Jump to content
  • entries
    44
  • comments
    259
  • views
    29,846

O tym jak trudno znaleźć PRACĘ! vol.2


L1zard

233 views

 Share

No więc moja praca polega na tym że latam sobie po ludziach i daję im propozycję nie do odrzucenia. (zwykle odrzucają,a ja nie mam klamki więc... głupi żarcik)

Pewna firma prowadzi taką a nie inną politykę, można się zapisać ale jest haczyk.Wejście w interes ok. 15 zł kosztuje zestaw powitalny więc za darmo nic nie ma. Dostajesz jakieś pierdoły i sedno sprawy czyli katalogi. Z tymi oto katalogami latasz do ludzi dajesz im owy katalog oni sobie wybierają z niego interesujący ich towat (produkty kosmetyczne) jak wybiorą kontaktują się z tobą a ty odbierasz zamówienie jedziesz dofirmy je zrealizować płacisz z własnych pieniędzy albo z tzw.kredytu.

Potem spotykasz się z klientem i ty kupując towar za cenę mniejszą sprzedajesz za cenę katalogową (większą) Generalnie zarabiasz na tym 23% czyli towar kosztuje 29.90 a ty za niego płacisz 23.00 firma zarabia 23 zł a ty odejmij 29.90 od 23 i wychodzi na to że 6.90. Za to że:

1.Podbijesz do potencjalnego klienta i dasz mu katalog

2.Gdy klient wybierze towar kontaktuje się z tobą podając nazwy tego co go interesuje

3.Jedziesz do firmy po zamówienie płacisz (za swoje albo tzw.kredyt)

4.Teraz w twoim interesie jest by sprzedać ten towar

5.Jeżeli np.klient się rozmyśli masz 2 tygodnie na zwrot produktu i po oddaniu go odzyskujesz kasę.

Przeanalizujmy. Fatygujesz się do gościa wszystko na luzie bez spiny i co nadal nie pasuje? Ludziom naprawdę nie da się dogodzić.

Mój członek rodziny co do tej firmy jest uprzedzony. Mianowicie podobno koleżanka pracowała w tej firmie i gdy już zamówiła towar miała problem z pozbyciem się jego. Znajomi musieli jej pomagać to sprzedać. No super to nie jest żaden argument jak ta osoba sama mówi to miało miejsce ok 25lat temu! A teraz to jest teraz,towar można zwrócić i jest git.

Dodajmy fakt że za każdy produkt dostajesz określoną ilość punktów. Jeżeli wyrobisz normę to możesz dostać parę złotych ekstra.

Fajne jest też to że sam jesteś sobie szefem i możesz do tego zbierać swoich ludzi,którzy zbierając punkty automatycznie zbierają także dla ciebie.

W teorii jest wszystko cud miód a w praktyce okazuje się że zarobisz kilka złotych i to wszystko.

Nie jest to żadna promocja firmy ani nic podobnego. Chcąc zarobić trochę kasy okazuje się że to nie jest w cale takie proste. Pozostaje pilnie się uczyć w szkole i czekać na pracę w swoim zawodzie. Taka "dorywcza" praca może okazać się dobrym posunięciem ale nie musi. Jak na razie po 2-3 dniach obcowania z tą firmą mam jednego potencjalnego klienta a reszta nie ma czasu,kasy,chęci albo jest z góry uprzedzona. Podsumujmy: ciężko jest znaleźć pracę,ale jeszcze ciężej klientów. POZDRO.

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Ech, miałem robić to samo, ale rodzice mnie od tego odwiedli :P Teraz za to siedzę na studiach i tłumaczę co popadnie, więc nie jest wcale tak źle XD Robotę faktycznie ciężko znaleźć. W wakacje udało mi się znaleźć oprócz tego tylko jeszcze jedną robótkę, ale było już troszkę za późno (sezonówka... wujek za późno mi powiedział :P). Ciekawe, że żądają dwuletniej praktyki :D A jak ktoś nie ma, to gdzie taką praktykę odbyć jak cię nigdzie nie chcą :P Mimo wszystko zawsze da się coś uciułać (czy jak to się mówi :P). Mam nadzieję, że uda ci się nabic więcej klientów :D Powodzenia i pozdrawiam X3

Link to comment

firma zarabia 23 zł??? taaaaa, na pewno

Kolejny niedowiarek. Obczaj katalog i cennik potem porozmawiamy,

Wosq-to nie jest akzwizycja. Można to z tym kojarzyć ale to nie jest to. Na luzaku podbijasz z katalogiem ktoś sobie wybiera co chce dzwoni do ciebie ty mu laduejsz towar on ci kase i jest wszystko git. Nie chodzę po blokach i wyjmuje z torby jakieś cuda techniki. kosmetyki jakie są każdy widzi.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...