38580

Lech (0)2:0(0) Lechia - LIVE

Luke13

405 wyświetleń

Witam w drugim dniu relacji na żywo z najciekawszych meczów. Dzisiaj zaczynamy hitem dnia w polskiej Ekstraklasie. W Poznaniu miejscowy Lech podejmuje Lechię Gdańsk.

Relacja LIVE:

17min.

Uderzenie z dystansu Kikuta, na dwa razy łapie Małkowski.

20min.

W tym czasie przeważa Lech, rywale raz zaatakowali, ale dobrze w tamtej sytuacji zachował się Kotorowski, uprzedzając Traore. Po stronie gospodarzy atakowali - Peszko (wywalczył jedynie rożny) i Rudnevs (wyraźnie niecelnie).

21min.

Żółta kartka dla Zieńczuka

29min.

Z dystansu uderzył Nowak. Brawa za ambicje.

30min.

Nowak został ukarany za egoizm sprzed minuty. No dobra, za faul taktyczny...

32min.

Sędzia dyktuje wolnego dla Lechii. Gdańszczanie nie wykorzystują okazji.

34min.

Rudnevs główkuje niecelnie po dośrodkowaniu z rożnego.

36min.

Kolejne dośrodkowanie, kolejny raz Rudnevs. 0:0

40min.

Nudy panie, nudy. Żadna z drużyn nie stwarza sytuacji...

41min.

...aż do teraz. Najpierw Lechia (dobrze Arboleda), później Lech (źle Peszko).

42min.

Trochę kopania w środku pola, Możdżeń traci, Lechia z tego nie korzysta.

43min.

Wykłada się Peszko, błędna decyzja arbitra, puszczającego grę.

44min.

Gdańsk w aut. Chwilę potem piłkarze Lechii odzyskują piłkę.

45min.

Ostatnia minuta rozpoczęła się. Główkuje Wilk, jednak wysoko nad bramką.

45+1min.

Uderza Peszko, na róg wybija Małkowski.

45+1min.

Rożny i aut dla Lecha. Oba stałe fragmenty nie przynoszą Lechowi korzyści.

Koniec pierwszej połowy na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Niezła pierwsza odsłona daje nadzieję na bramki i emocje w drugiej.

W strzałach znaczna przewaga Lecha (12-2), w uderzeniach celnych jest już jednak tylko 2-1 dla gospodarzy.

Jest to trzeci mecz, w którym Kolejorza prowadzi trener Jose Maria Bakero. Hiszpański szkoleniowiec zdążył już wygrać, zremisować i przegrać, odpowiednio z: Manchesterem City (3:1), Ruchem Chorzów (0:1) i Polonią Warszawa (2:2).

Do składu gospodarzy po kontuzji wraca Manuel Arboleda.

Lechia zajmuje aktualnie 5. miejsce w ligowej tabeli, jeśli wygra przesunie się na 3. miejsce. Lech jest 15.

46min.

Zmiana w drużynie Lecha. Za Możdżenia wchodzi Krivets.

48min.

Krivets zaczyna występ na żółto.

50min.

Fantastyczna szansa dla Lecha. Nieatakowany Rudnevs przenosi jednak piłkę nad poprzeczką.

51min.

Dwa dośrodkowania Lecha. Oba zmarnowane.

Świetne podanie Traore uruchamia Buzałę, który dośrodkowuje zbyt szybko, czego efektem jest strata.

52min.

:gool:Peszko pokonuje Małkowskiego w sytuacji sam na sam. Asystował Wilk.

W innym meczu Ruch prowadzi z Polonią Warszawa 1:0. Strzelcem Jankowski.

W statystyce dośrodkowań 23:14 dla Lecha.

58min.

Szybka akcja Lecha, w efekcie której mamy corner...

...i :gool:Artjoms Rudnevs po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu. Asystował Krivets.

60min.

Odpowiedzieć próbuje Lechia. Zdołała wywalczyć tylko aut. Pofatygować musiał się także Kotorowski, który piąstkował wrzutkę.

61min.

Strzał Traore po indywidualnej akcji. Przestrzelił.

62min.

Błyskawicznie Lech. Stilić źle jednak wybrał zagrywając do zawodnika stojącego na spalonym.

65min.

Wyblokowany strzał zza pola karnego. Szczęścia próbował Krivets.

66min.

Pomysłowa akcja Kikuta. Obrońca Lecha schodząc do środka pola karnego odegrał do Peszki. Ten traci.

68min.

Dorzuca Traore, a Bosacki myli kierunki i wybija w stronę swojej bramki. Na jego szczęście bez konsekwencji.

69min.

Zmiana w Lechu. Przy piskach z trybun wchodzi Joel Tshibamba, schodzi Rudnevs.

72min.

Stilić z rożnego, wyłapuje Małkowski.

73min.

Buzała z dystansu. Sędzia nie zauważa kontaktu piłki z ręką Kotorowskiego. Od bramki Lech.

74min.

Sazankov wchodzi. Nie wiem za kogo. :P

75min.

Krivets ni stąd ni zowąd uderzył z dystansu. Pięknie lecąca piłka kończy swą podróż na poprzeczce Lechii. Strzał za kołnierz goalkeepera z Gdańska. Bardzo ładny strzał.

76min.

Akcja Peszki. Dośrodkowanie wyłapuje Małkowski.

77min.

Schodzi Wilk, za niego Djurdjević.

79min.

Świetnie zapowiadająca się akcja Lecha zamiera wraz z włączeniem się do niej Tshibamby.

81min.

Tshibamba pudłuje do pustej bramki...

82min.

Stilić bawi się z obrońcami Lechii w ich polu karnym.

Na boisku pojawił się Dawidowski.

Statystyka strzałów

Lech 19(5)

Lechia 10(1)

84min.

Spalony Lecha.

87min.

Wolny dla Gdańska z groźnej pozycji. 25m. na wprost bramki.

Nowak w mur. Lechici w siebie. Koniec końców piłka wybita.

89min.

Dośrodkowanie z wolnego Lechii. Czujnie Kotorowski.

90min.

Z kontrą ruszył Peszko. Podał do Stilicia. Ten po nieudolnej próbie strzału, podał do Krivetsa. Za późno podał.

90+1min.

Szturmuje Lech. Zablokowany Tshibamba.

90+3min.

Lech gra na sporym luzie. Jak to Lech. Niegdyś...

90+4min.

Duże zamieszanie pod bramką gospodarzy. Z najbliższej odległości główkuje zmiennik Sazankov. Na raty Kotorowski.

Szybka kontra Lecha. Kończy ja strzałem Henriquez. Ofiarnie rzuca się stoper Lechii. I skutecznie.

Koniec kolejnego bardzo ciekawego meczu Ekstraklasy.

Lech Poznań 2:0 Lechia Gdańsk