Jump to content
  • entries
    44
  • comments
    259
  • views
    29,846

Polskie gry


L1zard

704 views

 Share

Wielu narzeka na to że w Polsce nie powstają dobre gry, a jeżeli już ma wymienić jakieś dobre polskie produkcje to kończy się maksymalnie na 3 tytułach. Najczęściej te tytuły to: wiedzmin, painkiller i call of juarez. Otóż moim zdaniem rynek polskich gier stoi na dobrym poziomie, i nie kieruje mną tylko i wyłącznie patriotyzm do tego kraju a fakty które powinny uświadomić wielu ludziom że nie jest tak źle jak to wygląda na pierwszy rzut oka.

Zacznijmy od Painkillera który chyba jako pierwszy konkurował na równi z innymi zagranicznymi produkcjami, w tym momencie taki Polak mógł z czystym sumieniem być dumny z tego produktu. Na metacritic.com gra ma ocenę 81/100 wydaną na podstawie różnych recenzji różnych pism z różnych krajów. Natomiast ocena użytkowników tej strony to już 7.5/10 Ale tej oceny nie można traktować zbyt poważnie skoro ocena użytkowników waha się od 0 do 10...Nie można oceniać całej gry na 0 usprawiedliwiając się tym że jest nudna i jeżeli przeszedłeś jeden poziom to tak jak byś przeszedł całą grę... Po pierwsze: gra jest dobra na odstresowanie się po pracy szkole itp. a dłuższe sesje nie dają takiej satysfakcji co krótkie. Taki typ gry nie każdemu może odpowiadać ale to nie oznacza że cała gra jest zrobiona źle. Po drugie: ilość różnorakich potworów i giwery które dają ciekawe możliwości eksterminacji wrogów na różne sposoby sprawiają że nie znudzisz się tak szybko jak byś miał używać jednej broni bo reszta jest do kitu. Po trzecie: ocena najprawdopodobniej jest przyczyną nie dokładnego zapoznania się z grą lub coś w tym rodzaju. Też jeżeli gość ocenia grę na 0 nie uwzględniając grafiki dzwięku i grywalności to jest coś nie halo. Sama grafika jak na tamte czasy była jak najbardziej ok a i grając w tą grę w 2010 roku nie powinna ona zbytnio przeszkadzać by czerpać z niej przyjemność. Gra jest warta swojej ceny ok 20 zł jak nie mniej A na ocenę 81/100 w pełni zasługuje.

Xpand rally które było porównywane do gier typu rajdówek według innych wygrywało a według innych nie. Były dyskusje o to która gra lepsza a porównywane były xpand rally richard burns rally i colin mcrae 4. Często wygrywała xpand rally ale to nie oznacza że jest od razu najlepszą grą tego typu. Każda gra miała w sobie coś co pozwalało na godną i dobrą rozgrywkę. Według strony metacritic.com:82/100 xpand rally 87/100 colin mcrae 4 i 82/100 Richard burns rally (na oceny użytkowników nie patrzę bo niektóre są żenujące) Natomiast w przypadku serwisu bazarecenzji.pl oceny przedstawiają się następująco: 87/100 xpand rally 86/100 colin mcrae 4 i nie ma nic o richard burns rally więc jest trochę lipa ale weźmy te 82/100 z metacritic. Wychodzi na to że xpand nawet jeżeli nie jest najlepsze z pośród tych 2 pozostałych gier to nie oznacza że przegrywa całkowicie. Np richard wygrywa w tej kategorii xpand w tej a colin w jeszcze innej. C.D.N Piszcie w komentarzach czy się zgadzacie z moja opinią dodawajcie swoją a wszelakie błędy jakie popełniłem w tym poście wytykajcie ale tak by to nie wiązało się z obrażaniem mnie czy coś w tym stylu. Opinie typu"weź noob z ciebie i tyle. Jesteś do d**y a z polskich gier to koffam tylko wiedźmina. Wolę wow'a nfs'a i cod'a bo są wiele lepsze od tych gównianych polskich gierek". (nie mówię że te gry wymienione są złe, podałem tylko przykład:) Temat będzie kontynuowany w najbliższym czasie.

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Z naprawdę DOBRYCH polskich gier znam jeszcze serię Earth i Polanie 2 :P

Hm... Muszę ściągnąć demo Sniper Ghost Warrior... może nie jest to kolejna kaszana :D

Link to comment

Temat będzie kontynuowany ale przyznam ze nic nie wiem o tym tytule. Proponuje byś sam coś skrobnął na ten temat bo ja nie jestem w temacie przygodówek.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...