Jump to content
  • entries
    133
  • comments
    612
  • views
    85,192

W końcu zniknął...

Sign in to follow this  
Wosq

509 views

... krzyż. Obiecałem sobie, że nie będzie już polityki, ale ten jeden jedyny raz zrobię wyjątek. Cieszę sie niezmiernie, że ktoś w końcu tą sprawą zajął się na poważnie.

Szczerze mówiąc miałem dość patrzenia na to jak ludzie poniewierają symbol krzyża. Do tego hierarchowie kościelni nie potrafili zająć jasnego i jednego stanowiska w tej sprawie. Jeden z tematów zastępczych mamy mam nadzieję już z głowy.

Ktokolwiek zabrał krzyż, dobrze zrobił. Nie trzeba będzie już ładować kasy w jego ochronę :0 Krzyż nie powinien budzić takich emocji. Tym samym skończyć się powinny te cyrki przed pałacem. Sorki, ale ludzie koczujący tam, to bezrozumne bydło, które dało się zmanipulować. Tego, że są wierzącymi nie mogą za nic pojąć. Fanatycy? Owszem. Wierzący? Na pewno nie.

Wszystkim domagającym się upamiętnienia katastrofy smoleńskiej powinny wystarczyć 2 pomniki i 2 tablice. Krzyża mieszać już w to się nie powinno...

Jeżeli znów będzie zamieszanie wokół pałacu, władze powinny wszystkich po prostu stamtąd usunąć. Nie może być tak, że władza jest bezsilna wobec bandy zaślepionych fanatyków. Ktokolwiek to zrobił, pokazał, że ma ikrę, której brakowało wszystkim politykom. Mam nadzieję, że do sprawy krzyża nie będzie trzeba już wracać. Amen.

Sign in to follow this  


52 Comments


Recommended CommentsKrzyż zabrała Kancelaria do kaplicy prezydenckiej. Jej szef na konferencji powiedział, że wynikło to z tego, że zostali sami z tym problemem. I rozumiem tę argumentację, dobrze się stało.

Tylko teraz muszą się przygotować na oblężenie Namiestnikowskiego :diabelek:.

Share this comment


Link to comment

Szczerze? Niech się wkurzają, choć to tylko dotyczy samozwańczych obrońców w dużej mierze. Reszcie osób( w tym i wierzących) raczej ta sprawa się nie podoba. Chodzi mi o to jaką szopkę robili z tym do tej pory.

Ja jestem zniesmaczony tym, że doprowadzono do takiej sytuacji i państwo pozwolił grać sobie na nosie a hierarchowie pozwolili na robienie z krzyża karty przetargowej do załatwiania różnych prywatnych spraw...

Share this comment


Link to comment

deawpl weź coś ciężkiego i walnij się tym w swój pusty łeb. Ile ty masz lat? 10? Zastanów się co piszesz.

Sprawę załatwiono w najgorszy możliwy sposób. Krzyż zamiast, z całym szacunkiem dla niego, przenieść do kościoła św. Anny schowano przed ludźmi. Dziś albo jutro pod pałacem znów zbierze się tłum i znów będą wydawać pieniądze na ochronę. Znów przez kilka dni media będą roztrząsać sprawę krzyża. Lepiej sprawdźmy co chcą w sejmie przepchnąć za ustawę bo nie wierzę, że krzyż został zabrany od tak.

Share this comment


Link to comment

@argomaxer: Widać nie rozumiesz, że krzyża nie dało się już przenieść z całym należnym dla symbolu szacunkiem. Wcześniej próbowano tak zrobić i ci fanatyczni głupcy koczujący w jego sąsiedztwie na to nie pozwalali, i teraz też byłoby podobnie. Dobrze się stało, niech sobie krzyż jest, gdzie jego miejsce, a to bydło sprzed pałacu niech przepędzą i będzie spokój.

Share this comment


Link to comment

Skoro dało się go przenieść do kaplicy w pałacu to można było go przenieść do kościoła. Wcześniej uprzedzono o tym, że chce się go przenieść i dlatego były problemy. Gdyby dziś chciano to by go przeniesiono do kościoła. Wszystko zależy od złej lub dobrej woli osób które o tym decydują.

Share this comment


Link to comment

@agromaxer No niestety wybrano najgorszą możliwą opcję. Gdyby jednak zrobiono ceremonię i media znów informowały o tym na tydzień przed to mielibyśmy powtórkę z rozrywki :( Szkoda, że jest jak jest, ale może będzie w końcu spokój. O ile nie zrobiono tego specjalnie i nie chcieli odwrócić uwagi od jakiejś ustawy, czy coś.

