No i mamy Mistrza Świata!

Aragog

301 wyświetleń

Przestawianie daty dokonania wpisu na blogu jest ZABRONIONE! - Lord

Właśnie dziś odbył się ostatni wyścig Formuły 1 sezonu 2010, na torze Yas Marina w Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Po raz pierwszy w historii, w ostatnim wyścigu, możliwych mistrzów świata było aż czterech. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały jednak, że mistrzem zostanie Fernando Alonso, a tutaj niespodziewanie został nim... Sebastian Vettel! Po niesamowitym i jednym z najciekawszych (jeśli nie najciekawszym) wyścigów, młody Niemiec wywalczył pierwszą pozycję, gdy dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Alonso, zajął dopiero 7 miejsce! Pechową pozycję, Fernando niewątpliwie może zawdzięczać młodemu Rosjaninowi. Właśnie to Witalij Pietrov, przez około 40 okrążeń, dzielnie bronił się przed Hiszpanem i nie dał mu się wyprzedzić. Ten wyścig był także najlepszym w tym sezonie dla Pietrova, który zajął 6 pozycję (jak na razie najlepszą w karierze). Wspaniały wyścig pojechał także jedyny Polak w stawce, Robert Kubica. Polak startował z 11 pozycji, a zakończył na 5 pozycji. Niestety tuż przed nim wyścig zakończył Nico Rosberg, który pozbawił Roberta marzenia o 7 pozycji w klasyfikacji generalnej. Świetny wyścig pojechał także najmłodszy z kierowców, Jaime Alguersuari, który przez cały wyścig walczył i nie puścił do końca Felipe Massy. Wyścigu nie ukończył były mistrz świata Michael Schumacher, Timo Glock oraz Vitantonio Liuzzi.

Klasyfikacja generalna sezonu 2010: | Wyniki wyścigu Abu Zabi: