Jump to content
  • entries
    235
  • comments
    1,993
  • views
    109,334

WWWeekendowy Konkurs #51 ? Bileciki do kontroli ? moim zdaniem


theconverse

190 views

Kontrolować się w masce przeciwgazowej?! Ależ panie, ja mam już przecież sześćdziesiąt pięć lat! Bardzo mi przykro, ale w takim razie na podium pan się nie dostanie?

Dobry wieczór. Z przykrością w głosie, który spłynął poprzez moje palce na klawiaturę, a dalej ku Waszym szeroko otwartym oczom, zawiadamiam, iż w dniu dzisiejszym nie zamierzam publikować wstępnego miniopowiadania. Czynię to przede wszystkim z własnego lenistwa, bycia zaabsorbowanym żuciem jabłkowej gumy, która to ma odświeżyć groźne dla środowiska wyziewy z mojej paszczy, ale czyni to raczej dość przeciętnie, że chyba nawet wcale, ale przede wszystkim dlatego, że?

?zabrakło prac, które chciałbym, a przy tym mógłbym z czystym sumieniem wymienić jako te, które trafiłyby na moje prywatne podium. W tym tygodniu oceniałem i tak bardzo łagodnie, czego dowodem jest zaledwie jedno zdjęcie z najniższą możliwą notą, o którym to za akapitów kilka jeszcze napiszę. Pomimo tego, że nie rozdawałem hurtowo najsłabszych jedynek, nie potrafiłem również podarować nikomu z biorących udział w zabawie oceny wyższej, aniżeli ponadprzeciętne siedem oczek. Może więc pora wspomnieć troszkę szerzej o trzech pracach, które posłużyły mi za inspiracje do stworzenia widniejącego powyżej tytułu.

Zacznę może o dwóch ?szóstkowiczów?, których zdjęcia w oficjalnym rankingu na chwilę obecną znajdują się bardzo wysoko, bo na szóstym i? pierwszym miejscu. Na myśli mam więc takie osoby jak
bigfarmer02
oraz
vv0!t3k
.

Pierwszy z panów przekonał mnie do swojej pracy przede wszystkim poczuciem humoru, ale również i całkiem dobrze wykorzystanym tłem, które nadało całej scence odrobiny realizmu. Niestety wśród komiksowych napisów pojawiły się delikatne błędy. Nic poważnego, bo autor najzwyczajniej w świecie źle użył spacji. To oczywiście detal, typowy drobiazg, na który większość odbiorców nie zwraca uwagi, ale ja przecież do tej większości nie należę .
:wink:
Na plus mogę jeszcze zaliczyć fakt, że przyglądając się bohaterom komiksu, a więc pluszowym maskotkom, odnoszę wrażenie pewnej głębi, która wskazuje na to, że faktycznie znalazły się one w jednym ze środków miejskiej komunikacji. Szkoda tylko, że całość jest delikatnie? brakuję mi odpowiedniego słowa. Przyjmijmy więc, że zabrakło mi wyrazistości i przyjemniejszych dla moich oczu barw. Ogólnie więc nie jest źle, ale dobrze również nie, więc finalna ocena to właśnie szóstka.

Drugi natomiast, o czym wspomniałem w jednym ze swoich konkursowych komentarzy, stworzył naprawdę interesujący, autentycznie wciągający widza film, ale niestety doszczętnie zrujnował narastające z każdą kolejną sekundą napięcie, gdy jako widz dotarłem już do rozwiązania akcji. Co więcej, praca wydała mi się odrobinkę za długa. Autor mógł bez problemu skrócić swoje dzieło o prawie pół minuty, a całość mogłaby na tym tylko zyskać. Dodatkowo do gustu nie przypadły mi również sceny, które zostały ?dorzucone? do filmu właściwego. Były one w zupełnie innej jakości, co bezpośrednio wpłynęło na brak ciągłości opowiadanej historii. Gdy się pojawiały, czułem jakby ktoś mi nagle przerwał pasmem reklam pasty do zębów lub innej karmy dla kotów. Proszę Cię więc drogi autorze, następnym razem nie staraj się być Polsatem.
:happy:

A teraz czas na osobę, która otrzymała ode mnie ocenę równą siedmiu punktom. Jak się za pewne domyślacie jest nią
Dyzio19
. W przypadku przedstawionego nam przez Niego kadru nie muszę się szczególnie rozpisywać. Wystarczy, że powiem o żartobliwym, lecz dokładnie przemyślanym pomyśle na własne zdjęcie. No i przede wszystkim wyśmienita gra słów! Zabrakło mi tylko tego, żeby główny bohater pracy, a więc zwykły poczciwy bilet, był autentycznym kartonikiem, który wsuwamy między zęby groźnie na nas spoglądającego kasownika. Niemniej gratuluję inwencji twórczej.

Na koniec zaś, słów kilka o pracy ocenionej najsłabiej, a więc takiej ?nagrodzonej? smutna jedyneczką. Zanim jednak wymienię jej autora z pseudonimu, wyjaśnię dlaczego zasłużyła ona na właśnie taką niską ocenę. Głównym powodem była powtarzalność, a więc brak oryginalności zaprezentowanego kadru. Ponadto słaba jakość oraz wątpliwy związek z tematem konkursu, o którym dowiedziałem się tylko i wyłącznie z dołączonego podpisu. Dodam do tego jeszcze nieodpowiednie, bo wyglądające zwyczajnie sztucznie, środki wykorzystane przy robieniu tego zdjęcia i z poszczególnych zarzutów objawi nam się praca, której autorem jest
Fortuno
.

To już chyba wszystko. O plagiacie, który został popełniony wspominać nawet nie chcę, choć mam nadzieję, że autor w końcu sam się do tego karygodnego czynu przyzna i chociaż będzie mu wstyd. Oczywiście jest to opcja całkowicie optymistyczna, ale czasem chciałbym ufać, że ludzie potrafią przyznać się do własnych błędów, co przecież wcale takie łatwe nie jest. I tym refleksyjnym akcentem żegnam się z Wami i życzę spokojnej nocy.
:smile:

1 Comment


Recommended Comments

Tylko na ten plagiat jakoś Hut nie reaguje... PW zostało wysłane, a odpowiedzi żadnej nie ma. Miejmy nadzieję, że napisze o tym przy ogłoszeniu wyników.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...