Jump to content
  • entries
    58
  • comments
    93
  • views
    24,365

Używanie kodów


weo94

305 views

 Share

Jak wiemy używanie kodów w grach komputerowych stosuje się wyłącznie w celach zabawy. Bądź co bądź po to właśnie gry powstały. Nie zawsze się ich używa, ponieważ zabierają często całą satysfakcję z przejścia gry. Cóż raczej nie ma co się chwalić, że przeszliśmy Gothic 2 z kodami. Trzeba jednak przyznać, że wtedy zaczyna się cała zabawa. Niby taka gra nie trwa zbyt długo, ale nie trzeba poświęcać jej dużo czasu. W sumie używanie kodów w grach komputerowych zależy wyłącznie od jednostki. W sumie na tym mógłbym zakończyć, ale podam jeszcze parę gier w których ich używanie daje ogromną frajdę:

-Gothic 2(ach rozróba trolem w centrum miasta bezcenna :laugh: )

-Gta San Andreas( te piękne czołgi.....)

-Alien Shooter(wszystkie bronie na początku? czemu nie :wink: )

-Alien Nations( nareszcie role się odwrócą)

Cóż, to wszystko więcej tytułów nie mogę sobie przypomnieć. Powyższe tytuły najbardziej zapadły mi w pamięci co do używania kodów. :happy:

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Wiele kodów (Gothic 2 jest tu świetnym przykładem) powstaje również po to by beta testerzy mogli sprawdzić niektóre elementy (sprzęt, ekwipunek, naliczanie statystyk) np. na późniejszym etapie gry bez konieczności kilkugodzinnego pakowania postaci. Oczywiście istnieje możliwość testowania w zewnętrznych aplikacjach, ale przecież trzeba zobaczyć jak to wszystko się składa w całość.

Istnieją też kody które mają za zadanie naprawić bugi w grze których programistom nie udało się naprawić. Jak dobrze pamiętam w Gothic 2 istniał kod "fixme" który miał na celu odblokowanie postaci która się zaklinowała w jakimś przedmiocie czy skale.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...