Jump to content
  • entries
    46
  • comments
    175
  • views
    37,006

Call Of Duty Black Ops Gameplay z recenzją


Hunterpl

519 views

 Share

Witam wszystkich, którzy tu zaglądnęli zaciekawieni informacjami na temat najnowszej odsłony Call Of Duty. Zapraszam do oglądnięcia filmiku, w którym przedstawione są fragmenty z drugiej misji o nazwie "Workuta"

Uwaga! Filmik zawiera spoilery.

Do Call Of Duty Black Ops jak wiele innych graczy podchodziłem z niepewnością związaną z obawą o kompletny upadek całej serii. Na szczęście teraz, po kilku(nastu) godzinach grania mogę śmiało powiedzieć, że COD:BO

to jedna z najlepszych części i nie żałuję wydanych pieniędzy!

Kampania, żeby zaciekawić gracza, musi zawierać sporo akcji, nie można rozluźnić się ani na chwilę, oprócz tego musi być klimatycznie, mamy czuć to samo co bohaterowie gry. Gra ma na zadanie zmusić nas do myślenia tak jak postać, którą sterujemy. Twórcy Call OF Duty Black Ops stanęli na wysokości zadania. Tysiące graczy czekało na zarówno dobrą kampanię jak i multiplayer. Tryb dla jednego gracza da się przejść w kilka dni, nie jest on ani za długi ani za krótki. Warto dodać, że w wątku fabularnym zawarte jest kilka ciekawostek, które przypominają choć na chwilę fabułę Call Of Duty: World At War. Podczas przechodzenia kampanii wiele razy spotkamy się z krótkimi skryptami, zazwyczaj są to tzw. "finishery", które nasz bohater wykonuje z niespotykaną precyzją. Fabuła też nie jest łatwa w całkowitym jej zrozumieniu, nie wyjaśnia wszystkiego, powiem tylko, że pod koniec gry możecie czuć się lekko zdezorientowani. Akcja ani na chwilę nie zwalnia i w przeciwieństwie do Modern Warfare 2 w tak posklejany wątek fabularny można uwierzyć, w każdym bądź razie na pewno jest bardziej realistyczny niż poprzednia część. Kampania na medal!

calldutyblackops4234771.th.jpg Cya!

Oprawie graficznej nie mam nic do zarzucenia. Mówiąc krótko, gra jest piękna, modele postaci wykonane z najdrobniejszymi szczegółami, masa detali, przepiękne krajobrazy od zimowych stacji a kończąc na niebezpiecznej dżungli. Zwiedzimy wiele miejsc, wśród których czasami miło będzie przystanąć i podziwiać widoki.

Ani razu nie zdarzyło mi się narzekać na grafikę Black Opsa, bo w rzeczywistości jest po prostu doskonale.

Ma to jednak drugą stronę medalu, duże wymagania, fpsy poleeeeecą szybciutko w dół i tam zostaną przynajmniej dopóki nie zostanie wydany jakiś porządny patch.

z7950116xcallofdutyblac.th.jpg Woods - Jeden z kumpli głównego bohatera.

SI przeciwników, szczerze mogę powiedzieć, Black Ops jest pierwszym COD'em, z którym miałem trudności przechodząc na najwyższym poziomie trudności. Przeciwnik nie czeka, aż schowasz się za osłonę, strzelają już w biegu i strzelają celnie, wystarczy wychylić się i po prostu masz pecha, dostajesz szybko 2 kulki, jedna za drugą, to wystarczy, żeby przegrać, a punkty kontrolne wcale nie są tak często jak byśmy chcieli. Co prawda nasi wrogowie dalej są zbyt głupi żeby używać granatów błyskowych lub granatników, ale RPG'i, granaty to dla nich chleb powszedni. Cały czas trzeba być skupionym w przeciwnym razie nie ma szans, żeby przejść grę na weteranie.

z8374356xcallofdutyblac.th.jpg Kusza z wybuchowymi bełtami. Jestem ciekaw co jeszcze wymyślili

Każda misja jest ciekawa i gra na pewno nie będzie dla was monotonna, ba będziemy mieli okazję pojeździć motorem, poprowadzić łódź, polatamy sobie nawet helikopterem! Uwaga, nie tylko w kampanii, w trybie dla wielu graczy pilot śmigłowca jest dostępny jako jedna z serii ofiar!!

Ekwipunek to temat łączący tryb dla jednego gracza jak i wielu. Sprzętu jest od groma. Do ekwipunku, z którego mieliśmy już okazję korzystać doszła nowa broń siejąca spustoszenie, poważnie można mieć nawet Miniguna! Duże zróżnicowanie, kilka rodzajów strzelb i karabinów wyborowych, jeszcze więcej karabinów szturmowych i pistoletów maszynowych. Jest czym zabijać, osobiście polecam kuszę z wybuchowymi bełtami. Satysfakcja i uciecha w jednym. Do naszej broni będziemy mogli wprowadzać dodatki typu miotacz ognia, granatnik, kilka celowników, zmodyfikowane magazynki i jeszcze więcej. Oprócz tego będziemy mieli możliwość narzucenia ulubionego kamuflażu, nie tylko na broń ale też na twarz naszej postaci! Do kupienia będzie też wiele innych rzeczy, między innymi atuty, emblematy, które będziemy mogli modyfikować na nasze własne a także tło, wyposażenie, dosłownie wszystko!

callofdutyblackops1.th.jpg I który teraz podskoczy ;d

No właśnie, wspomniałem o "kupnie" wszystkiego co tworzy naszą postać. tak jest w istocie, wbijając poziom doświadczenia dostajemy możliwość kupna sprzętu i dodatków, który najbardziej nam odpowiada! Pieniądze dostajemy za granie w różne tryby, zdobyciu następnego poziomu doświadczenia, a także i przede wszystkim wykonywaniu wyzwań. Możliwości jest wiele, kasy nigdy za mało, zawsze jest coś do kupienia, można również wykonywać tak zwane kontrakty, czyli zadania, za których spełnienie dostajemy doświadczenie i kasę.

blackopsjoker.th.jpg Przyjemniaczek

Trybów w grze jest troszkę więcej niż ostatnim razem Do starych już znajdź i zniszcz czy zdobądź flagę doszły tryby z zestawu "Gra o kasę" Podczas grania w ten tryb stawiasz 500 Cod pointsów, ( waluta w grze )

a następnie grasz w jeden z czterech trybów:

~ Jeden w komorze: Jeden nabój w pistolecie, po zabiciu kogoś dostajesz znowu jeden nabój, jeżeli nie trafisz musisz zabić nożem, każdy ma trzy życia, kto zdobędzie najwięcej punktów wygrywa.

~ Zabawa bronią: Każdy na początku ma pistolet, za zabicie tą bronią dostajesz następną i tak dalej i tak dalej aż do 20 poziomu gdzie po zabiciu gra się kończy, a wygrany zgarnia główną nagrodę. Warto dodać, że zabicie nożem powoduje cofnięcie się jednego poziomu dla ofiary.

~ Strzelec wyborowy: Każdy ma ten sam sprzęt, co pół minuty zmienia się wszystkim na to samo. Zgarnij jak najwięcej punktów ( czyt. zabijaj )

~ Kije i kamienie: Najlepszy tryb na koniec, do dyspozycji masz nóż balistyczny, kuszę z wybuchowym bełtem, za zabicie dostajesz punkty, uwaga każdy gracz ma tez tomahawke'a, zabicie nim powoduje natychmiastowe bankructwo przeciwnika, co znaczy, iż trzeba wbijać od nowa punkty. Uwaga na plecy.

Każdy z tych trybów jest super, ostra rywalizacja i walka z czasem o chociaż kilka punktów do przodu. Niestety mimo serwerów dedykowanych, które zostały wprowadzone w Black Ops, nie można ustawiać własnych rozgrywek z walki o kasę, a szkoda :].

Oprócz tego istnieje jeszcze tryb kooperacji, w którym czwórka graczy zmierzy się z hordami zombie Jest to tylko kilka map, jednak są one świetnie wykonane, jest też ciężko, mimo iż znamy mapę nie możemy dojść nawet do dziesiątej fali! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowując:

Plusy:

+Kampania

+Tryb dla wielu graczy ( pod każdym względem )

+Oprawa graficzna

+Akcja

+SI przeciwników

+Kasa, za która kupujemy sprzęt

+Nazi Zombies!

+Cena

Minusy:

-Przydałaby się większa optymalizacja

-Mało map w trybie dla wielu graczy

-Nadal niezbyt długa kampania

OCENA KOŃCOWA: 9,5/10

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...