Jump to content
  • entries
    10
  • comments
    52
  • views
    6,227

Wpis o wpisach na blogu


Padrick22

408 views

 Share

Może to się wydać trochę dziwne, że na swoim blogu piszę o blogu, ale wbrew pozorom jest to bardzo ciekawy temat do opisania. Tak naprawdę nie jest to dokładnie wpis na temat blogowania ogólnie (nie mam zamiaru tutaj kategoryzować blogów, zagłębiać się w genezę tego gatunku publicystyki), a bardziej o tym skąd biorą się pomysły na wpisy na blogach takich jak mój, czyli opiniotwórczych.

Tak naprawdę mógłbym odpowiedzieć na ten wpis w jednym prostym zdaniu: ?Pomysły na bloga biorą się oczywiście z życia.? I byłaby to prawda. Ja osobiście nie staram się na siłę wymyślać tematów na wpisy. Zwykle na takie pomysły wpadam jak się zamyślam. Zaczynam po prostu rozmyślać na temat przeróżnych rzeczy (np. W czasie wykładu, albo w pociągu, jeśli nie mam akurat żadnego zajęcia. Czasami w głowie rodzi mi się myśl: ?Hej, dobrze by było napisać o tym na blogu?.

Niestety, przez moje lenistwo, a także częsty natłok myśli, wiele takich pomysłów mi umyka, dlatego zwykle wpisy pojawiają się raz na tydzień, albo nawet raz na dwa tygodnie. To jest chyba największy problem w kreowaniu bloga. Dla mnie przynajmniej. Czasami zdarza się, że niektóre pomysły odrzucam po chwili, albo głębszym zastanowieniu, bo po prostu nie nadają się na dłuższy wpis, a jedynie na krótką notkę (niestety nie mam konta na twitterze, taki typ społeczności internetowej nie jest dla mnie, więc takie pomysły zalegają gdzieś w czeluściach mojego umysłu).

Mam zamiar w przyszłości zapisywać sobie pomysły na wpisy, żeby było ich więcej, ale możliwe, że nie będzie mi się chciało :)

Dobrą rzeczą są też dyskusje ze znajomymi, nawet przy piwie. Podczas rozmowy często trafia się jakiś ciekawy temat ?wpisa warty?. W tym przypadku jest o tyle lepiej, że ma się często do czynienia z różnymi poglądami na dany temat rozmowy, więc można go później szerzej opisać.

Znacznie rzadziej za to tematy biorę z internetu, telewizji, radia, ponieważ często wiedza tam zawarta jest mylna albo niedopowiedziana, ale często też szeroko znana, więc nie warto się o tym rozpisywać. Chyba, że chcę w ciekawy sposób omówić dany temat, inaczej niż w mediach (patrz: jeden wpis wcześniej). Dodam tez, że nie jest to mój pierwszy blog, więc już jakiś czas pisałem i mogę trochę na ten temat powiedzieć, bo jeśli swoje opinie opierałbym tylko na podstawie pisania na tym blogu, to moja wiedz byłaby niewielka :)

A wy? Skąd bierzecie pomysły na swoje wpisy? Dzielcie się opiniami w komentarzach, chętnie dowiem się jak to jest z wami.

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...