudzień i będzie git. :trollface: :trollface:

Jak by ktoś nie wiedział sprzedaję kosmetyki latam z katalogami po ludziach oni zamawiają ja kupuję i mam zysk 23% za sprzedany towar. Nie mylcie tego z akwizycją. Taki akwizytor jeździ z towarem od mieszkania do mieszkania i wciska ci kit. A ja po prostu daje katalog i jak ktoś chce coś kupić to się ze mną kontaktuje ja przyjeżdżam i się rozliczamy a jak nie to nie ma problemu. Ja sam nawet nie muszę znać dokładnej specyfikacji konkretnego kosmetyku,wystarczy zapewnienie że jest wszystko zgodnie z prawem nie sątestowane na zwierzętach itd. Nie jest to typowa praca, ale jako dodatkowa fucha czemu nie. Niektórzy zapisują się tam jako konsultanci/ki tylko po to by kupować kosmetyki po cenach handlowych a nie cenie klienta czyli 23% taniej:)

Krótkie wyjaśnienie jak to mniej więcej działa. Powiedzmy że mamy drzewko ty jesteś pod kimś wyrabiasz normę(pieniądze za sprzedany produkt i punkty im więcej kosztuje kosmetyk tym więcej punktów jak wyrobisz normę {100p} nie musisz płacić opłaty manipulacyjnej 5zł. na siebie i po części na tego kto jest pod tobą.Osoba która jest nad tobą zyskuje kilka punktów (nie wiem dokładnie jak to działa) Ty możesz werbować ludzi którzy będą pod tobą i będą zarabiali na twoje konto punkty. Gdy osiągniesz statut dyrektora to wtedy masz stałą pensję (jak na polskie realia bajeczną) i do tego to co sam utargujesz sprzedając kosmetyki.Na razie jestem początkujący ale jak na razie to 2 miesiąc tej pracy:) Gdy już będę się pewniej czuł w temacie napiszę dokładniej o tej firmie o jej nazwie. Teraz mogę napisać że warto w młodym wieku zacząć próbować zarabiać kasę.

I na koniec BONUS :cat2::pokerglass::cheesy::eyes::pokerface::rage::trollface:

3 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...