Jump to content
  • entries
    17
  • comments
    46
  • views
    8,271

Sprzęt to podstawa


MantroX

196 views

 Share

Zgodnie z obietnicą opiszę, jak wygląda życie gracza w Anglii. Na początek oczywiście potrzebujemy sprzętu, na jakim pogramy. PC? Xbox? PlayStation? A może Wii? A może wszystkie naraz i jeszcze kilka innych? To wcale nie takie niemożliwe. Spójrzmy na ceny. Na początek ile kosztują nowiutkie konsole:

Xbox 360 Slim - ?220

PlayStation 3 Slim 120 GB - ?225

Nintendo Wii - ?125

Jak widać Wii jest o wiele, wiele tańsze od konkurencji - jednak wszyscy dobrze wiemy, że nie jest to konsola dla "prawdziwych" graczy, ze względu na "każualowość" zdecydowanej większości dostępnych na nią gier. Pozostają zatem Xbox i PS3 - ceny wyrównane, ale nie do końca. Gdy bowiem spojrzeć na rynek sprzętu używanego, który ma się w tym kraju znakomicie, dostrzeżemy dość dużą różnicę. Wygląda to mniej więcej tak (dane ze sklepów w moim mieście):

Xbox 360 - ?80 - ?120 (zależy od kontrolera i wielkości dysku)

xboxwn.th.jpg

Playstation 3 - ?160 - ?200 (tu podobnie jak wyżej, przy czym ?200 to dolna granica dla modeli slim)

ps3m.th.jpg

Wii - ?80 - ?90

wiirs.th.jpg

Na taki sprzęt zawsze otrzymujemy 2-3 miesiące gwarancji w miejscu zakupu. Stan konsol jest znakomity, po większości trudno poznać, że w ogóle były używane. Jak widać po porównaniu, PS3 jest droższe, pamiętajmy jednak, że starsze Xboksy nie miały wbudowanego Wi-Fi, mają mały (albo i żaden) dysk twardy i dość często kontroler przewodowy. Wii jest na tyle tanie, że spokojnie można je sobie dokupić jako drugą konsolę i grać raz na jakiś czas.

A może interesują was konsole przenośne? Nie ma sprawy! Tu również wspaniale prezentują się używki:

Sony PSP - nawet od ?40 za pierwszą edycję (PSP-1000), od ok. ?80 za PSP-3000. PSP-Go kosztuje prawie dwa razy więcej i moim zdaniem nie warto sobie nim zawracać głowy (brak UMD...)

Nintendo DS - ?50 i więcej za kolejne edycje - jeśli interesują was szczegóły, zapraszam na ebay.co.uk.

A co ze starszymi kosolami? Są takie jak barszcz!

PS2 można nabyć w moim mieście za ?25 w pakiecie z 10 grami do wyboru. Za wersję slim trzeba wybulić dyszkę więcej. GameCube to wydatek ?10 - ?12, za pierwszego Xboksa zapłacimy jakieś ?15. Tanio? Tanio!

Następnym razem opiszę wam, jak stoi sprawa gier - kolejnego decydującego czynnika przy wyborze systemu.

PS Wybaczcie brak PC w zestawieniu - tutaj sprawa zmienia się co chwila, gotowe PC do grania to bezsens, więc najlepiej skompletować takiego samemu. Do przeglądu cen najlepszy jest (jak zwykle) Ebay.co.uk

PS(2) Minimalne zarobki w pracy na pełen etat (8h na dzień, 5 dni w tygodniu) to ok. ?850. Warto użyć tej kwoty jako odnośnika, zamiast przeliczać wszystko na złotówki.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...