Jump to content
  • entries
    46
  • comments
    311
  • views
    14,954

IPod Touch small rewju ^^

Sign in to follow this  
alexiej

206 views

Hahahaha!

Buahahahaha!

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem 32 gigabajtowej wersji najbardziej przyjemnego gadżetu od Apple. Czemu najprzyjemniejszego? O tym napiszę w ostatnim akapicie, bo teraz zacznę od przedstawienia mojej nowej zabaweczki ;)

Jeśli chodzi o rozmiary, to ma identyczne jak IPhone, czyli 110 x 61,8 x 8,5 mm

specs_dimensions20080909.jpg

Jeśli wymiary takowe wam nic nie mówią to podam wam inne - jest on nie wiele większy od Samsunga Avilla ;) Dzięki swoim kieszonkowym rozmiarom (sprawdzałem w kieszeniach spodni, marynarki i koszul) jest bardzo wygodny do noszenia ze sobą zawsze i wszędzie (a dzięki temu że jest dość ciężki nie zapomnisz że go masz). Mieć podręczny kombajn pod ręką to to co tygryski lubią najbardziej ;) Jak widzicie twórcy/projektanci jakoś piekielnie nie utrudnili użytkowania odtwarzacza, gdyż przyciski są logicznie umiejscowione i od razu wiadomo do czego służą. Plus mają także za to, że przycisk głośności jest umiejscowiony jak w typowym telefonie komórkowym - o góry a nie u dołu aparatu. Nawet nie wiecie jakie to czasem potrafiło być irytujące gdy sięgałem do kieszeni i nie mogłem znaleźć odpowiedniej opcji ;)

specs_external20080909.jpg

Sam odtwarzacz muzyki niczym nie różni się od innych programów w ipodach. Jest intuicyjny, ma wiele opcji sortowania i szukania utworów a samo szukanie piosenek w dyskografii jest szybkie i sprawne. Mógłbym się tylko przyczepić do tego, że pasek przewijania utworu jest ukryty i dopiero pokazuje się gdy dotkniemy góry ekranu. Mogli to umieścić na dole. Do samej jakości dźwięku się nie przyczepię, bo jak za taką cenę jest idealna. Szkoda tylko, że zamiast dousznych słuchawek nie dają ogromnych na usznych jakie mam w komputerze ;)

specs_front20080909.jpg

Jeśli chodzi o inne zastosowania (poza przeglądaniem muzyki i zdjęć) mały sprzęcik Apple wypada także świetnie. Poza programami typowo użytkowymi (jak klient poczty i pogoda plus kursy bankowe) naszego małego przyjaciela można zmusić do pracy jako nawigację satelitarną/kalkulator i notatnik ... a to tylko wbudowane aplikacje bo dzięki AppStore można robić o wiele więcej. Dość powiedzieć, że brakuje tylko sokowirówki, bo Nasa także ma już swoje programy ;)

I tu właśnie dochodzimy do sedna sprawy - tego czy warto kupić taki mały komputerek. Ja osobiście przyznam iż po zakupie byłem chwilkę zniesmaczony tymi opcjami ... ale olśniło mnie gdy przyrównałem go do Iphone i IPada. IPad to tak naprawdę Ipod Touch z powiększonym ekranem, czyli wykastrowany IPhone. Pytanie tylko czy naprawdę dużo tracimy po tej opracji? W moim mniemaniu nie! Dzięki możliwości łączenia się z internetem darmowymi hotspotami mamy możliwość komunikowania się z innymi znajomymi albo przez bramki sms, albo przez mobilną wersję Gadu Gadu nie płacąc NIC (mam na myśli nie nasze rodzime GG ale klienta Palringo z obsługą gadulca) Resztę opcji (poza pięknymi tapetami na stronie głównej) mamy w małym Ipodzie, który dzięki swojej wielkości jest bardziej mobilny od IPada i jedynie brakiem "telefonu i aparatu" różni się od IPhone (!!!)

Po co komu coś innego? Teraz nawet laptop odszedł w zapomnienie! Od dziś (znaczy jutra) na wykłady chodzę z Touchem! :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

OCENA: 8/10

Zalety:

- Mobilność

- Wygląd

- Ilość zastosowań

- Tańszy od IPada

- Fenomenalny ekran dotykowy

Wady:

- Brak Adobe (!!!)

- Brak USB

- Jednak mogliby dać aparat ...

Sign in to follow this  


8 Comments


Recommended Comments

Jeśli chodzi o rozmiary, to ma identyczne jak IPhone, czyli 110 x 61,8 x 8,5 mm

A nieprawda, bo iPhone ma rozmiary 115,5 x 62,1 x 12,3 mm ;]

Zamierzam właśnie sprawić sobie takiego, chciałem więc się spytać, gdzie i za ile go kupiłeś? :)

I czy jest to iPod trzeciej generacji?

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...