Jump to content
 • entries
  49
 • comments
  769
 • views
  44,480

Zdrada(Prawie występ Wosqu solo)


Good

194 views

 Share

Bla bla bla.  

7 members have voted

 1. 1. Podoba się wam ten wpis?

  • Tak.
   3
  • Nie.
   4

Witam was po raz kolejny. Tematem dzisiejszego odcinka będzie zdrada. Jak zwykle najpierw oddaje głos Wosqu, a potem ja coś skrobnę.

Tym razem nie będę bawił się w definicje, bo każdy dobrze wie o co chodzi w tym temacie. Zdrada to po zawiści i zazdrości kolejne bolesne doświadczenie i kolejny gwóźdź wbity przez bliźnich. Nie będę się rozwodził na temat zdrady w związkach, bo to na szczęście nie moja specjalność. Pragnę skupić się na trochę innych relacjach międzyludzkich.

Zdrada ze strony bliskich osób bywa szczególnie bolesna. W tej kategorii może się znaleźć z pozoru banalne nie dotrzymanie słowa lub po prostu brak wsparcia. Trudna sytuacja życiowa i człowiek oczekuje pomocy od bliskich mu osób a tu napotyka na opór wynikający z braku wyrozumiałości, zrozumienia, czy chęci. Takie sytuacje prowadzą do srogiego rozczarowania ludźmi.

Umiesz liczyć? No to licz na siebie. Zdradzony i wystawiony parę razy przez kolegów nauczyłem się, że ludziom nie można zaufać na 100%. Teraz cały czas trzymam ludzi na dystans a o pewnych sprawach nie rozmawiam nawet z bliskimi.

Nie wierzę w przyjaźń, bo prędzej czy później druga strona może się poddać, złamać, czy powiedzieć nieopatrznie o jedno słowo za dużo. Po prostu zbyt wiele razy byłem świadkiem podobnych zdarzeń a niektóre z nich dotyczyły mnie osobiście.

Niby co nie zabija, to wzmacnia, ale każda zdrada boli i pozostawia ślad. Taka zadra na psychice, które nie daje spokoju zwłaszcza w najmniej oczekiwanych sytuacjach.

Człowiek zdradzony czuje się sam jak palec, bo komu może zaufać? Skąd można wiedzieć, że druga strona nie jest przyjacielem na pokaz. Dopóki idzie dobrze każdy chce uszknąć coś dla siebie i podtrzymuje znajomość.

Jak idzie źle, to ludzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki udają, że kogoś nie znają. Odwracają się plecami. Pozostawiają drugą osobę samej sobie. Swoiste chorągiewki. Ba niektórzy wtedy zmieniają front i dołączają do silniejszych tudzież gnębicieli i krytyków.

Bardzo łatwo w ten sposób kogoś zranić?

Na koniec zostaje zdrada ideałów. Nie ma to jak cholerna dwulicowość. Ktoś udaje, że robi coś dla idei, trzyma się w życiu pewnych zasada a jak przychodzi, co do czego to kasa czyni cuda i konformizm staje się życiową dewizą.

Najlepszą zasadą jest brak zasad?

Ja zajmę się innym aspektem zdrady, a dokładnie zdrady w związku. Może moja opinia nie należy do popularnych, ale uważam, iż, gdy któryś z partnerów zdradzi, to nie powinien on o tym mówić swej drugiej połówce, gdyż według mnie zrani ją tak mocno, że on/ona mogą już nigdy nie zaznać szczęścia w związku, ponieważ taka osoba będzie od razu podejrzewać, że jest zdradzana i, gdy będzie miała innego partnera będzie o niego chorobliwie zazdrosna i raczej nigdy mu nie zaufa. Co może doprowadzić do tego, że ten związek nie będzie miał sensu(według mnie)

Więc, gdy zdradzicie, to dla dobra swgo partnera nigdy mu o tym nie mówcie, jeżeli oczywiście wam na tej osobie naprawdę zależy i chcecie żeby ta osoba była kiedyś jeszcze naprawdę szczęśliwa.

Kurcze, ale mało dzisiaj napisałem(Właściwie tyle samo co zawsze ;)), więc Wosq dość mocno mnie przyćmił. Ale mimo wszystko, jestem bardzo zadowolony z współpracy z nim i mam nadzieję, że jeszcze dużo wpisów napiszemy wspólnie. Jak naprawię komputer, to pokuszę się o przeprowadzenie z nim dyskusji.

Ps Wiadomość da ludzi parodiujących moje wpisy, mam nadzieję, że parodia tego wpisu będzie lepsza niż ta poprzednia. I panowie proszę was, ja chcę się pośmiać, więc się postarajcie ;)

Ps2(Miałem je kiedyś;)) Tytuł tekstu, to moja słaba gra słowna.

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Może moja opinia nie należy do popularnych, ale uważam, iż, gdy któryś z partnerów zdradzi, to nie powinien on o tym mówić swej drugiej połówce, gdyż według mnie zrani ją tak mocno, że on/ona mogą już nigdy nie zaznać szczęścia w związku, ponieważ taka osoba będzie od razu podejrzewać, że jest zdradzana i, gdy będzie miała innego partnera będzie o niego chorobliwie zazdrosna i raczej nigdy mu nie zaufa.

Cholera, parę razy musiałem przeczytać to zdanie, żeby je zrozumieć. A co do treści - B.Z.D.U.R.A.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...