Jump to content
  • entries
    47
  • comments
    374
  • views
    14,044

Kościół i kontrola nad światem!


Jokker

216 views

 Share

Co to Kościół? Powszechnie uważa się, że to wspólnota wyznaniowa... Ale oczywiście to tylko stereotyp. Tak naprawdę, Kościół to nic innego, jak organizacja mająca na celu wypranie mózgów wszystkim ludziom na świecie. A po co? Po to, żeby można było wyciągnąć z nich jeszcze większą kasę niż dotychczas! Wszyscy księża, katechetki i inne mohery twierdzą, że to Bóg zesłał Kościół na Ziemię. Mało tego! Twierdzą jeszcze, że przez Kościół przemawia sam Bóg...

Wszyscy jesteśmy świadkami tego, jak "wspólnota wyznaniowa" zdobywa coraz większe wpływy, chociażby w polityce. Przykład? Polska jest świetnym przykładem: o. Rydzyk i te wszystkie Jarosławy Kaczyńskie, Marki Jurki i Giertychy. Ponadto! Kto włada Kościołem? Papież i biskupi... Mało że rządzą, to jeszcze każą płaszczyć się przed nimi, całować w jakieś pierścionki i traktować siebie jak nadludzi! Do tego jeszcze fałszują i krytykują wszystko co przeszkadza im w spokojnym prowadzeniu władzy i głoszeniu zabobonów. Skrytykowali już "Kod Leonarda da Vinci", "Święty Graal - Święta Krew", a nawet "Harrego Pottera". O tym, że fałszują Biblię to już nawet nie wspominam.

 Share

13 Comments


Recommended Comments

Trudno uwierzyć, że masz już 20 lat. Totalne dno.

Zgadzam się, jak na swój wiek zbyt oględnie potraktowałeś ten temat, bez potrzebnej nuty stanowczości i zdecydowania w wydawaniu opinii o tej "organizacji". Nie bój się używać dosadniejszych słów i argumentów :).

Link to comment
Wow ostro :diabelek: O tym Harrym P. nie wiedziałem, a teraz wiem!

Sfałszowali też "W pustyni i w puszczy", "Pana Tadeusza", Quo Vadis" i wszystkie dzieła J. Kochanowskiego, w których wspomina o takim dziwnym czymś jak "Bóg" czy jakoś tak. A, jeszcze wysłali niejakiego P. Kupichę, by piosenką "Jak anioła głos" nawracał ludzi na tę "organizację", a potem za pieniądze z koncertów kupował sobie pirackie gry i przerobione konsole... :puknijsie: Teraz to też już "wiesz", i co? Czujesz się mądrzejszy?

Poza tym 20-latek nie buduje zdań (a przynajmniej nie powinien wg. mnie) typu:

Co to Kościół?

W wyborach powinieneś chyba głosować na (bodajże) Napieralskiego, który twierdzi, że "Polska musi być państwem świeckim. Każdy powinien mieć prawo do wolności wyznania. Żadna religia nie może być narzucana. Napieralski chce odłączyć sprawy państwa od spraw Kościoła. Chodzi tutaj o brak ingerencji Kościoła w politykę, wycofanie religii ze szkół, nie wydawanie pieniędzy państwowych na kościół katolicki". Idealny kandydat dla Jokkera.

Link to comment

Bóg istnieje bo coś musiało zapoczątkować wszechświat i do tego było wiele cudów na które nie ma naukowego wyjaśnienia. Racji troche masz ale też troche przesadzasz. :]

Link to comment
... Napieralskiego, który twierdzi, że "Polska musi być państwem świeckim. Każdy powinien mieć prawo do wolności wyznania. Żadna religia nie może być narzucana. Napieralski chce odłączyć sprawy państwa od spraw Kościoła. Chodzi tutaj o brak ingerencji Kościoła w politykę, wycofanie religii ze szkół, nie wydawanie pieniędzy państwowych na kościół katolicki". Idealny kandydat dla Jokkera.

Jak i dla mnie, popieram to w 100%. ^^

@B0nes49

Na pewno kiedyś odkryjemy zjawisko fizyczne, które zapoczątkowało istnienie wszechświata(np. aktualnie istnieje teoria Wielkiego Wybuchu, ale nie jest ona potwierdzona, czyli też nie do końca wiarygodna). Takie samo pytanie zadawali sobie wszyscy kiedyś odnośnie układu słonecznego i samego słońca. Teraz to wytłumaczono. Jednakże musimy poczekać, bo to nie jest kwestia paru lat, a paruset. Chociaż ostatnio ta technika tak idzie wprzód, że hoho.

Link to comment

@down

Bardzo zły! Bierze od Ciebie co tydzień (lub co ile tam chodzisz, a jak nie chodzisz, to brał od Ciebie co tydzień) kasę na tacę! Przecież te dobrowolne dwa złote to majątek! I kłamie! I to jeszcze bardziej, niż jak rodzice mówili, że dzieci biorą się z nadmanganianu potasu czy od innego bociana! Zło w czystej postaci!

Link to comment

@MarkosBoss Czy ty masz jakąś urazę do ateistów ? Nie dostrzegasz głupoty zdań, które napisałeś ? Twój szczeniacki sarkazm naprawdę nie skutkuje gdyż liczba ingerencji faktycznych kościoła w życie społeczne na przestrzeni wieków była dużo bardziej straszna (śmieszna, wg ciebie) niż Ci się wydaje.

Po pierwsze i najważniejsze: Nie wierzysz, nie istniejesz=giniesz, teraz już się trochę pozmieniało przez te wszystkie "okropne" rewolucje i dążenia(!) narodów do sprawiedliwości czy to przez obecną pseudo-demokrację czy socjalizm. Poza tym kościół się zmienia, nowe pokolenie katolików uważa, że in vitro i aborcja(w pewnych przypadkach) czy homoseksualizm powinien być dozwolony, co jest śmieszne, gdyż jako katolik sprzeciwiasz się swojej wiary i temu co jest zapisane w skądinąd znanej lub ci nie znanej bilbii. Po drugie: Zatrzymanie postępu technologicznego, to się dalej dzieje! Medycyna jest w stanie być już zdolna do wytworzenia organów z krwi pępowinowej, co byłoby lekarstwem na wszystkie schorzenia, nawet na popularne dzisiaj nowotwory. Oczywiście kościół widzi tu tylko spisek i zabijanie człowieka, tylko jak można się samemu zabić jednocześnie żyjąc dzięki temu zabójstwu ? Widzisz chyba głupotę tego zdania, a taki jest stosunek tej sekty(czyt. katolickiej), bo jak można zabić komórki zygotyczne z krwi pępowinowej skoro są one i tak skazane na śmierć, są uniwersalne, są częścią ciebie, która i tak zanika. Tak więc chyba powinno się mieć możliwość dysponowania własnymi komórkami. Rada dla świata: Nie dajcie kościołowi wpieprzać nosa w nie swoje sprawy, oni mają pokazywać wiarę, niech pokazują, nie obchodzi mnie to, ale wara od czegokolwiek innego. Gdyż jako gremium trzymające w łapskach umysły milionów robią to co każdy tyran, czerpią, czerpią i ssą i biorą.

Pozdrawiam

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...