Jump to content

QFANT

  • entries
    150
  • comments
    76
  • views
    52,903

Andrzej Sapkowski, ?Ostatnie życzenie? [RECENZJA]


Faux

969 views

 Share

ostatnie%20yczenie.jpg

Pełnometrażowy film uważany przez niektórych za jedną z najgorszych produkcji w historii polskiego kina, sześć komiksów stworzonych przez Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego, gra fabularna wydana w 2001 roku przez Wydawnictwo Mag i wreszcie chwalona na całym świecie najlepsza gra komputerowa stworzona przez polskie(!) studio (CD Projekt RED). To wszystko i wiele innych rzeczy ujrzało światło dzienne dzięki jednemu opowiadaniu ? ?Wiedźmin?.

Na żadną książkę nie czekałem z tak dużym zdenerwowaniem. Nie mogłem usiedzieć w miejscu nawet minuty, odkąd dowiedziałem się, że za kilka dni będę mógł zagłębić się w świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego i poznać historię Geralta z Rivii. W końcu, z szerokim uśmiechem, wyjąłem z paczki siedem olśniewająco wyglądających tomów składających się na Cykl wiedźmiński. Na stoliku, przy fotelu postawiłem chipsy i colę i sam rozsiadłem się, dzierżąc w rękach ?Ostatnie życzenie?. Czego chcieć więcej?

No jak to czego? Akcji!

Na szczęście tej jest pod dostatkiem. Poczynając od królewny zamienionej w strzygę, poprzez ściganie diaboła na krańcu świata i rzeźnię w Blaviken, a kończąc historią o chciwej czarodziejce i mocy, którą zapragnęła zawładnąć. Ogrom pomysłów i rozwiązań zastosowanych przez autora zadziwiał mnie i nie raz wbijał w fotel. ?Jak on na to wpadł?! Niebywałe... No, niebywałe!?

Więcej...

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Książa genialna. Zacząłem od tej, a później kupiłem tę wersję wszystkich sześciu książek (opowiadania w jednej) w twardej oprawie. Sapkowski jest genialnym pisarzem.

Link to comment

Taa... jak narazie to się fajnie czyta. Poczekaj aż zaczniesz czytać sagę o wiedźminie, a nie opowiadania (bo te były świetne). A z sagą różnie bywa. Z resztą, sam się dowiesz.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...