Share this comment


Link to comment

Piosenka po trochu o krzyżu

Wystarcza zwykłe bicie piany,

Krzyż uwielbiany, krzyż wyśmiewany.

Lud spiera się w sprawie pomników,

A nie, kto okrada podatników.

Młodzi, wykształceni i chyba z rezerwatu,

Drąc ryj pod krzyżem o podwyżce VAT-u zapomną.

Share this comment


Link to comment

Cóż, Kancelaria wykazała maksimum dobrej woli nie nasyłając na tych ludzi policji...

Złą wolę niestety widać u "obrońców", którzy zapowiadają, że nie odejdą aż nie dostaną pomnika. A niech sobie stoją, i tak są społecznymi pasożytami (nie mają pracy, zostawiają dzieci).

Ale przynajmniej nie będą kalać ważnego symbolu.

Share this comment


Link to comment

Na jakiej podstawie mieli nasłać na nich policję?

No właśnie niech stoją. Mi nie przeszkadza grupka kilku osób która się modli. Na krzyżu wyraźnie było napisane, że jest to krzyż który będzie tam stał do czasu budowy pomnika upamiętniającego ofiary tragedii. Dlaczego nazywasz ich pasożytami społecznymi?

Bardziej kalali ten symboli "młodzi, wykształceni z wielkich miast".

Share this comment


Link to comment

Nigdy się nie skończy, bo prezydentem jest Komorowski! Tak właśnie myślą obrońcy krzyża. Oni nie chcą pomnika, tylko nie zgadzają się z tym, że Kaczyński przegrał wybory. To manifestacja tylko i wyłącznie o podłożu politycznym. Co najgorsze, ta grupka ma poparcie wiadomo jakiej partii...

Share this comment


Link to comment
Na krzyżu wyraźnie było napisane, że jest to krzyż który będzie tam stał do czasu budowy pomnika upamiętniającego ofiary tragedii.

To, że ktoś tak sobie napisał to nie znaczy, że tak musi być. Ci ludzie nie są żadną stroną w tym konflikcie.

Share this comment


Link to comment

Są pasożytami, bo dla mnie to dziwne, że ktoś w wieku przedemerytalnym może sobie pozwolić na mieszkanie przez kilka miesięcy pod krzyżem. A praca? Dzieci?

Nie mają pracy? To nie mogą mieć żądań, to Twoja logika przecież, argomaxerze.

Share this comment


Link to comment

Diacon, dlaczego ci ludzie nie są stroną w konflikcie?

Quetz, według mnie są tam ludzi i w wieku przed emerytalnym i emerytalnym oraz księżą i ludzie pracujący. Dziwne, nie dziwne, ale zawdzięczamy to naszemu socjalowi, że ktoś bez pracy może tam koczować i dostać za to pieniądze. Ciekawe, że ktoś jeszcze nie wpadł na pomysł aby wysłać tam kontrole z ZUS.

Ja nigdy nie pisałem, że ktoś kto nie ma pracy nie może mieć w ogóle żądań. Nie może jedynie żądać kasy za nieróbstwo.

Share this comment


Link to comment
Diacon, dlaczego ci ludzie nie są stroną w konflikcie?

Bo stronami w konflikcie są: państwo (krzyż stoi na ich terenie), Kościół (bo to symbol religijny), harcerze (to oni go postawili). Można by jeszcze dodać rodziny ofiar. A ci krzykacze robią tylko niepotrzebny zamęt i uniemożliwiają realizację wcześniejszych porozumień.

Share this comment


Link to comment

Ale obrońcy stanowią mniejszość. A wszyscy wiedzą kto w panstwie demokratycznym kto rządzi. Zresztą obrońcy sami nie mają szacunku do krzyża i władz kościelnych, więc o czym my rozmawiamy...

Share this comment


Link to comment
Wcześniej jakiś specjalnych porozumień nie było i nadal nie ma.

A umowa z 21 lipca między magistratem i kurią? Nawet kuria ją dzisiaj potwierdziła, o dziwo...

Share this comment


Link to comment

No wiemy, niestety większość. Ale większość rządzi przy poszanowaniu praw mniejszości. Ja też nie mam szacunku do niektórych hierarchów kościoła w Polsce jak wygadują głupoty np. biskup Pieronek. W jaki sposób ci ludzie nie mają szacunku do krzyża? Bo się pod nim modlą? Bo nie pozwalają go opluwać?

Quetz, mi nie chodziło o to, że nie ma gdzie przenieść tego krzyża. Ja mówię tu o porozumieniu w sprawie pomnika którego nie ma. Ponoć 51% warszawiaków jest za pomnikiem w centrum Warszawy, więc wola L*du jest.

Share this comment


Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...