Jump to content

Mam pomysła na grę!


MajinYoda

210 views

 Share

Całkiem niedawno znowu wpadł w moje ręce jeden z Tipsomaniaków – ten z najlepszymi listami wysłanymi do AR. Ze śmiechem ponownie przeczytałem dział „Mam pomysła na grę” – i uświadomiłem sobie, że to całkiem niezły temat na wpis. Miał być tydzień temu, ale pomyślałem, że lepiej sprawdzi się jako ostatni tekst przed Świętami Bożego Narodzenia ;). Szczególnie, że nie jest jakoś szczególnie długi :P.

 

Gatunek: Action cRPG/Management/Open World

Mapa: Ogromna, zróżnicowana pod względem klimatu oraz stworzeń zamieszkujących dane tereny. Dodatkowo, każdy element można uszkodzić lub zniszczyć – także budynki.

Bohater: tworzony przez gracza przedstawiciel jednej z ras (możliwe także hybrydy); dodatkowo, w kreatorze będzie można ustalić nie tylko płeć czy wygląd, ale także pochodzenie społeczne, rodzinę, wiek oraz osobowość.

0de.png

Źródło

Opis:

Pod względem fabuły będzie to standardowe fantasy – Wielkie Zło, które Bohater ma pokonać. Jednocześnie, nie będzie Wybrańcem – żadnych snów, proroctw czy czegoś takiego. Bohater zostanie zmuszony do działania, ale będzie „jednym z wielu”. Nie będzie jednak ukrytych timerów. Nienawidzę ich.

Przykładowo, Bohater, po pokonaniu Wielkiego Zła, może zostać władcą krainy – albo jakiegoś jej fragmentu albo całości. Oczywiście, nie ma na to jednego sposobu. Rewolucja? Jasne! Jeśli ma dostatecznie dużo dużo wpływów wśród ludności mogą go wnieść na tron na własnych rękach. Ewentualnie może zdobyć władzę poprzez zebranie wystarczającej armii…. Albo rozbijając armię własnoręcznie, jeśli jest tak potężny. Oznacza to także, że po pokonaniu Wielkiego Zła Bohater może sam zostać Jeszcze Większym Złem. Wszystko zależy od woli gracza.

Na tym się jednak nie kończy. Jeśli gracz ma na to ochotę to może przejmować sklepy, tawerny itd. poprzez zakup, łapówkę lub własną siłę. Oczywiście, każde takie działanie może spotkać się z kontr-działaniem. Oznacza to także, że po przejęciu biznesu lub domu można go będzie rozbudować – albo samodzielnie, albo wynajmując robotników i zarządcę, by zrobili to za nas.

NPCe nie będą tylko statystami, manekinami - przede wszystkim nie będą generyczni: każdy będzie miał imię. Dodatkowo, postacie niezależne także mogą chcieć wykorzystać swoje możliwości do wykupywania takich miejsc od innych NPCów. Pojawią się losowo generowane konflikty, sojusze, miłości i nienawiści. Bohater może je podsycać lub gasić – o ile go to w ogóle zainteresuje. Naturalnie, spalone wioski z czasem się będą zaludniać i odbudowywać – o ile Bohater na to pozwoli. Oczywiście, wybicie mieszkańców wioski i spalenie jej do gołej ziemi będzie oznaczało jej zniszczenie - choć będzie też szansa, że osiedli się tam ktoś nowy (mimo wszystko liczba NPCów będzie "nieskończona" - choć generowanie nowych zajmie sporo czasu, w zależności od dokonanych zniszczeń). Rzecz jasna, równie dobrze Bohater może osiedlić dany region swoimi ludźmi.

Jest też kwestia uzbrojenia – Bohater będzie mógł nauczyć się tworzyć własne ubrania, broń, zbroje itd. NPCe także będą wytwarzać własny sprzęt. I każdy będzie mógł go oznaczać symbolem (który będzie można podrobić z odrobiną chęci). Oznacza to także, że rozmaite NPCe będą mogły kupić miecz wykuty przez gracza.

257xd6froua31.jpg

Źródło

Aczkolwiek, gdybym chciał zarobić na swoim tworze to pewnie bym stworzył grę typu survival RTS :P. Ale jest ich tak dużo, że nie mam pomysłu na nic nowego w tym gatunku :D.

 

Oczywiście, traktujcie powyższy opis z przymrużeniem oka :D. Podzielcie się też swoimi pomysłami ;).

I tym akcentem zakończę ;). Życzę Wam spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnego dobrych zdarzeń Nowego Roku 2022. Do bloga wrócę najwcześniej w lutym – ale nie mogę nic obiecać.

 

Trzymajcie się!

Edited by MajinYoda

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...