Jump to content
  • entries
    318
  • comments
    3,425
  • views
    544,656

Zgwałcić faceta


...AAA...

2,938 views

 Share

Myśleliście, że to niemożliwe? A jednak. Kilka dni temu miałem okazję wysłuchać konferencji "Przemoc seksualna wobec mężczyzn - zerwijmy zasłonę milczenia" z cyklu wykładów "Zgwałcona miłość", odbywających się na UŚ. Sprawa nader interesująca, gdyż rzadka i wzbudzająca najczęściej zupełnie inne reakcje społeczne niż gwałt na kobiecie. Okazuje się, że problem istnieje, lecz z wielu powodów jest ignorowany i nienagłaśniany. Najważniejszym jest oczywiście męska duma, niepozwalająca skrzywdzonym na zgłoszenie przestępstwa czy szukanie pomocy. Wpis ten postanowiłem stworzyć w formie podobnej do tej, prezentowanej na wykładzie - to jest przez zestawienie mitów i faktów.

gwalt_.jpg

Już nie tylko dziewcząt to dotyczy...

Mit: Mężczyzny nie da się zgwałcić bo ten musi odczuwać podniecenie wzbudzające erekcję.

Fakt: Erekcja jest reakcją fizjologiczną. Można do niej doprowadzić człowieka wcale nie mającego ochoty na stosunek. Żeby było ciekawiej podobno zdarzyły się przypadki włożenia do cewki jakiegoś przedmiotu, by sztucznie utrzymać wzwód.

Mit: Mężczyźni, którzy doznali przemocy seksualnej mają większą skłonność do homo lub biseksualizmu.

Fakt: Jak napisałem powyżej, erekcja może wcale nie być chciana i wzbudzona przez przyjemność. Większość zgwałconych boi się, że po traumatycznym przeżyciu będzie miało problem ze swoją orientacją. Najczęściej jednak nic w tej sferze się nie zmienia. Co ciekawe, nawet gwałciciele wcale nie muszą być homoseksualistami (nie wiem, nie pytajcie).

Mit: Zgwałcić faceta może jedynie inny facet.

Fakt: Rzeczywiście, w zdecydowanej większości mężczyźni są wykorzystywani seksualnie przez innych mężczyzn. Powód tego jest prozaiczny - kobiety mają zazwyczaj za mało siły. Istnieją jednak też pojedyncze przypadki zgwałcenia faceta przez płeć piękną.

Mit: W więzieniu lepiej nie schylać się po mydło.

Fakt: Według statystyk, faktycznie zarówno w więzieniach jak i w jednostkach wojskowych należy się strzec. Większość aktów przemocy seksualnej mężczyzn na mężczyznach odbywa się właśnie w miejscach gdzie obowiązuje "celibat".

Mit: Na gwałt są narażeni szczególnie młodzieńcy.

Fakt: Oczywiście młodego chłopaka łatwiej obezwładnić i zmusić do niechcianych czynności. Poza tym jest mała szansa, że nastolatek powie komukolwiek o zajściu, bojąc się reakcji znajomych.

Mit: Prawo nie chroni mężczyzn przed gwałcicielkami.

Fakt: Bardzo trudno jest udowodnić facetowi, że przedstawicielka słabszej płci dopuściła się na nim jakiejkolwiek przemocy. Odczucie to dodatkowo uwypukla stereotyp mężczyzny chcącego zostać zgwałconym przez kobietę. W praktyce zdarza się nawet, że pozwana pani staje się przed sądem ofiarą.

Informacji być może niewiele, ale niewiele tak naprawdę wiadomo. Mężczyźni nie zgłaszają nigdzie swoich problemów przez co statystyki nie są miarodajne. Myślę, jednak że warto wiedzieć, że proceder ma miejsce. W Polsce nadal problem jest tematem tabu, ale prawo powoli zaczyna pomagać zgwałconym mężczyznom. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte. icon_eek.gif

 Share

12 Comments


Recommended Comments

Jest to temat tabu, bo ściśle związany z homoseksualizmem, a na racjonalną dyskusję na tego typu sprawy w tym kraju na razie trudno. Mam nadzieję, że jedynie na razie.

Link to comment

To może przeprowadźmy małe badanie na forumowiczach? Co Wy byście zrobili po takim zdarzeniu? Poszlibyście na policję czy jednak starali się zapomnieć o sprawie?

Link to comment

Widziałem kiedyś w 'Gotowych na Wszystko' przepis na zgwałcenie mężczyzny przez kobietę. Drink z mieszanką środków usypiających i Viagry. Nie wiem, na ile to jest zgodne z prawdą, ale brzmi racjonalnie :)

Link to comment
Jest to temat tabu, bo ściśle związany z homoseksualizmem, a na racjonalną dyskusję na tego typu sprawy w tym kraju na razie trudno. Mam nadzieję, że jedynie na razie.

Ściśle związany z homoseksualizmem? Ehm. To znaczy, że idziesz do więzienia i automatycznie stajesz się gejem?

Link to comment

Dla mnie bardziej żenujące by było zgwałcenie przez faceta, niż kobietę.

Jakby napastnikiem był mężczyzna, to prawdopodobniej bym to zgłosił, a jak kobieta... modliłbym się, żeby się to powtórzyło, tylko z mniejszą dawką proszków usypiających, haha :D

Link to comment

Garrusie, zapominasz o jednym fakcie, z Twoją wolą to nie jest gwałt. Teraz sobie wyobraź, że do stosunku Cię przymusiły dwie ryczące czterdziestki o rubensowskich kształtach.

Link to comment

Może mam za mało wyobraźni, ale jednak w zgwałceniu przez płeć piękną nie widzę nic strasznego. Oświećcie mnie ;p No poza twoim przykładem z dwoma niezbyt urodziwymi pannicami.

Link to comment
Garrusie, zapominasz o jednym fakcie, z Twoją wolą to nie jest gwałt. Teraz sobie wyobraź, że do stosunku Cię przymusiły dwie ryczące czterdziestki o rubensowskich kształtach.

Marzenie facet zostać zgwałconym przez piękną kobietę ale jest gorzej jeśli trawi się facet. :laugh:

Link to comment

Jednak Ramzes miał rację, męskie społeczeństwo musi dorosnąć* do takiej dyskusji...

*Dorosnąć czyt. przestać być bandą niewyżytych samców, które ślinią się na myśl o byciu zgwałconym przez kobietę.

Sad bad true. :confused:

Link to comment
Up: Oczywiście, że nie jest to powód do żartów. Sprawa jest bardzo poważna i ciesze się, że ktoś kto rzeczywiście doznał tego problemu to napisał. Może to skłoni niektórych do poważniejszych refleksji.
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...