Jump to content

Różności

  • entries
    6
  • comments
    46
  • views
    13,571

Gitarzyści: Angus Young


hefpiot

1,268 views

 Share

W drugim wpisie z serii Gitarzyści zajmiemy się jednym z braci Young którzy w 1973 roku zalożyli AC/DC.

Angus Young

2vcjhc6.jpg

Angus Young urodzil się 31 Marca 1955 w Szkocji ale po pewnym czasie wraz z rodziną przeniósl się do Australii. Pod wplywem Malcolma ( starszego brata ) zacząl uczyć się grać na gitarze. Jest przeciwnikiem sportu i narkotyków.

Szaleństwo na scenie

Wielki fan Chucka Berrego, to po nim odziedziczyl slynny Duck Walk którego opanowal do perfekcji. Ale nie tylko z Kaczego Chodu angus slynie. Zawsze na występy AC/DC ubiera się w szkolny mundurek z którego w środku koncertu się rozbiera, robiąc przy tym maly striptease. Kolejną rzeczą jest udawanie porażanego prądem i jednoczesne granie jakiejś dynamicznej solówki, zabawy z publicznością. Lubię go wlasnie za takie bajery bardziej, niż za samą grę na gitarze. Co nie oznacza że jest zly! Lubię jego grę, ale gdyby nie tricki nie bylby aż tak 'fajny'.

m7z8ky.jpg29ykruv.jpg "Duckwalk"

Angus Na Żywo

A na żywo jest jeszcze lepiej. Niesamowite, uczestniczyć w calym show. A to dlatego że 27 maja wybralem się do warszawy na koncert AC/DC. Mimo że Angus ma 55 lat, nadal zachowuje się jakby mial ze 20, niewiem skąd bierze on calą tą energię. Zrobilem mu kilka fotek, niestety mialem ten bilet za 170 zl więc nie bylem tuż przy scenie, ale daleko też nie bylem. Zamieścilbym je gdybym je znalazl ( fotki ).

Gitary

Gitarami z jakimi zobaczyć go można najczęsciej ( praktycznie zawsze ) są Gibson SG ale widzialem jego występ z The Rolling Stones na którym gral na ES-335, niestety, to nie jego brzmienie i brzmialo to conajmniej śmiesznie. Dawniej gral na czerwonawych SG, od 1980 widzialem go tylko z czarnym SG, prawdopodobnie jest to coś w stylu żaloby po Bonie Scocie.

2d9eg5s.jpg

Angus ze swoim SG

Nie będę podawal masy linków gdyż powstal filmik na YT zatytulowany: "Angus Young Moments" i oddaje on w pelni to co napisalem powyżej.

Angus Young Moments HQ - LINK

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Angus to dla mnie jeden z najbardziej znanych gitarzystów. Takie kawałki jak "T.N.T.", "Highway To Hell" itd. itp. to już w zasadzie klasyka. Trochę czuję jednak niedosyt, po przeczytaniu tego wpisu, porównując ilość tekstu z poprzednim.

Przy okazji, zauważyłem że w ogóle nie stawiasz litery "ł" coś nie tak z klawiaturą, czy leń? ;p Nigdzie też nie mogę znaleźć przycisku "Dodaj blog do obserwowanych", czy mógłbyś go dodać? ;) Oczekuję na więcej!

Link to comment

Jak mam wlączonego Winampa to gdy naciskam kombinację palt + l wyskakuje jakiś dziwny menus. Stąd nie używam literki ł. OK. Wyłączyłem winampa :). Ale mam lepszą wenę gdy muzyczka sobie gra a ja piszę. Tak więc radzę się przyzwyczaić do mojego braku Ł :). A co do samej zawartości. Wiem. Mało w porównaniu do Claptona. Ale wolałem napisać tyle, ile czuję że jest wystarczająco niż ciągnąć to bez sensu. Zauważ, że u Erica 1/3 tekstu była poświęcona jego gitarom. No i ogólnie, mam na jego temat więcej do napisania niż o angusie. Że tak powiem, jest to barwniejsza postać, więcej ciekawostek itd. Oczywiście dodam.

Link to comment

Wielkie dzięki, mam Twój blog w obserwowanych. Co do Winampa, ja także praktycznie zawsze odtwarzam w nim muzykę, gdy siedzę przed komputerem, ale nigdy nie miałem tak, że nie mogę przez to pisać "ł", a ostatnio nawet zablokowałem go, żeby był cały czas był na wierzchu. Poza tym jak to się dzieje, że ten skrót działa (w Winampie) skoro Winamp nie jest aktywny, bo piszesz na blogu? A co do długości wpisu - jeżeli napisałeś tyle ile zamierzałeś napisać, to w porządku ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...