Jump to content
  • entries
    52
  • comments
    193
  • views
    32,608

<PAPIEROSY>

Sign in to follow this  
DegeneraT

510 views

Palenie papierosów jest w mojej szkole chlebem powszednim. Trochę zaczęło mnie to wkurzać, na każdej przerwie większość moich rówieśników wychodzi na fajka. Czy oni nie wiedzą, że przez takie poczynania niszczą swoje zdrowie, oraz uprzykrzają życie nauczycielom. Jako, że ja nie mam żadnych nałogów (nie piję, nie palę), jestem trochę wyrzutkiem. Przez palenie zatruwają nie tylko siebie, ale i wszystkich przebywających obok nich. Najtańsza paczka papierosów w sklepie kosztuje ponad 8 zł, a z tego co wiem moi koledzy palą paczkę dziennie. Wychodzi na to, że w ciągu tygodnia wydają 56zł! (8*7=56), miesiąca 240 zł!, a w ciągu roku 2848zł (!!!!). Za te pieniądze można wziąć na raty całkiem dobry komputer, lub kupować kilka razy w miesiącu grę na peceta. Prawie 40% ludzi, którzy mieli zawał to osoby palące. Długotrwałe palenie z pewnością powoduje raka płuc, a że moi koledzy są jeszcze w młodym wieku skutki mogą być niewyobrażalne. Nałóg ten ma poważny wpływ również na inteligencję. Nic więc dziwnego, że moi "friends" są zagrożeni z większości przedmiotów. Nie radzą sobie z matematyką, fizyką i chemią, jedynie przedmioty humanistyczne jako, tako im idą. Ale nie tylko chłopacy wychodzą na fajka, dziewczyny również. Mam nadzieję, że w przyszłości w Polsce będzie całkowity zakaz palenia papierosów. Z początku będzie trudno, przez jakieś 20 lat, aż nowe pokolenie nie będzie wiedziało co to są papierosy. Mam nadzieję, że moje dzieci będą żyły w takim świecie.

pluca.jpg

A to tak dla przykładu, płuca palacza i zdrowego człowieka.
Sign in to follow this  


20 Comments


Recommended Comments

W szkole? Ha, u mnie wystarczy przejść przez wąską ulicę i naprzeciw szkoły znajduje się mały bar... A tam róbta co chceta :)

Share this comment


Link to comment

I czytałem, że abstynenci to osoby nieszczęśliwe, bo nie dzieje się w ich życiu nic takiego, by można się napić :)

Z dwojga złego... no, zależy jak kto to odbiera... Dobra, na forum powiem, że obydwie rzeczy są złe :)

Share this comment


Link to comment

Mnie bardzo papierosy wkurzają :dry: Najgorsze jest to, że większość osób zatruwa powietrze wtedy, gdy ja przechodzę ulicą obok nich!

Dobre w tym wszystkim jest to, że w szkole nie mam patoli i nikt tam nie pali :smile:

Share this comment


Link to comment

A co do tej 'inteligencjy'...

Edelman - palił,

Einstein - palił,

Socrates (dawny wybitny piłkarz brazylijski) - palił cały czas i pił, ale alkohol akurat z jako takim umiarem.

Share this comment


Link to comment

U mnie w szkole też tak jest. Wychodzą klasami (sic!) i nic nie robią sobie z nauczycieli czy woźnych. Dla mnie również to świństwo i bezsens. Tak samo jak alkohol i te "skręty" i prochy. Bezsensowne zatruwanie swojego życia.

Share this comment


Link to comment

Jo tam :) Gadanie, wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. Jak nie palą ci przed nosem to nie marudź. Jeśli nie palą za twoje pieniądze to nie marudź. Jeśli nie wypalają ci znaków na ciele to nie marudź.

Share this comment


Link to comment

Sarmat - zbyt ogólne gadanie? To tak jak by powiedzieć że gwałcić czy mordować można ... tylko z umiarem... albo metanol pić z umiarem - to dopiero jaja by były

Share this comment


Link to comment

Tak! Zakażmy całkowicie palenia! Nie pozwalajmy ludziom rozporządzać ich własnymi płucami! to przecież szkodzi! I Alkoholu zabrońmy kompletnie, bo to też zły nałóg. I narkotyki zlikwidujmy wszystkie. I zabrońmy jeździć samochodami, bo to tyle wypadków przez nie. Albo lepiej zniszczmy wszystko co używa ropy, no bo przecież w ameryce mamy przykład co to się przez tą ropę dzieje! A na koniec zabrońmy używania komputerów, bo to przecież już sam szatan i zło wcielone. Wystarczy spojrzeć na tych umierających masowo chińczyków podczas grania w MMO i psychologiczne potwierdzenie, że budzi agresję. Na koniec zabrońmy żyć wszystkim ludziom, no bo przecież gdyby nie ludzie, nie byłoby złodziejstwa, morderstw, zatruwania środowiska i w ogóle.

A na początek zakażmy internetu. To też samo zuo. Przykładem może być ten blog a przynajmniej ten o wpis :f Dżizys, człowieku! Ja też nie palę, ale nie zamierzam się z tego powodu wywyższać niemal do poziomu boga i zakazywać innym robienia tego co lubią. Ich pieniądze, ich strata. Może dla ciebie tyle ile oni wydają to jest fortuna, a oni mogą się tym nie przejmować. Może nie potrzebują nowych komputerów i gier? Ja nie palę głównie dlatego, że trzy paczki papierosów to książka, którą wolę zdecydowanie bardziej. Ale u mnie, ten nadmiar inteligencji spowodowany niepaleniem, kieruje się w stronę tego, że żyjemy w (względnie) wolnym kraju i nie zamierzam komuś wyliczać jak, po co, dlaczego i na co wydaje pieniądze. Tobie jak widać tej inteligencji nieco brakuje.

Pozdrawia kochający wszystkich swoich wyborców:

F.

PS przepraszam, że komentarz wyszedł mi dłuższy niż twoja notka, ale krócej nie potrafię :f

PS2 Pozdrawiam moich fanów!

PS3 Na wszelki wypadek napiszę: Tak, to na początku NIE jest na poważnie ;f

PS4 Ponoć już w 2012 roku.

Share this comment


Link to comment
@ bakier12 - na coś przecież umrzeć trzeba :P Jest jeszcze taki niuansik, że nie widadomo, czy wyjście do sklepu może okazać się tym ostatnim, bo kierowca nie zdąży zachamować... A jak towarzycho nie pasuje, to zmienić trzeba i tyle :)

Share this comment


Link to comment

Ta, u ciebie przynajmniej nic nie ciągną. U mnie na osiedlu, koleś sprzedawał marychę a miał 11 lat...

Oczywiście wiem że marych się nie ciągnie.

Share this comment


Link to comment

Poza tym to ich pieniądze i niech robią z nimi co chcą. Niech się zjarają na śmierć. A żeby mieć takie płuca trzeba ~10 lat palić.

Share this comment


Link to comment

" Prawie 40% ludzi, którzy mieli zawał to osoby palące. " to akurat słaby argument bo wynika z niego że 60% osób

które miały zawał to osoby niepalące :smile: Ich życie ich zdrowie, a skoro TY uważasz że to co oni robią jest głupie

to nic tylko się z nich śmiać, a nie bezsensownie toczyć piane z ust. Bo i po co. Narzekaniem świata nie zmienisz.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...